Uruchamiam grę, klikam na New Game, wybieram poziom i gra się wyłącza. Pojawia się komunikat o treści:
Game has crashed. Do you want to create a crashlog?
Odpowiadam twierdząco, kolejny komunikat - Do you want to create a minidump? - Tak - Do you want to create a dump? - Tak - The program has encountered an unhandled exception. Crash log files has been generated.
Otwieram plik tekstowy CrashDump i popatrzmy na obrazek po prawej.
Gra oczywiście oryginał. Mam wersję starszą od edycji eXtra Klasyki (5 CD). Taka ciekawostka - tę grę wygrałem na konkursie GOL'a :)
Próbowałem takich sposobów jak patch 1.1, tryb zgodności z WinXP (SP3), jako administrator, uruchamianie z kartą graficzną dedykowaną NVIDIA (najnowsze sterowniki) jak i z zintegrowaną INTEL. Czytałem o TAGES driver, ale strona http://www.tagesprotection.com/main.htm już nie działa.
Jakieś pomysły? System to Windows 8 (64 bit)