Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Tom Clancy's EndWar - seria gier

Tom Clancy's EndWar Online
Tom Clancy's EndWar Online

Strategiczne 4 lutego 2016

Przeglądarkowa wersja sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy’ego popularnej strategii RTS z 2009 roku. Za jej powstanie odpowiadają twórcy pierwowzoru – ekipa Ubisoft Shanghai. Akcja tytułu toczy się w roku 2030, 10 lat po wydarzeniach znanych z oryginalnej gry. W wyniku wielkiej wojny pomiędzy trzema potężnymi supermocarstwami, Ziemia została zrujnowana i pogrążyła się w chaosie. Przystępując do zabawy, opowiadamy się po stronie Zjednoczonej Europy bądź Rosji i bierzemy udział w starciach toczonych na gruzach znanego nam świata. W zabawie uczestniczyć możemy w pojedynkę, koncentrując się na wykonywaniu fabularnych misji solowych. Sednem rozgrywki są jednak wzorowane na produkcjach MOBA pojedynki jeden-na-jednego, podczas których dowodzimy posiadającymi swe mocne i słabe strony jednostkami. Te z kolei, w miarę postępów w grze, mogą być rozwijane i ulepszane. Przebieg kolejnych starć ma wpływ na układ sił w obrębie kuli ziemskiej i przyczynia się do finalnej dominacji jednej ze stron.

WWW

Tom Clancy's EndWar
Tom Clancy's EndWar

Strategiczne 4 listopada 2008

Sygnowany nazwiskiem popularnego pisarza Toma Clancy'ego RTS autorstwa zespołu Ubisoft Szanghaj. Fabuła Tom Clancy’s EndWar osadzona została w roku 2020 i opowiada o losach fikcyjnego konfliktu między Stanami Zjednoczonymi, Unią Europejską i Rosją, u którego źródeł legła rywalizacja o surowce oraz dominację w przestrzeni kosmicznej, a także próba zaburzenia równowagi sił pomiędzy Wschodem a Zachodem. Podczas zabawy stajemy na czele jednej ze stron konfliktu, a rozgrywka toczy się w sposób dwufazowy. Z jednej strony musimy bowiem operować na mapie taktycznej, przedstawiającej zmieniający się układ sił niczym w popularnej grze planszowej Ryzyko. Kolejnym etapem jest już dowodzenie poszczególnymi jednostkami w kolejnych bitwach, które toczą się zarówno na otwartym terenie, jak i w sceneriach miejskich, a pod naszą kontrolą znajduje się szereg zróżnicowanych jednostek, takich jak piechota, czołgi, helikoptery czy artyleria. Uzupełnienie kampanii stanowi rozbudowany tryb multiplayer.

PCX360PS3PSPNDS

Tom Clancy's EndWar 2
Tom Clancy's EndWar 2

Strategiczne prace wstrzymane

Planowana, lecz finalnie anulowana kontynuacja ciepło przyjętej strategii czasu rzeczywistego Tom Clancy’s EndWar z 2008 roku. Prace nad grą prowadził odpowiedzialny za pierwowzór zespół Ubisoft Szanghaj pod kierownictwem Michaela De Platera, jednego ze współtwórców serii Total War. W założeniach druga część cyklu stanowić miała rozwinięcie rozwiązań znanych z pierwowzoru i kłaść jeszcze większy nacisk na warstwę fabularną, a także dopracować model rozgrywki oraz walki. Zakładano również znacznie większe zróżnicowanie wszystkich trzech dostępnych frakcji. Prace nad Tom Clancy’s EndWar 2 zostały oficjalnie zawieszone w lutym 2010 roku. Trzy lata później ekipa Ubisoft Szanghaj rozpoczęła prace nad przeglądarkową odsłoną serii w konwencji MOBA, zatytułowaną Tom Clancy’s EndWar Online.

X360PS3