Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Fantasy - Gry Strategiczne WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku strategiczne o tematyce fantasy na platformę WWW.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

WWW

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
fantasy
Might & Magic: Heroes Online
Might & Magic: Heroes Online

Strategiczne 30 września 2014

Przeglądarkowa wersja jednej z najpopularniejszych serii strategicznych, wykreowanych w 1995 roku przez Jona van Caneghema i jego studio New World Computing. Stworzeniem gry zajęła się ekipa Blue Byte Software ­– twórcy sagi Settlers, ostatnio specjalizujący się w przeglądarkowych adaptacjach znanych serii (The Settlers, Anno czy Silent Hunter). Pod względem fabularnym gra kontynuuje wątki znane z dwóch ostatnich odsłon cyklu.

Social Empires
Social Empires

Strategiczne 1 czerwca 2011

Połączenie gry strategicznej i symulatora rozwoju osady przygotowane dla użytkowników serwisu społecznościowego facebook. Dbamy o ekonomię naszej wioski nakazując poszczególnym mieszkańcom zbieranie surowców, budując kolejne obiekty dostarczające niezbędne produkty oraz tworząc potężną armię zdolną do zrównania z ziemią wrogiej osady lub przetrwania oblężenia.

Game of Thrones: Winter is Coming
Game of Thrones: Winter is Coming

Strategiczne 26 marca 2019

Rozbudowana produkcja przeglądarkowa łącząca w sobie elementy strategii oraz RPG. Gra powstała w oparciu o licencję popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron (Game of Thrones). Za jej stworzenie odpowiada chińskie studio Yoozoo Games.

The Hobbit: Armies of the Third Age
The Hobbit: Armies of the Third Age

Strategiczne 21 marca 2013

Przeglądarkowa gra strategiczna na podstawie filmu Hobbit: Niezwykła podróż w reżyserii Petera Jacksona. Produkcja pozwala poprowadzić do boju potężne armie reprezentujące jedną z trzech dostępnych ras, obejmując jednocześnie kontrolę nad najbardziej znanymi bohaterami powieści J.R.R. Tolkiena.

Monster World
Monster World

Strategiczne 1 sierpnia 2012

Gra społecznościowa dedykowana młodszym graczom. Zajmujemy się pielęgnowaniem ogrodu potworów: uprawiamy Czekoladowe Kwiatki czy Krzaczki Futrzaczki, wykonujemy misje, kupujemy dodatkowe elementy dekoracyjne oraz wymieniamy się prezentami ze znajomymi z serwisu facebook.

Elvenar
Elvenar

Strategiczne 8 kwietnia 2015

Przeglądarkowa strategia MMO od twórców popularnych Plemion. W Elvenar gracze stają po stronie ludzi lub elfów i próbują stworzyć dobrze prosperujące miasto. Każda z dwóch ras wykorzystuje odmienne technologie, wygląd budynków i jednostek, a także nieco inną filozofię rozgrywki. Przykładowo, elfy żyją w harmonii z naturą, praktykując magię i współistniejąc z innymi fantastycznymi istotami, podczas gdy ludzie to raczej ambitni inżynierowie, którzy korzystają ze średniowiecznego oręża.

Kingdom Rush Frontiers
Kingdom Rush Frontiers

Strategiczne 23 grudnia 2013

Kontynuacja jednej z najpopularniejszych mobilnych strategii typu tower defense, stworzonej przez studio Ironhide. Kingdom Rush Frontiers opiera się na zasadach rozgrywki znanych z poprzedniej odsłony. Zadaniem gracza jest obrona królestwa przed różnego rodzaju fantastycznymi stworami. W tym celu musi ustawiać na ich drodze rozmaite budowle obronne, wysyłać do walki wyspecjalizowane jednostki, a także korzystać z szerokiej gamy czarów.

From Dust
From Dust

Strategiczne 22 maja 2012

Stworzona pod kierownictwem Erica Chahi, autora kultowego Another World, rozbudowana strategia, w której gracze próbują okiełznać siły przyrody, by zapewnić bezpieczeństwo i rozwój plemienia ludzi.

