Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Przygodowe WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku przygodowe na platformę WWW.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

WWW

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry przygodowe
Zombie Lane
Zombie Lane

Przygodowe 1 kwietnia 2011

Humorystyczna gra społecznościowa o tematyce zombie. Stajemy w obliczu inwazji nieumarłych i próbujemy przetrwać za wszelką cenę naprawiając dom, gromadząc zapasy oraz zdobywając coraz lepsze bronie. Korzystamy również ze wsparcia znajomych z serwisu facebook.

Neosaurus
Neosaurus

Przygodowe 21 czerwca 2011

Przeglądarkowa gra akcji. Przed rozpoczęciem właściwej zabawy tworzymy własnego dinozaura. Następnie wyruszamy na przygodę, która przypomina klasyczne dwuwymiarowe platformówki, dodatkowo wzbogacone systemem zlecanych zadań pobocznych. Z czasem nasz bohater nabiera doświadczenia i uczy się nowych umiejętności.

Legendy Piotrkowa
Legendy Piotrkowa

Przygodowe 29 października 2020

Gra typu HOPA, w której poznajemy historię Piotrkowa Trybunalskiego, pomagając podróżującemu w czasie i przestrzeni Przewodnikowi w odnalezieniu zagubionych przez niego przedmiotów. Tytuł jest dostępny za darmo.

Living Classics
Living Classics

Przygodowe 6 sierpnia 2012

Pierwsza gra zespołu deweloperskiego Amazon Game Studio założonego przez firmę Amazon.com, Inc., odpowiedzialną także za doskonale znany sklep internetowy Amazon. Jest to prosta produkcja społecznościowa reprezentująca gatunek „hidden object”, a więc zadaniem gracza jest badanie statycznych krain i wskazywanie odpowiednich elementów otoczenia.

CSI: Crime City
CSI: Crime City

Przygodowe 20 października 2010

CSI: Crime City to casualowa przygodówka przeglądarkowa oparta na licencji popularnego serialu detektywistycznego CSI, emitowanego u nas jako CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas. Jako członek zespołu CSI wcielamy się w inżyniera kryminalistyki, szukając dowodów i analizując miejsca zbrodni. W grze pomagają postacie znane z serialu, z którego zapożyczono również wiele wątków i historii. Ponadto śledztwa możemy przeprowadzać razem ze znajomymi w trybie współpracy.

Dragon Age: The Last Court
Dragon Age: The Last Court

Przygodowe 9 listopada 2014

Dragon Age: The Last Court to tekstowa gra przygodowa autorstwa zespołu Failbetter Games. Produkcja pozwala na wcielenie się we władcę niewielkiego regionu i naszym zadaniem jest zarządzanie włościami i podwładnymi oraz prowadzenie rozgrywek politycznych na dworze.

The Last Door
The Last Door

Przygodowe 11 marca 2013

Epizodyczna przygodówka, w której trafiamy do ponurej rezydencji opanowanej przez nieczyste siły. W trakcie rozgrywki w The Last Door przemierzamy posępne lokacje, prowadzimy rozmowy oraz rozwiązujemy zagadki, mając do dyspozycji lupę oraz latarkę. Opowiedziana tu historia jest utrzymana w klimacie horroru i czerpie pełnymi garściami z twórczości H. P. Lovecrafta oraz Edgara Alana Poe.

Samorost
Samorost

Przygodowe 30 czerwca 2003

Darmowa dwuwymiarowa przygodówka czeskiego studia Amanita Design. Istotnym wyróżnikiem Samorost jest oryginalna oprawa graficzna, stanowiąca połączenie elementów rysowanych z odpowiednio zmodyfikowanymi fotografiami.

June's Journey
June's Journey

Przygodowe 1 marca 2017

June’s Journey to darmowa gra przygodowa typu hidden object, wyprodukowana przez niemieckie studio Wooga. Wciel się w tytułową bohaterkę i odszukaj winnego zbrodni, popełnionej w jej rodzinnym domu w Nowym Jorku.

Lara Croft and the Guardian of Light
Lara Croft and the Guardian of Light

Przygodowe 14 listopada 2012

Nietypowy spin-off legendarnej serii Tomb Raider, opracowany przez autorów ostatnich odsłon cyklu – studio Crystal Dynamics. Gra opowiada o przygodach pięknej pani archeolog oraz jej przyjaciela, wojownika Majów o imieniu Totec. Nasi bohaterowie wyruszają na poszukiwanie tajemniczego artefaktu, znanego jako Mirror of Smoke, aby przy jego pomocy powstrzymać złowrogiego Xolotla, który posiadł moc kontrolowania innych duchów.

Pearl's Peril
Pearl's Peril

Przygodowe 5 marca 2013

Darmowa gra przygodowa typu hidden object, za której produkcję odpowiada niemieckie studio Wooga. Wciel się w główną bohaterkę Pearl i wraz z nią wyrusz na rodzinną wyspę Artemis Island, aby zbadać tajemnicę śmierci jej ojca.

Fallen London
Fallen London

Przygodowe 28 września 2009

Fallen London to gra przygodowa z elementami RPG, która koncentruje się na aspekcie narracyjnym. Podczas zabawy eksplorujemy przedziwny Londyn z alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej i bierzemy udział w historiach, których przebieg kształtujemy własnymi decyzjami.

