Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 16 listopada 2012, 10:50

autor: Sarge

Przyszli posiadacze Wii U zamawiają dwa razy więcej gier niż na Wii?

Według danych sieci sklepów GameStop, gracze kupują dwa razy więcej gier na Wii U przed premierą konsoli, niż miało to miejsce w przypadku Wii. GameStop odnotował do tej pory 1,2 miliona zamówionych egzemplarzy różnych produkcji.

Popularna sieć sklepów GameStop poinformowała o stosunkowo dużej liczbie gier na Wii U zamawianych przedpremierowo w stosunku do pre-orderów na samą konsolę. Podobno aktualne wyniki są dwa razy lepsze niż w przypadku Wii.

Do tej pory sklep GameStop przyjął ok. 1,2 miliona pre-orderów na gry w wersji na Wii U, podczas gdy zamówień na samą konsolę jest w tej chwili ok. 500 tysięcy. Oznacza to, że na każdy sprzęt przypadają 2,4 gry, co ma być dwa razy lepszym wynikiem niż w przypadku Wii. Można się domyślać, że spory wpływ na taką poprawę ma większe wsparcie tzw. deweloperów third party już na starcie Wii U.

Wii U - Przyszli posiadacze Wii U zamawiają dwa razy więcej gier niż na Wii? - wiadomość - 2012-11-16
Wii U

Chociaż przedstawiciele sklepu GameStop nie podali dokładnych danych, to ujawnili listę najchętniej zamawianych produkcji na Wii U. Znajduje się na niej ZombiU, Assassin’s Creed III, Call of Duty: Black Ops II, Scribblenauts Unlimited oraz New Super Mario Bros. U. Należy zaznaczyć, że kolejność wymienionych tytułów jest najprawdopodobniej przypadkowa. Dla porównania, największym hitem premiery pierwszego Wii (nie licząc dołączanego do konsoli Wii Sports) była gra The Legend of Zelda: Twilight Princess, która zresztą ukazała się też na GameCube’a, a więc poprzednią platformę sprzętową firmy Nintendo.

Pamiętajmy, że dzisiejsze dane niekoniecznie przedstawiają światową tendencję w kierunku kupowania większej liczby gier przez posiadaczy Wii U. Są to bowiem statystyki tylko jednej sieci sklepów, które nie muszą całkowicie odzwierciedlać rzeczywistości. Dokładne dane na temat wyników sprzedaży gier i konsoli na świecie poznamy dopiero po premierze Wii U.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.