Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 września 2020, 13:51

autor: Dameredet

Elon Musk zapowiada tanie samochody elektryczne za 3 lata

W czasie Tesla Battery Day Elon Musk opowiedział o planach na rozwój firmy. Zapowiedział tańszy model autonomicznego samochodu, wydajniejsze akumulatory i zwiększenie produkcji do 20 milionów sztuk rocznie.

Elon Musk zapowiada tanie samochody elektryczne za 3 lata - ilustracja #1
Kolejne obietnice i zapowiedzi w wykonaniu Elona Muska.

Szef Tesli i SpaceX lubi wywoływać poruszenie. Jednakże na tegorocznym Battery Day obyło się bez fajerwerków. Zapowiedziano pewne ulepszenia w dotychczasowych modelach samochodów, a także najtańszą wersję Tesli.

Do tej pory najmniej kosztownym modelem autonomicznego samochodu była Tesla Model 3, dostępna od 35 tysięcy dolarów. Jego następca, który ma się pojawić w sprzedaży za trzy lata, ma zejść z ceną do 25 tysięcy dolarów. Obniżkę ma umożliwić nowy akumulator, który będzie tańszy w produkcji, a do tego bardziej wydajny.

Wspomniany akumulator ma mieć 5 razy większą pojemność i być 6 razy mocniejszy. Dzięki temu koszt wyprodukowania podzespołu spadnie o 14%. Natomiast zasięg samochodu wzrośnie o 16%. Co stoi za obniżeniem cen produkcji? Jak podaje The Guardian, fabryka Tesli umiejscowiona w Nevadzie zajmie się recyklingiem baterii. Ma to zredukować użycie drogiego, wykorzystywanego w akumulatorach kobaltu do minimum.

Nie zabrakło również typowych dla Muska obietnic. Docelowa liczba produkowanych rocznie Tesli to 20 milionów. Czy firma faktycznie tego dokona? Czy podzieli los przemilczanych na konferencji autonomicznych taksówek, które dostępne miały być już w tym roku?