Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Sleeping Dogs - seria gier

Sleeping Dogs: Definitive Edition
Sleeping Dogs: Definitive Edition

Akcji 8 października 2014

Kompletna edycja bestsellerowej gry studia United Front Games z 2012 roku. Produkcja inspirowana klasycznymi azjatyckimi filmami akcji przenosi graczy na ulice Hongkongu, opanowane przez rywalizujące ze sobą organizacje przestępcze. Wcielając się w rolę detektywa Wei Shena, spróbujemy przeniknąć w struktury jednej z nich, starając się zdobyć zaufanie gangsterów. W trakcie kolejnych misji czeka nas cała masa strzelanin, pościgów oraz efektownej walki wręcz. Reedycja wyróżnia się podrasowaną oprawą graficzną, obejmującą poprawione twarze postaci, efekty cząsteczkowe, zasięg rysowania otoczenia i większą zniszczalność otoczenia. Zrównoważono też poziom trudności niektórych wyzwań. Ponadto otrzymujemy dostęp do wszystkich 24 dodatków DLC, jakie ukazały się już po premierze gry na PC i poprzedniej generacji konsol. Wśród nich znajdziemy oczywiście dwa największe rozszerzenia: Nightmare in North Point oraz The Year of the Snake.

PCPS4XONE

Sleeping Dogs
Sleeping Dogs

Akcji 14 sierpnia 2012

Sandboksowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Fabuła Sleeping Dogs inspirowana jest azjatyckim kinem sensacyjnym, w tym zwłaszcza twórczością Johna Woo. Główny bohater – detektyw Wei Shen próbuje przeniknąć w struktury niebezpiecznej organizacji przestępczej Sun On Yee. Aby zyskać zaufanie gangsterów policjant musi wykonywać kolejne zlecenia i krok po kroku piąć się w górę mafijnej hierarchii. Mechanika rozgrywki to wybuchowa mieszanka elementów gry akcji, strzelaniny, bijatyki, a nawet wyścigów samochodowych. Gracz ma sporą swobodę w eksplorowaniu wirtualnego Hong Kongu i wypełnianiu pobocznych zadań. W trakcie gry dużą rolę odgrywa aspekt moralny, który obrazuje dylematy towarzyszące pracy funkcjonariusza pod przykrywką.

PCX360PS3

Triad Wars
Triad Wars

Akcji prace wstrzymane

Ukierunkowana na zabawę w trybie multiplayer, trzecioosobowa gra akcji będąca sieciową kontynuacją bestsellerowego Sleeping Dogs. Za powstanie gry odpowiada to samo studio deweloperskie United Front Games. W odróżnieniu od pierwowzoru, w grze nie wcielamy się w stróża prawa, ale w członka Triady, a naszym zadaniem jest zwerbowanie gangu i budowa własnego przestępczego imperium. Zabawa toczy się na znanych ze Sleeping Dogs ulicach Hong Kongu, gdzie rywalizują ze sobą gangi prowadzone przez różnych graczy. Podczas gry możemy swobodnie eksplorować otwarty świat, podejmując rozmaite zadania fabularne, polegające głównie na przemycie, kradzieżach, wymuszeniach itp. Nie zabrakło także spektakularnych pościgów samochodowych oraz licznych bijatyk z wykorzystaniem rozbudowanego systemu walki wręcz. Rozgrywka wzbogacona została elementami strategicznymi (zarządzanie własnym gangiem) oraz możliwością rywalizacji w trybie PvP, podczas której przejmujemy terytoria zajmowane przez innych graczy.

PCPS4XONE