Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

15. Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Najpopularniejsze gry na platformę WWW.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Stormfall: Age of War
Stormfall: Age of War

Strategiczne 30 października 2012

Gra strategiczna utrzymana w stylistyce fantasy. Rozbudowujemy miasto położone w pobliżu zamku i rekrutujemy jednostki potrzebne do stworzenia silnej armii zdolnej do zniszczenia wrogich posterunków oraz obrony własnych granic. Wymieniamy się surowcami ze znajomymi z serwisu facebook, ruszamy im na ratunek i awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia.

Sword Girls
Sword Girls

Logiczne 28 marca 2012

Sword Girls to kolekcjonerska gra karciana skierowana do fanów mangi i anime. Przeglądarkowa produkcja studia Zeonix pozwala graczom toczyć karciane pojedynki zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i żywym przeciwnikiem – to wszystko w kolorowej komiksowej oprawie pełnej urodziwych dziewcząt rodem z japońskich animacji.

Alt-Minds
Alt-Minds

Przygodowe 5 listopada 2012

Alt-Minds to nietypowa przygodówka autorstwa specjalizującego się w eksperymentalnych projektach studia Lexis Numérique. Gracz przeprowadza własne śledztwo szukając stron internetowych, kontaktując się z fikcyjnymi postaciami, a nawet odwiedzając lokacje w świecie rzeczywistym.

Word Explorer
Word Explorer

Logiczne prace wstrzymane

Word Explorer to gra logiczna inspirowana krzyżówkami i kalamburami. Zaprojektował ją legendarny założyciel studia Sensible Software Jon Hare. Zabawa polega na odgadywaniu wyrazów w oparciu o przedstawione wskazówki.

You don't know Jack
You don't know Jack

Towarzyskie 29 maja 2012

You don't know Jack to gra towarzyska wyprodukowana przez studio Jellyvision przy współpracy z Iron Galaxy Studios. Gracz wciela się w rolę uczestnika zwariowanego teleturnieju i odpowiada na szereg dziwacznych, podchwytliwych a nierzadko również absurdalnych pytań z zakresu szeroko pojmowanej wiedzy o świecie.

Big Head Bash
Big Head Bash

Akcji 1 czerwca 2012

Przeglądarkowa, platformowa gra akcji stworzona przez studio Spicy Horse, założone przez byłego pracownika id Software Americana McGee. Zabawa polega na niczym nieskrępowanej strzelaninie pomiędzy figurkami stylizowanymi na zabawki o dużych głowach (m.in. znanych polityków czy też postaci z gry Alice: Madness Returns). Tytuł cechuje typowy dla McGee styl wykonania oraz dynamiczna akcja, przypominająca klasyczne strzelaniny sieciowe.

Arcane Legends
Arcane Legends

RPG 13 listopada 2012

Arcane Legends to stworzona przez zespół Spacetime Studios gra MMORPG nastawiona na dynamiczną walkę. Gracz wybiera jedną spośród trzech klas, a następnie wyrusza w świat szukać przygód, skarbów do znalezienia, potworów do ukatrupienia i zadań do wypełnienia.

Madden NFL Superstars
Madden NFL Superstars

Sportowe 16 stycznia 2012

Gra przeglądarkowa wykorzystująca liczne funkcje społecznościowe serwisu Facebook, oparta na systemie mikropłatności. Tworzymy drużynę futbolu amerykańskiego reprezentowaną przez karty poszczególnych zawodników i rozbudujemy infrastrukturę okołostadionową, aby zdobyć środki niezbędne do zakupu coraz lepszych sportowców.

Kingdoms CCG
Kingdoms CCG

Logiczne 8 maja 2012

Kingdoms CCG to kolekcjonerska gra karciana przeznaczona do rozgrywek w sieci Internet. Gra pozwala nam spróbować swych sił w potyczkach z innymi graczami, a także w starciach ze sztuczną inteligencją w kampanii osadzonej w klimatach fantasy.

Platoonz
Platoonz

Strategiczne 20 września 2011

Platoonz to gra łącząca elementy kilku gatunków, w tym gier akcji, strategii i RPG. Stajemy się głównodowodzącym sił wojskowych, które muszą przeciwstawić się złowrogiej armii Evil. Rozbudowujemy bazę, werbujemy i szkolimy żołnierzy, po czym wysyłamy ich do boju.

Offensive Combat
Offensive Combat

Akcji prace wstrzymane

Offensive Combat to rozgrywany z poziomu przeglądarki sieciowy FPS. Autorzy wykorzystali model darmowy uzupełniony o dobrowolne mikropłatności. Gra koncentruje się na trybie mulitplayer, w ramach którego rywalizujemy z graczami z całego świata.

Gameglobe
Gameglobe

Logiczne prace wstrzymane

Przeglądarkowa aplikacja free-to-play do tworzenia własnych gier. Za jej pomocą możemy wykreować prostą platformówkę, grę logiczną lub przygodówkę. Autorzy przygotowali szereg prostych w obsłudze narzędzi, różne środowiska oraz obiekty. Gotowymi produkcjami można dzielić się za pośrednictwem specjalnego serwisu.

