Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 września 2019, 14:07

autor: XxX

iPhone 11 Pro Max bije Huawei i Samsunga wytrzymałością baterii

W przypadku nowej serii telefonów iPhone 11 Apple skupiło się na dwóch kwestiach: baterii i aparacie. Z testów wynika, że producent odrobił pracę domową przynajmniej w przypadku jednej z nich.

Bateria w iPhonie 11 Pro Max wypada bardzo dobrze na tle konkurencji / źródło: Tom’s Guide. - iPhone 11 Pro Max bije Huawei i Samsunga wytrzymałością baterii - wiadomość - 2019-09-25
Bateria w iPhonie 11 Pro Max wypada bardzo dobrze na tle konkurencji / źródło: Tom’s Guide.

W ostatnim czasie Apple poczyniło spore postępy w kwestii żywotności baterii swoich telefonów. Udowodnił to test przeprowadzony przez prowadzącego kanał Mrwhosetheboss w serwisie YouTube. Youtuber porównał żywotność baterii pięciu modeli telefonów: iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro, iPhone’a 11 Pro Max, Samsunga Galaxy Note 10+ oraz Huawei Mate 30 Pro.

Wszystkie z wymienionych modeli telefonów charakteryzują się inną pojemnością baterii. Dla podstawowej jedenastki jest to 3046 mAh, dla wersji Pro 3190 mAh, Pro Max 3969 mAh, Note’a 10+ 4300 mAh, a dla Mate’a 30 Pro 4500 mAh. Na papierze powinien więc wygrać ten ostatni. W rzeczywistości jego wynik był bardzo zbliżony do zwycięzcy testu – ostatecznie Huawei znalazł się na drugiej pozycji.

Podczas testu na telefonach uruchamiane były różne aplikacje / źródło: Mrwhosetheboss, YouTube. - iPhone 11 Pro Max bije Huawei i Samsunga wytrzymałością baterii - wiadomość - 2019-09-25
Podczas testu na telefonach uruchamiane były różne aplikacje / źródło: Mrwhosetheboss, YouTube.

Podczas testu żywotności baterii telefony były używane najintensywniej, jak to możliwe. Jasność wyświetlaczy została odpowiednio zwiększona i cały czas coś się na nich działo. Twórca kanału przyznał, że był to najdłuższy test wytrzymałości baterii w telefonie, jaki przeprowadził w całym swoim życiu.

Wyniki przedstawiają się następująco (od najgorszego do najlepszego):

  • iPhone 11 – 5 godzin i 2 minuty
  • Samsung Galaxy Note 10+ – 6 godzin i 31 minut
  • iPhone 11 Pro – 6 godzin i 42 minuty
  • Huawei Mate 30 Pro – 8 godzin i 13 minut
  • iPhone 11 Pro Max – 8 godzin i 32 minuty

Widzimy wyraźnie, że różnica między pierwszym i drugim miejscem jest minimalna, natomiast urządzenie zajmujące najniższy stopień podium poradziło już sobie zdecydowanie gorzej. Zawiódł Galaxy Note 10+, który mimo tak pojemnej baterii uzyskał jeden z najgorszych wyników. Tłumaczyć go może jedynie rozmiar wyświetlacza, który w tym względzie góruje nad pozostałymi.