Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 września 2014, 13:36

autor: Renox

Sony zamyka usługę PlayStation Network na konsolach PSP

Firma Sony 15 września zamknie dostęp do usługi PlayStation Network dla przenośnej konsoli PlayStation Portable w kilku regionach na świecie; mowa o Europie, Azji, Oceanii, a także niektórych częściach Afryki. Na razie nie wiadomo, czy to samo stanie się również w Północnej Ameryce.

PSP przechodzi do historii? - Sony zamyka usługę PlayStation Network na konsolach PSP  - wiadomość - 2014-09-14
PSP przechodzi do historii?

Zgodnie z informacją ujawnioną przez serwis IGN, z dniem 15 września firma Sony przestanie wspierać usługę PlayStation Network dla przenośnej konsoli PlayStation Portable. Ograniczenia dotknąć mają graczy z Europy, Azji, Oceanii oraz niektórych regionów w Afryce. Przede wszystkim zabraknie już więc dostępnych do ściągnięcia aktualizacji. Możliwość kupowania i pobierania wybranych tytułów także zostanie tym samym definitywnie zamknięta. Plusem jest jednak fakt, że swoje wypatrzone produkcje będziecie mogli ściągnąć także za pomocą programu Content Manager z poziomu Waszego peceta. Jeżeli więc nadal intensywnie eksploatujecie wysłużone już PSP, nie musicie się zbytnio martwić powyższą informacją.

Osoby wyposażone we wspomnianą konsolę i mieszkające na terenie Północnej Ameryki nadal będą mogły w pełni korzystać ze wspomnianej usługi. Sony jednak ponoć cały czas oceniać ma trendy obecne na rynku, aby ustalić, jakie podjąć decyzje. Niewykluczone zatem, że już wkrótce dostęp do PSN z poziomu PlayStation Portable zostanie ograniczony także w innych rejonach świata. Japończycy najprawdopodobniej kontynuują tym samym proces skupiania swojej uwagi wyłącznie na konsoli PS Vita, który rozpoczęty został w momencie, kiedy na początku tego roku dowiedzieliśmy się, iż Sony nie ma zamiaru wysyłać już do sklepów nowych egzemplarzy PSP. Wygląda zatem na to, że PSP definitywnie przechodzi już do historii.

PlayStation Portable to przenośna konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Sony Computer Entertainment. Pierwszy raz urządzenie pokazane zostało w 2004 roku przed targami E3. PSP zadebiutowało na Starym Kontynencie 1 września 2005 roku. Handheld oferował wówczas naprawdę sporo; wyróżniał się przede wszystkim dużym ekranem, sporymi możliwościami multimedialnymi (filmy, gry wideo itp.) i możliwością połączenia go z Internetem czy konsolą PlayStation 3.