Język polski jest rzeczywiście najtrudniejszym do opanowania? Znam znajomego, który wychował się w Polsce, ale lepiej mówi po angielsku heh.
Nie, język Polski w żadnej kategorii nie jest najtrudniejszym językiem świata. Ale nie należy do łatwych, głównie przez trudną wymowę i dziwną gramatykę i pisownię.
Patrząc na to, że wiele osób nie potrafi dobrze posługiwać się nawet swoim rodzimym językiem (w tym przypadku polskim), to fakt, jest trudny.
Jeżeli odrzucimy jakieś dziwne mało znane języki i mówimy o znajomości w mowie i w piśmie to najtrudniejsze są:
- Chiński
- Arabski
- Wietnamski
- Tajski
- Islandzki
- Albański
- Japoński
- Celtycki
- Węgierski
- Chorwacki
źródło = moja wiedza.
Nie ważne
Wydaje mi sie, ze z punktu widzenia uzytkownika danego jezyka (ojczysty), nie da sie wypowiedziec obiektywnie o jego stopniu trudnosci.
źródło = moja wiedza
Biorąc pod uwagę twoje umiejętności posługiwania się swoim własnym językiem to jest to bardzo biedne źródło
Różne języki mają różne przyswajalne dla każdego kraju. Ale hnayu że istnieją języki, które zbadania bardzo trudne, a może to tylko, jeśli dorastał, to języków indyjskich. Chiński skomplikowane ze względu na dużą liczbę znaków, jeśli nie uczą - że język nie jest trudne.
MatiZZeo ---> rozmawiając z takimi idiotami jak ty muszę dopasować się do twojego poziomu. Nie potrafisz połączyć ze sobą prostych faktów. Umiejętności lingwistyczne i wiedza na temat języków to rzeczy nie zwiazane ze sobą. No ale jak każdy idiota miałeś swoją chwilę że możesz komuś przygadać.
A skąd ty wiesz jaki jest mój język?
Hadriel ---> jak mi nie wierzysz to tu masz źródło pisane:
https://www.gry-online.pl/forum/polski-to-najtrudniejszy-jezyk-na-swiecie/zfd72a89?N=1
Język hebrajski jest najtrudniejszy, tak mi się wydaje.
W oczach obcokrajowców język polski jest jednym z najtrudniejszych do opanowania.
http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/polski-najtrudniejszym-jezykiem-swiata
Imho nie istnieje uniwersalna definicja najtrudniejszego języka świata, bez brania poprawki na język ojczysty badanej osoby. Przykładowo dla Chińczyków inne języki będą trudne niż dla Amerykanów czy Rosjan.
Już nawet pomijając różne alfabety, a siedząc tylko w alfabetach łacińskich i pokrewnych, inne problemy z wymową w języku Polskim będzie miał ktoś kto urodził się w Austrii, czy w UK, czy też ktoś z Węgier, a jeszcze inne problemy będzie miał Słowak czy Czech.
Prócz trudności w mowie trzeba brać jeszcze trudności w pisaniu i gramatyce.
Dodatkowo trzeba by było brać pod uwagę jeszcze czas który należy poświęcić na naukę podstaw, naukę na poziomie pozwalającym na "dogadanie" się w danym kraju jak i wreszcie ile czasu potrzeba na "wymasterowanie". I teraz w różnych językach może być różnie. W jednych "prób wejścia" będzie szybki, ale już wyjaśnienie skomplikowanej myśli będzie długotrwałym procesem nauki, w innym natomiast przypadku, np. "prób wejścia" będzie długotrwały, ale za to po jego osiągnięciu, poziom "master" będzie już szybki. etc. etc.
Biorąc to pod uwagę najdurniejszym językiem na świecie powinien być język trudny dla Chińczyka lub Hindusa. Natomiast wszystkie "opracowania" są raczej robione przez ludzi anglojęzycznych. Co więcej nasze Polskie portale tylko tłumaczą te "rankingi" bez zastanowienia i przełożenia na nasze realia.
Z języków które podał Longwinter, pomijając te które nie mają alfabetów łacińskich (lub ich modyfikacji) dla mnie wydaje się najtrudniejszy Węgierski i Islandzki. Reszta albo ma inne litery, albo ich nie słyszałem. Chorwacki natomiast wydaje mi się językiem który mógłbym szybko przyswoić.
Twoja odpowiedź na temat wątku jest lepsza. Moja była krótka taka jak na forum dyskusyjne.
dla nas chinski tak samo trudny, jak dla chinczyka polski, w j. angielskim 1 slowo ma 10 odmian jednego polskiego