Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Edukacyjne - Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce edukacyjne na platformę WWW.

WWW

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

edukacyjne
Legendy Piotrkowa
Legendy Piotrkowa

Przygodowe 29 października 2020

Gra typu HOPA, w której poznajemy historię Piotrkowa Trybunalskiego, pomagając podróżującemu w czasie i przestrzeni Przewodnikowi w odnalezieniu zagubionych przez niego przedmiotów. Tytuł jest dostępny za darmo.

Excavate!
Excavate!

Strategiczne 31 sierpnia 2015

Nietypowa gra strategiczna, która umożliwia graczom wcielenie się w szefa zespołu prowadzącego wykopaliska w niewielkiej miejscowości Nowe Monasterzysko (woj. warmińsko-mazurskie). Produkcja została opracowana przez Mateusza Sokalszczuka z firmy Scriptwelder Studio.

School of Dragons
School of Dragons

RPG 1 lipca 2013

Familijna gra MMORPG, osadzona w uniwersum filmu animowanego Jak Wytresować Smoka wytwórni DreamWorks Interactive. W grze przejmujemy kontrolę nad postacią młodego Wikinga i dbamy o rozwój wybranego smoczego pupila. Gra skupia się na walorach edukacyjnych, oferując szereg zróżnicowanych zadań logiczno-zręcznościowych, rozwijających umiejętności młodego gracza.

Solidarność: Menedżer Konspiracji
Solidarność: Menedżer Konspiracji

Logiczne prace wstrzymane

Społecznościowa gra edukacyjna, będąca efektem współpracy studia One2Tribe, firmy Gudejko Studio oraz Narodowego Instytutu Sztuk Audiowizualnych. Akcja osadzona została w realiach ostatniej dekady PRL, a gracze mogą wcielić się w role działaczy opozycji antykomunistycznej odpowiedzialnych za tworzenie siatki konspiratorów i organizowanie akcji protestacyjnych.

The Curfew
The Curfew

Przygodowe 1 sierpnia 2010

Przeglądarkowa gra przygodowa poruszająca kwestię swobód obywatelskich i problematykę autorytaryzmu. W kontrolowanym przez reżim państwie staramy się znaleźć sprzymierzeńców wśród czwórki młodych ludzi przebywających w kryjówce w trakcie godziny policyjnej. Obserwujemy ich losy i prowadzimy rozmowy z napotkanymi osobami, uświadamiając sobie, jak wygląda życie w państwie rządzonym przez bezwzględnych polityków.