Thirty Kingdoms
Thirty Kingdoms

Strategiczne 1 sierpnia 2014

Utrzymana w średniowiecznych klimatach strategiczna przeglądarkowa gra MMO autorów Supremacy 1914. W grze stajemy na czele jednego z 30 szlachetnych domów, a naszym celem jest jego rozwój i doprowadzenie do dominacji na złożonym ze 100 prowincji kontynencie. Podczas rozgrywki dbamy o zapasy surowców, trenujemy armie i walczymy bądź zawieramy sojusze z innymi graczami.

Might & Magic: Heroes Kingdoms
Might & Magic: Heroes Kingdoms

Strategiczne 11 sierpnia 2010

Pierwsza próba przeniesienia popularnego uniwersum cyklu Heroes of Might & Magic na grunt przeglądarkowej strategii MMO. Zabawę zaczynamy od stworzenia bohatera należącego do jednej z 4 frakcji: niebiańskiej, piekielnej, nekromanckiej i akademickiej. Rozgrywka podzielona jest na sezony, a celem każdego z nich jest zdobycie przez graczy 13 artefaktów, znanych jako Łzy Ashan.

Dragon Age: Journeys
Dragon Age: Journeys

Strategiczne 22 października 2009

Swego rodzaju „preludium” do Dragon Age: Początek zrealizowane w postaci darmowej gry przeglądarkowej. Wraz z towarzyszami przemierzamy mroczne korytarze Głębokich Ścieżek, walcząc z mrocznymi pomiotami.

Dungeon Overlord
Dungeon Overlord

Strategiczne 12 stycznia 2011

Sieciowa gra strategiczna pozwalająca graczom na budowę i zarządzanie pełnymi potworów podziemiami w typowym świecie fantasy. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki na serwisie społecznościowym Facebook i oparta została na modelu darmowym uzupełnionym dobrowolnymi mikropłatnościami.

The Tribez
The Tribez

Strategiczne 3 września 2013

Społecznościowa strategia ekonomiczna. Trafiamy na odcięty od świata archipelag zamieszkany przez sympatyczne plemię, a naszym celem jest pomóc tubylcom w rozwoju ekonomicznym i technologicznym. Podczas eksploracji sukcesywnie poznajemy historię związaną z tym zapomnianym przez czas miejscem i odkrywamy różne tajemnicze znaleziska.

Might & Magic: Heroes Battles
Might & Magic: Heroes Battles

Strategiczne 12 listopada 2010

Osadzona w popularnym uniwersum fantasy przeglądarkowa strategia MMO przeznaczona dla użytkowników platformy społecznościowej Facebook. Produkcja bazuje na mocno uproszczonych mechanizmach stworzonych na potrzeby Might & Magic: Heroes Kingdoms i stanowi swoiste wprowadzenie, do oferowanej przez nią bardziej złożonej rozgrywki. Zabawa koncentruje się na szybkich pojedynkach toczonych ze znajomymi oraz innymi, losowo dobranymi graczami.

Game of Thrones: Ascent
Game of Thrones: Ascent

Strategiczne 24 lutego 2013

Przeglądarkowa gra osadzona w świecie sagi Pieśń Lodu i Ognia George’a R. R. Martina. Wcielamy się w postać szlachetnie urodzonego, który przyłącza się do walki o tron na kontynencie Westeros, opowiadając się po stronie jednego z głównych rodów. Tworzymy sojusze wspólnie ze znajomymi z serwisu Facebook i pniemy się coraz wyżej po szczeblach władzy eliminując oponentów.

King's Bounty: Legions
King's Bounty: Legions

Strategiczne 8 sierpnia 2011

Sieciowa strategia turowa osadzona w popularnym uniwersum fantasy znanym z cyklu King's Bounty. Zabawa w King's Bounty: Legions polega na eksplorowaniu świata, wykonywaniu zadań, prowadzeniu turowych bitew oraz rozwijaniu bohatera i dowodzonej przez niego armii.

