Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Zręcznościowe WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę WWW.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

WWW

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Angry Birds: Friends
Angry Birds: Friends

Zręcznościowe 25 maja 2012

Kolejna odsłona popularnej serii Angry Birds, która tym razem oferuje również bogate funkcje społecznościowe. Gracz musi rozprawić się ze schowanymi za rozmaitymi obiektami świnkami, wykorzystując do tego procę oraz tytułowe „wściekłe ptaki” w charakterze pocisków.

Angry Birds Star Wars
Angry Birds Star Wars

Zręcznościowe 17 grudnia 2012

Angry Birds Star Wars to piąta odsłona jednej z najpopularniejszych gier logiczno-zręcznościowych świata. Tym razem, w znanej produkcji Rovio Mobile, Wściekłe Ptaki walczą ze świnkami w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Kartuga
Kartuga

Zręcznościowe prace wstrzymane

Kartuga to pirackie MMO rozgrywane z poziomu przeglądarki. Gracze wcielają się w kapitanów potężnych masztowców. Czas w wirtualnym świecie spędzają głównie na toczeniu bitew morskich i szukaniu skarbów. Gra korzysta z modelu darmowego uzupełnionego o dobrowolne mikropłatności.

Family Guy Online
Family Guy Online

Zręcznościowe prace wstrzymane

Przeglądarkowa gra MMO bazująca na popularnym serialu animowanym. Wcielamy się w mieszkańca znanego z kreskówki amerykańskiego miasteczka Quahog i eksplorujemy pełen humoru świat. W trakcie zabawy walczymy z napotkanymi przeciwnikami, zdobywamy doświadczenie i odblokowujemy nowe umiejętności.

how do you Do It?
how do you Do It?

Zręcznościowe 26 stycznia 2014

Prosta gra free-to-play bez mikropłatności. Gracz wciela się w rolę dziewczynki, która bawi się lalkami, jednocześnie zastanawiając się nad tym, czym w zasadzie jest seks.

Vector
Vector

Zręcznościowe 18 lipca 2012

Dynamiczny platformowy endless runner, w którym przenosimy się do totalitarnej rzeczywistości gdzie obywatele nieustannie kontrolowani są przez władzę, a jedynymi zdolnymi przeciwstawić się uciskowi są specjalizujący się w parkourze biegacze. W grze uciekamy przed goniącymi nas agentami, wykorzystując rozmaite karkołomne ewolucje wzorowane na prawdziwych ruchach najlepszych parkourowców.

HellBlades
HellBlades

Zręcznościowe 3 lutego 2010

HellBlades to utrzymana w konwencji MMO przeglądarkowa gra akcji, w której gracze mają okazję zasiąść za sterami helikopterów bojowych i uczestniczyć w spektakularnych bitwach z komputerowymi oraz żywymi przeciwnikami. Dzieło ekipy studia eLOFD udostępniane jest na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

Space in Trouble
Space in Trouble

Zręcznościowe 10 marca 2011

Space in Trouble to stworzona z myślą o użytkownikach serwisu Facebook przeglądarkowa gra zręcznościowa, wzorowana na kultowym dziele Tomohiro Nishikado - Space Invaders. Deweloperzy ze studia GameYawp pozostali wierni duchowi i mechanice rozgrywki oryginału, wzbogacając swoją produkcję jedynie o lepszą oprawę audio-wizualną. Sterując niewielkim gwiezdnym myśliwcem gracze mają za zadanie powstrzymać najeźdźców z Kosmosu.

Jetpack Joyride
Jetpack Joyride

Zręcznościowe 17 maja 2012

Przeglądarkowa casualowa zręcznościówka, w której wcielamy się w bohatera próbującego uciec z plecakiem odrzutowym z tajnego laboratorium. Postać cały czas poruszą się automatycznie w prawą stronę ekranu, a nasza interakcja ogranicza się do kontrolowania wspomnianego plecaka odrzutowego. Trudność wynika z tego, że po drodze czeka na nas masa przeszkód, z którymi zetknięcie kończy się śmiercią.

CATDAMMIT!
CATDAMMIT!

