Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Klasyczne RPG - Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce klasyczne RPG na platformę WWW ułożone według popularności.

WWW
klasyczne RPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG8
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Wiedźmin: Versus
Wiedźmin: Versus

RPG 22 sierpnia 2008

Przeglądarkowa gra z gatunku MMORPG nawiązująca stylistycznie do pierwszej części Wiedźmina autorstwa deweloperów ze studia CD Projekt RED. Rozgrywka polega głównie na toczeniu pojedynków z innymi graczami, w których nagrodą są doświadczenie i złoto umożliwiające rozwój bohatera, w tym szkolenie nowych zdolności i podnoszenie atrybutów. Postacie i lokacje w grze mają swoje literackie pierwowzory w powieściowym cyklu wiedźmińskim Andrzeja Sapkowskiego.

SoccerStar
SoccerStar

RPG 31 grudnia 2010

SoccerStar to utrzymana w humorystycznej konwencji przeglądarkowa gra RPG wyprodukowana przez firmę Playa Games z myślą o fanach futbolu. Gracze wcielają się w piłkarzy rozpoczynających swoją sportową karierę. Zabawa polega na rozwoju postaci oraz rozgrywaniu meczy pomiędzy klubami.

Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter
Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter

RPG 6 września 2011

Przeglądarkowa gra RPG na Facebooka, będąca kolejną odsłoną z serii D&D, tym razem oparta na 4 wersji systemu. Akcja gry odbywa się w znanym, fantastycznym świecie Forgotten Realms, gdzie gracz przeżyje szereg licznych przygód. Całość zaprezentowano w rzucie izometrycznym, a walka odbywa się w trybie turowym.

Marvel: Avengers Alliance
Marvel: Avengers Alliance

RPG 1 marca 2012

Gra cRPG osadzona w jednym z najpopularniejszych komiksowych uniwersów. Rekrutujemy znanych bohaterów z katalogu wydawnictwa Marvel: Spider-Mana, Wolverine’a czy Iron Mana. Wykonujemy misje składające się z taktycznych starć rozgrywanych w systemie turowym lub mierzymy się z innymi graczami w ramach trybu PvP.

Legacy of a Thousand Suns
Legacy of a Thousand Suns

RPG 22 listopada 2011

Legacy of a Thousand Suns, to stworzona przez studio 5th Planet Games gra RPG w reliach sci-fi. Za oprawę artystyczną odpowiada Concept Art. House, firma tworząca grafiki koncepcyjne do takich tytułów jak World of Warcraft.

Legends of Zork
Legends of Zork

RPG 12 kwietnia 2010

Uproszczone RPG dla entuzjastów świata fantasy, bazujące na popularnym cyklu gier przygodowych z lat 80. XX wieku. Zajmujemy się wykonywaniem zadań, rozwojem bohatera, zdobywaniem punktów umiejętności i uzbrajaniem naszego podopiecznego. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Outernauts
Outernauts

RPG 24 lipca 2012

Przeglądarkowa gra RPG z taktycznym turowym systemem walki. Całość można opisać jako wariację na temat Pokemonów w realiach science-fiction. Naszym zdaniem jest podróżowanie po galaktyce, łapanie i tresowanie obcych zwierząt, a następnie wykorzystywanie ich w starciach. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Rule the Kingdom
Rule the Kingdom

RPG 29 maja 2013

Połączenie elementów strategii ekonomicznej, polegającą na rozbudowie i zarządzaniu własnym królestwem z grą RPG, w której rozwijamy własną postać realizując różnego rodzaju zadania fabularne. Wcielamy się w postać młodego, niedoświadczonego wojownika, by podjąć się zadania odbudowy podupadłego królestwa.