Epic Arena
Epic Arena

Strategiczne 23 maja 2013

Tytuł oparty na modelu free-to-play, łączący elementy charakterystyczne dla komputerowych planszówek oraz karcianek. Gracz obejmuje kontrolę nad jedną z armii stojących po dwóch stronach konfliktu i bierze udział w bitwie toczącej się w systemie turowym.

Duelyst
Duelyst

Strategiczne 27 kwietnia 2016

Ukierunkowana na rozgrywkę w trybie multiplayer turowa strategia bitewna, opracowana przez studio Counterplay Games pod wodzą doświadczonego Keitha Lee. Fabuła Duelyst osadzona została w świecie fantasy, będącym kombinacją różnych wpływów, mitologii oraz oryginalnych koncepcji deweloperów. Osią rozgrywki jest zaś wielka wojna pomiędzy pięcioma mocarstwami, w której środek wrzuceni zostają gracze, opowiadając się po jednej ze stron konfliktu.

Atlantis Fantasy
Atlantis Fantasy

Strategiczne 9 listopada 2011

Gra społecznościowa stworzona z myślą o użytkownikach serwisu facebook. Wcielamy się w boga lub boginię i próbujemy odbudować na polecenie Posejdona zatopioną Atlantydę. W tym celu zbieramy surowce, stawiamy nowe budynki, pozyskujemy z nich gotówkę oraz awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia wykonując misje.

Heroes of Dragon Age
Heroes of Dragon Age

Strategiczne 17 lutego 2014

Figurkowa gra bitewna osadzona w uniwersum fantasy popularnej serii cRPG studia BioWare. Za jej powstanie odpowiada ekipa EA Capital Games. Tytuł jest oparty na modelu free-to-play z mikropłatnościami. Heroes of Dragon Age pozwala graczom stworzyć własną drużynę bohaterów, złożoną z postaci znanych z pełnoprawnych odsłon cyklu Dragon Age. Tutaj występują oni w formie wirtualnych figurek, które wystawiamy do boju przeciwko oddziałowi rywala niczym w klasycznych grach stołowych.

Berserk: The Cataclysm
Berserk: The Cataclysm

Strategiczne 20 września 2011

Berserk: The Cataclysm to stworzona przez rosyjskie studio Bytex karciana gra przeglądarkowa, z elemenetami strategicznymi. Osadzony w fantastycznym świecie Laar, Berserk: The Cataclysm oferuje aż 600 jednostek przedstawionych w formie kart. Tytuł pozwala rozgrywać starcia zarówno ze sztuczną inteligencją jak i żywym przeciwnikiem. Gra została wzbogacona o społecznościowe atuty facebooka.

Dungeon Empires
Dungeon Empires

Strategiczne 3 grudnia 2010

Darmowa, przeglądarkowa gra MMO, będąca połączeniem strategii i gry RPG. Wcielamy się w władcę podziemi i rozbudowujemy swoje lochy. Oprócz tego otrzymujemy kontrolę nad jednym z naszych bohaterów, który może penetrować podziemia przeciwników. Gra prezentuje się nieźle w przeglądarce dzięki grafice 3D.

Magic Land
Magic Land

Strategiczne 15 sierpnia 2011

Gra społecznościowa łącząca w sobie elementy znane z innych gier strategiczno-ekonomicznych cieszących się dużą popularnością w serwisie facebook. Zły smok porwał księcia i księżniczkę rujnując przy okazji tytułowe magiczne królestwo. Naszym zadaniem jest odbudowa państwa i uratowanie następcy tronu. W tym celu gromadzimy surowce, budujemy nowe obiekty i współpracujemy ze znajomymi.

Spellarena
Spellarena

Strategiczne 14 maja 2007

Spellarena jest przeglądarkową strategią w konwencji MMO, za której powstanie odpowiada firma Revolver Interactive. Akcja toczy się w fantastycznym świecie Underdark, w którym gracze wcielający się w role magów toczą między sobą pojedynki, by posiąść moc legendarnego Czarnego Serca. Model biznesowy gry oparty został o wbudowany system mikropłatności.