Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Badland - seria gier

Badland 2
Badland 2

Zręcznościowe 17 grudnia 2015

Kontynuacja nietuzinkowej gry zręcznościowej studia Frogmind z 2013 roku, która po sukcesie na urządzeniach mobilnych trafiła na wszystkie liczące się platformy sprzętowe. Badland 2 odznacza się zbliżoną do pierwowzoru mechaniką rozgrywki, a celem graczy jest ponownie przeprowadzenie gromady sympatycznych stworków przez pełne niebezpieczeństw poziomy. W porównaniu z pierwszą częścią serii, którą dało się obsługiwać jednym palcem, kontynuacja oferuje jednak pełną swobodę ruchu podczas eksploracji, a oprócz stworzeń latających kontrolujemy także stworki potrafiące turlać się po powierzchniach. Na mapach pojawiła się także cała masa nowych elementów, takich jak miotacze ognia, gołoledź, lawa czy niebezpieczne promienie światła. Całość ukazana została w ulepszonej, choć utrzymanej w stylistyce pierwowzoru dwuwymiarowej oprawie graficznej, łączącej czarno-biały pierwszy plan z pastelowymi tłami.

ANDiOS

Badland: Game of the Year Edition
Badland: Game of the Year Edition

Zręcznościowe 3 kwietnia 2013

Oryginalna, dwuwymiarowa zręcznościówka z widokiem z boku, będąca debiutancką produkcją niezależnego fińskiego studia Frogmind. W grze Badland przejmujemy kontrolę nad bliżej nieokreślonym żyjątkiem, a naszym zadaniem jest przeprowadzenie go przez kolejne poziomy, wypełnione rozmaitymi przeszkodami i pułapkami. Zabawę komplikuje jednak fakt, że w toku gry dołączają do nas stopniowo kolejni pobratymcy naszego bohatera, tak więc w miarę postępów rozgrywki zmuszeni jesteśmy do kontrolowania coraz większej ilości stworków. Te poruszają się w dość charakterystyczny sposób, przypominający wznoszenie się ptaków do lotu, a gracze jednym naciśnięciem przycisku sprawiają, że gromadka utrzymuje się w powietrzu. Poszczególne poziomy różnią się od siebie typami pułapek i nieco zmodyfikowaną mechaniką. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zaś artystyczna oprawa graficzna, w której kontrastują ze sobą czerń pierwszego planu i pastelowe kolory tła.

PCPS4XONESwitchX360PS3ANDiOSWPWiiUPSV