Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 lutego 2009, 13:50

autor: Dorota "vampire" Drużko

Nowa wersja pakietu ATi Catalyst

Firma AMD udostępniła nową wersję pakietu ATi Catalyst przeznaczoną dla wszystkich Radeonów począwszy od serii 9500 w górę. Oznaczone numerem 9.2 drivery przede wszystkim poprawiają wydajność w grach, w których liczba klatek na sekundę ograniczona była przez możliwości procesora, i tak dla przykładu w przypadku Crysisa (DX 10) i Warheada (DX 10) możemy zauważyć nawet 20% wzrost wydajności.

Firma AMD udostępniła nową wersję pakietu ATi Catalyst przeznaczoną dla wszystkich Radeonów począwszy od serii 9500 w górę. Oznaczone numerem 9.2 drivery przede wszystkim poprawiają wydajność w grach, w których liczba klatek na sekundę ograniczona była przez możliwości procesora. Dla przykładu w przypadku Crysisa (DX 10) i Warheada (DX 10) możemy zauważyć nawet 20% wzrost wydajności, z kolei w World of Conflict zmiana nie będzie już tak wielka i wyniesie maksymalnie 5%.

Ponadto tradycyjnie sterowniki naprawiają szereg błędów, jakie czasem dokuczały użytkownikom Radeonów. ATi Catalyst 9.2 możecie pobrać ze strony producenta. Pakiet dostępny jest dla posiadaczy Windowsa XP, XP x64 oraz 64 i 32-bitowej Visty.