Ice Age Online
Ice Age Online

Zręcznościowe 28 czerwca 2012

Ice Age Online jest grą przeglądarkową stworzoną na licencji filmów z serii Epoka Lodowcowa. Głównym zadaniem gracza jest odnalezienie zagubionych zwierząt i stworzenie dla nich wymarzonej kryjówki ze znajdowanych po drodze przedmiotów. Rozgrywka polega więc głównie na szukaniu drogocennych żołędzi i materiałów potrzebnych do stworzenia przytulnej kryjówki.

Dragon Crusade
Dragon Crusade

Strategiczne 26 czerwca 2012

Dragon Crusade jest grą należącą do kategorii MMORTS (Massively Multiplayer Online Real Time Strategy), czyli strategii czasu rzeczywistego rozgrywanych online. W trakcie rozgrywki gracz tworzy własnego bohatera, którego potem wysyła do walki z innymi bohaterami i ich armiami. Oprócz tego w trakcie zabawy zarządzamy osadą, stawiamy budynki, rekrutujemy wojska oraz awansujemy herosa na kolejne poziomy.

BattleCraft
BattleCraft

Logiczne 10 marca 2011

BattleCraft to kolekcjonerska gra karciana, pozwalająca na zabawę jedno i wieloosobową. Akcję osadzono w fantastycznej krainie Asteras. Głównym elementem rozgrywki jest toczenie zaciekłych pojedynków z kolejnymi przeciwnikami i tym samym rozbudowywanie swojej talii kart. Tytuł funkcjonuje na popularnym serwisie społecznościowym Facebook.

Junk Wars
Junk Wars

Wyścigi 21 grudnia 2010

Junk Wars to gra łącząca w sobie elementy akcji, strategii oraz RPG. Tytuł przenosi nas do post-apokaliptycznego świata, w którym przyjdzie nam toczyć zacięte pojedynki za sterami zbudowanych przez siebie pojazdów. Jest to kolejna produkcja studia Antic Entertainment, weteranów gier na przeglądarki internetowe.

War Metal: Tyrant
War Metal: Tyrant

Logiczne 19 października 2010

Stworzona przez Synapse Games przeglądarkowa gra karciana. War Metal: Tyrant osadzone jest w ogarniętej wyniszczającą wojną przyszłości, w której obejmujemy dowodzenie wojskami jednej z pięciu frakcji. Warto zaznaczyć, że dodatkowa waluta wykorzystywana w grze wymaga płacenia prawdziwymi pieniędzmi.

Legacy of Heroes
Legacy of Heroes

Logiczne 2 lipca 2012

Legacy of Heroes to darmowa kolekcjonerska gra karciana rozgrywająca się w komiksowym świecie pełnym superbohaterów toczących nieustanną walkę z nikczemnymi złoczyńcami o nadprzyrodzonych zdolnościach. Tę utrzymaną w komiksowym klimacie produkcję stworzyło studio 5th Planet Games specjalizujące się w produkcjach przeznaczonych do gry za pośrednictwem przeglądarek internetowych.

Treasure Seekers of Lady Luck
Treasure Seekers of Lady Luck

Przygodowe 12 kwietnia 2013

Treasure Seekers of Lady Luck to tekstowa przygodówka autorstwa zespołu Choice of Games. Gracze wcielają się w nowego członka załogi pirackiego statku kosmicznego. Kampania jest w dużym stopniu nieliniowa i sami kształtujemy jej przebieg oraz ostateczny rezultat.

Ecol Tactics
Ecol Tactics

RPG 3 kwietnia 2013

Ecol Tactics to taktyczna gra MMORPG autorstwa zespołu Tplay. Gracze obejmują dowództwo nad własną bandą najemników, a zabawa polega głównie na toczeniu turowych bitew z potworami oraz innymi graczami. Wszystko to ukazane jest w stylu inspirowanym japońskimi kreskówkami.

Canabalt
Canabalt

Zręcznościowe 31 sierpnia 2009

Prosta gra zręcznościowa, w której sterujemy bohaterem uciekającym przed nieokreślonym niebezpieczeństwem. Gracze nie kontrolują kierunku i szybkości z jaką się poruszają, mogąc jedynie przeskakiwać napotkane przeszkody.

Kingsbridge
Kingsbridge

Strategiczne 28 maja 2013

Kingsbridge to wyprodukowany przez zespół Wooga przeglądarkowy RTS, który łączy elementy strategii ekonomicznej z gatunkiem tower defense. Gra pozwala zarówno pokierować stroną atakującą, jak i siłami próbującymi obronić się przed inwazją.

Soul Crash
Soul Crash

RPG 9 marca 2012

Soul Crash to społecznościowa gra akcji z elementami RPG, w której użytkownicy Facebooka wcielają się w tzw. adeptów żywiołów, by w mangowej oprawie walczyć ze sobą o status najpotężniejszego z nich.

Tekken Card Tournament
Tekken Card Tournament

Strategiczne 4 kwietnia 2013

Tekken Card Tournament to nastawiona na pojedynki z innymi graczami sieciowa karcianka. Zabawa polega na toczeniu strategicznych pojedynków z wykorzystaniem mistrzów sztuk walki. Poszczególne ataki i techniki aktywowane są poprzez zagrywanie konkretnych kart. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.