Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 listopada 2017, 13:13

autor: UNIX

Fotel dla gracza z… wiatrakami w siedzeniu

Tego jeszcze nie było. Thermaltake, firma produkująca akcesoria do komputerów, przedstawiła X Comfort Air Gaming Chair – specjalistyczny gamingowy fotel chłodzący. Dzięki niemu zimne powietrze płynie wprost na tyłek gracza.

Rynek foteli dla graczy w ostatnich latach bardzo się rozwinął. Wygodne siedzenie, dopasowanie do biurka i przepuszczające powietrze materiały potrafią skutecznie wpłynąć nie tylko na komfort grania, ale w niektórych przypadkach również na konkretne wyniki w grze.

Nowy fotel gamingowy od Thermaltake będzie chłodził rozgorączkowanych graczy. - Fotel dla gracza z… wiatrakami w siedzeniu - wiadomość - 2017-11-13
Nowy fotel gamingowy od Thermaltake będzie chłodził rozgorączkowanych graczy.

Z pewnością zdaje sobie z tego sprawę firma Thermaltake, dotychczas znana głównie z produkcji obudów, zasilaczy i wentylatorów. Teraz producent ten wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających graczy, wprowadzając na rynek fotel X Comfort Gaming Chair.

Urządzenie to (bo trudno nazywać je zwykłym meblem) zostało wyposażone w cztery 60 mm wentylatory znajdujące się w poduszce siedziska. Wiatraki pracują z maksymalną prędkością 5100 obrotów na minutę i wydmuchują powietrze wprost w dolną część ciała gracza. Chłodzenie ma trzystopniową regulację, dzięki której można dostosować temperaturę do otaczającego gracza powietrza.

Fotel posiada wsparcie dla odcinka lędźwiowego oraz takie opcje jak regulacja wysokości i kąta nachylenia, nachylenie wahadłowe i czterokierunkowe podłokietniki. Rama jest zrobiona z bardzo wytrzymałego aluminium, a pokrywa ją gąbka o wytrzymałości 75 kg/m3.

Głównym miejscem docelowym produktu są kraje o gorącym klimacie, takie jak Australia, Meksyk, Brazylia czy południowe rejony USA, czyli wszędzie tam, gdzie dłuższe sesje grania bez klimatyzacji potrafią nieźle dać w kość. Nowy wynalazek Thermaltake powinien poprawić komfort grania właśnie w takich warunkach i skutecznie schłodzić du… tzn. głowy rozgrzanych do czerwoności graczy.

Produkując fotel, Thermaltake poszedł drogą producentów samochodowych, wyściełając poszycie perforowaną skórą ekologiczną. Z tyłu mebla znajduje się specjalny sterownik oraz kabel zasilający.

Do wyboru jest wersja czarna lub czarno-czerwona. - Fotel dla gracza z… wiatrakami w siedzeniu - wiadomość - 2017-11-13
Do wyboru jest wersja czarna lub czarno-czerwona.

Głośność wentylatorów nie powinna przekraczać 32 dB, jednak Thermaltake nie sprecyzował, jak wartość ta odnosi się do poszczególnych prędkości chłodzenia. Zostaje nam zatem przypuszczać, iż 32 dB to głośność przy maksymalnych obrotach wentylatora, a przy dwóch pierwszych prędkościach powinno być nieco ciszej.

X Comfort Gaming Chair potrafi obniżyć temperaturę od 0,6 do 1,5 stopnia Celsjusza. Fotel można rozłożyć całkowicie do pozycji horyzontalnej, więc jeśli ktoś zmęczy się kilkugodzinnymi potyczkami sieciowymi w Battlefield 1, może szybko uciąć sobie drzemkę bez konieczności szukania łóżka.

X Comfort Gaming Chair figuruje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czarno-czerwonej i można go nabyć za 499,99 dolarów. Wszystkie szczegóły na temat tego fotela znajdziecie pod tym linkiem. Kwestią otwartą zostaje sens kupowania fotela do grania niemalże w cenie Xboksa One X, kiedy za symboliczną stówkę można nabyć zwykły, stojący wentylator, który schłodzi nas w takim samym lub większym stopniu. Tylko czekać na pojawienie się foteli z wbudowaną lodówką i funkcją podawania drinków.