Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Daymare - seria gier

Daymare: 1994 Sandcastle
Daymare: 1994 Sandcastle

Akcji 2023

Prequel uznanego survival horroru Daymare: 1998, opracowany przez firmę Invader Studios. Wciel się w agentkę Dalilę Reyes i zmierz się ze straszliwymi kreaturami w nowym Daymare: 1994 Sandcastle.

PCPS5XSXPS4XONE

Daymare: 1998
Daymare: 1998

Akcji 17 września 2019

Przygodowa gra akcji typu survival horror, stworzona przez niezależne Invader Studios na bazie skasowanego projektu Resident Evil 2 Reborn. Akcja gry Daymare: 1998 toczy się pod koniec lat 90. ubiegłego wieku i pełna jest odniesień do popkultury tego okresu. Fabułę poznajemy z perspektywy kilku grywalnych postaci, w tym m.in. żołnierza sił specjalnych, którego rodzina zostaje uwięziona w opanowanym przez potwory mieście. Podczas zabawy przemierzamy pełne niebezpieczeństw lokacje, zajmując się głównie eksploracją i walką oraz okazjonalnie rozwiązywaniem zagadek. Całość zaprojektowana została głównie z myślą o weteranach gatunku i z tego względu odznacza się sporym poziomem trudności, a każdy znaleziony nabój jest tutaj na wagę złota. Dodatkowe utrudnienie stanowi też ograniczenie możliwości swobodnego zapisu stanu gry. Ciekawostkę stanowić może fakt, że Daymare: 1998 powstało na gruzach skasowanego Resident Evil 2 Reborn, którego autorzy wykorzystali efekt swych prac do stworzenia autorskiego, komercyjnego projektu.

PCPS4XONE