The X-Files: Deep State
The X-Files: Deep State

Przygodowe 1 lutego 2018

Mobilna przygodówka oparta na serialu Z Archiwum X. W grze poznajemy losy agenta FBI o imieniu Dale, który musi rozwiązać sprawę zdecydowanie wykraczającą poza klasyczne przestępstwa.

CelebrityMe
CelebrityMe

Przygodowe 28 marca 2012

Casualowa gra o celebrytach skierowana do użytkowników serwisu Facebook. Bierzemy udział w sesjach zdjęciowych, występujemy w filmach, odwiedzamy ekskluzywne butiki i staramy się zdobyć jak największą sławę, dobrze się przy tym bawiąc.

Hidden Agenda (2013)
Hidden Agenda (2013)

Przygodowe 5 lutego 2013

Hidden Agenda to opracowana przez zespół PopCap Games przeglądarkowa przygodówka typu hidden object. Jej akcja toczy się w świecie zamieszkanym przez człekokształtne zwierzęta, a opowiadana historia osadzona została w klimacie starego detektywistycznego kina noir.

CSI: Hidden Crimes
CSI: Hidden Crimes

Przygodowe 14 grudnia 2014

Gra detektywistyczna typu „ukryte obiekty” bazująca na licencji popularnego serialu telewizyjnego, opowiadającego o pracy policyjnych ekspertów kryminalistycznych. W grze wcielamy się w nowego członka ekipy CSI, a naszym zadaniem jest rozwiązywanie kolejnych zagadek kryminalnych poprzez poszukiwanie tropów oraz ich analizę za pomocą logiczno-zręcznościowych mini-gier.

The Naked Gun: International Crime Unit Police
The Naked Gun: International Crime Unit Police

Przygodowe prace wstrzymane

The Naked Gun: International Crime Unit Police to adresowana do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook przygodówka, której fabuła nawiązuje do motywów popularnej, parodystycznej serii filmowej Naga Broń. W grze studia Gamecentric Media gracze wcielają się w postać detektywa Franka Drebina i razem z policjantami z oddziału Crime Unit Police próbują rozwikłać zagadki kryminalne.

America 2049
America 2049

Przygodowe 17 czerwca 2011

Nietypowa gra przeglądarkowa, łącząca w sobie elementy przygodowe i logiczne. America 2049 przenosi nas do totalitarnych Stanów Zjednoczonych przyszłości, gdzie łamane są prawa człowieka.

The Curfew
The Curfew

Przygodowe 1 sierpnia 2010

Przeglądarkowa gra przygodowa poruszająca kwestię swobód obywatelskich i problematykę autorytaryzmu. W kontrolowanym przez reżim państwie staramy się znaleźć sprzymierzeńców wśród czwórki młodych ludzi przebywających w kryjówce w trakcie godziny policyjnej. Obserwujemy ich losy i prowadzimy rozmowy z napotkanymi osobami, uświadamiając sobie, jak wygląda życie w państwie rządzonym przez bezwzględnych polityków.

Doctor Who: Worlds in Time
Doctor Who: Worlds in Time

Przygodowe 14 marca 2012

Doctor Who: Worlds in Time to bazująca na popularnym serialu s-f przeglądarkowa gra MMO, wyprodukowana przez studio Three Rings. Gracze kreują własnego awatara i starają się powstrzymać zagładę wszechświata, a także rozwiązywać problemy jego mieszkańców. Rozgrywka zawiera minigierki logiczne oraz szereg funkcji społecznościowych.

Alt-Minds
Alt-Minds

Przygodowe 5 listopada 2012

Alt-Minds to nietypowa przygodówka autorstwa specjalizującego się w eksperymentalnych projektach studia Lexis Numérique. Gracz przeprowadza własne śledztwo szukając stron internetowych, kontaktując się z fikcyjnymi postaciami, a nawet odwiedzając lokacje w świecie rzeczywistym.

The Time Tribe
The Time Tribe

Przygodowe 19 lutego 2013

Adresowana do młodszego grona odbiorców przygodówka typu point-and-click, dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Czwórka dzieci pojawia się w tajemniczej posiadłości na zaproszenie ekscentrycznego właściciela. Używając swoich zdolności muszą wykonywać kolejne zadania i łamigłówki, przybliżające im drzemiące w domu tajemnice.

Treasure Seekers of Lady Luck
Treasure Seekers of Lady Luck

Przygodowe 12 kwietnia 2013

Treasure Seekers of Lady Luck to tekstowa przygodówka autorstwa zespołu Choice of Games. Gracze wcielają się w nowego członka załogi pirackiego statku kosmicznego. Kampania jest w dużym stopniu nieliniowa i sami kształtujemy jej przebieg oraz ostateczny rezultat.

The Secret Society: Hidden Mystery
The Secret Society: Hidden Mystery

Przygodowe 7 sierpnia 2014

Casualowa gra przygodowa z gatunku ukrytych obiektów. W grze podążamy śladem zaginionego wuja, który należał do tajnego stowarzyszenia, znanego jako Zakon Poszukiwaczy, skupiającego ludzi, potrafiących podróżować pomiędzy światami.