Zręcznościowe 1 sierpnia 2013

Dostępna zupełnie za darmo zwariowana zręcznościówka, w której wcielamy się w kota-mlekoholika, przemierzającego szereg bajecznie kolorowych etapów z ryczącą piłą mechaniczną w dłoniach. Podczas wędrówki zbieramy rozmaite power-upy, starając się unikać przegrzania piły oraz zniszczeń, za które karani jesteśmy odjęciem punktów.

Fruit Ninja Frenzy
Fruit Ninja Frenzy

Zręcznościowe 31 października 2011

Przeznaczona dla użytkowników portalu Facebook, przeglądarkowa wersja zręcznościowego przeboju z urządzeń mobilnych. Wcielamy się w wojownika ninja, którego zadaniem jest przecinanie niezliczonej ilości pojawiających się na ekranie owoców.

Ice Age Online
Ice Age Online

Zręcznościowe 28 czerwca 2012

Ice Age Online jest grą przeglądarkową stworzoną na licencji filmów z serii Epoka Lodowcowa. Głównym zadaniem gracza jest odnalezienie zagubionych zwierząt i stworzenie dla nich wymarzonej kryjówki ze znajdowanych po drodze przedmiotów. Rozgrywka polega więc głównie na szukaniu drogocennych żołędzi i materiałów potrzebnych do stworzenia przytulnej kryjówki.

Canabalt
Canabalt

Zręcznościowe 31 sierpnia 2009

Prosta gra zręcznościowa, w której sterujemy bohaterem uciekającym przed nieokreślonym niebezpieczeństwem. Gracze nie kontrolują kierunku i szybkości z jaką się poruszają, mogąc jedynie przeskakiwać napotkane przeszkody.

Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Opracowana przez Steve’a Howse’a i Thorntree Studios gra zręcznościowa przypominająca słynny, mobilno-przeglądarkowy hit Agar.io. Podczas zabawy wcielamy się w niewielkiego węża, zjadającego świetliste punkty, przyczyniające się do jego stopniowego wzrostu. Prócz nas, na planszy znajdują się jednak również podobne osobniki, a prawdziwy sukces uzyskujemy dopiero dzięki zjadaniu pozostałości po innych, większych wężach.

Diep.io
Diep.io

Zręcznościowe 16 kwietnia 2016

Kolejna darmowa produkcja twórcy Agar.io – minimalistycznej zręcznościówki powstałej z myślą o urządzeniach mobilnych oraz przeglądarkach internetowych. W odróżnieniu od poprzednika, w Diep.io nie kierujemy kulką, lecz małym czołgiem, walcząc z innymi graczami o punkty. Nasz pojazd może poruszać się we wszystkich kierunkach, a działem sterujemy niezależnie od reszty maszyny. Zabawa polega na posyłaniu pocisków w stronę kolorowych figur pojawiających się na planszy.

8 Ball Pool
8 Ball Pool

Zręcznościowe 1 października 2010

Przygotowana przez firmę Miniclip prosta zręcznościówka z gatunku gier bilardowych, umożliwiająca toczenie pojedynków za pośrednictwem sieci. Wraz z kolejnymi zwycięstwami awansujemy na coraz wyższe poziomy, zyskując dostęp do nowych klubów bilardowych, w których gra toczy się o większą stawkę.

Soccer Stars
Soccer Stars

Zręcznościowe 18 grudnia 2014

Prosta piłkarska zręcznościówka, czerpiąca inspiracje z popularnego cymbergaja i stanowiącej jego wariację gry w kapsle. Zabawa polega na rywalizacji dwóch drużyn po pięciu zawodników, a jej celem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika.

Hockey Stars
Hockey Stars

Zręcznościowe 19 maja 2016

Przeglądarkowa gra zręcznościowa poświęcona hokejowi, stworzona z myślą o rywalizacji pomiędzy graczami. Hockey Stars jest dostępne w modelu biznesowym free-to-play z mikropłatnościami. Podobnie jak wcześniejsza produkcja firmy Miniclip, Soccer Strs, Hockey Stars jest prostą zręcznościówką, inspirowaną stołową grą cymbergaj. Po przeciwnych stronach boiska stają dwie pięcioosobowe drużyny, których zadaniem jest umieszczenie krążka w bramce przeciwnika.