Nvidia zaprezentuje kartę graficzną GeForce GTX 1660 Ti?
Człowiekowi to się może pomieszać w głowie od tych modeli kart nvidii. Najpierw planują 6 różnych wersji 2060, potem dodają do tego 1160 i na dokładkę jest jakaś kolejna 1660.
Karta o wydajności GTX 1070 w cenie GTX 1060? Brzmi super. Mam wrażenie, że właśnie na coś takiego czeka spora grupa ludzi. Korzystanie z RT na RTX 2060 będzie średnio komfortowe, bo karta nie jest wystarczająco wydajna do takiego zastosowania, więc wiele osób z chęcią sięgnie po model bez obsługi tej technologii. Mam nadzieję, że to nie są tylko plotki i karta rzeczywiście wyjdzie.
Ta karta wjedzie w miejsce 1060 6gb, bo RTX 2060 ma wydajność porównywalną nawet z 1070Ti.
Zależy, jak na to patrzeć. GTX 1060 i RTX 2060 to teoretycznie ten sam segment. W sumie GTX 1660 Ti też będzie do niego należał, jeśli te wszystkie informacje się potwierdzą. Ogólnie wszystko sprowadza się do tego, czego kto oczekuje po nowej karcie graficznej. Ale pod względem ciągłości technologicznej GTX 1660 faktycznie wydaje się bliższy bycia bezpośrednim następcą GTX 1060.
Wszystko zależy ostatecznie od monitora jakiego używamy.
GTX 1080 na 1440p jest niewiele lepszy niż GTX 1060 6gb na 1080p, a pod 4K GTX 1080 jest słabszą kartą niż GTX 1060 6gb pod 1080p.
Używając 1080p dłużej nie martwimy się o wymianę podzespołów niż w 1440p. Do 4K niedawno musiałeś mieć zawsze 2 najmocniejsze karty połączone. Dopiero RTX 2080Ti daje radę jako jedna karta w 4K, ale bez załączonego RT.
Praktycznie do grania w 4K na ultra w wymagające tytuły czeka każdego przesiadka co generacja kart.
Do 1080p spokojnie co 2-3 generacje. To jednak różnica, bo w PL nie zarabiamy tyle co w Niemczech czy UK w stosunku do cen komputerów.
Więcej tych serii, jeszcze przyda nam się edycja kolekcjonerska z figurką prezesa Nvidii.
Z tym nazewnictwem ich pogięło, niezły burdel.
Jeszcze korekta w postaci powrotu do 1xxx, po premierze 2xxx jest zrozumiała z uwagi na specyfikę RT.
Ale żeby to było normalne 11xx...
Czyli jak za rok chciałbym kupić 1080 , to nie mogę, bo już nie będzie. Jedynie używana. I będę zmuszony kupić RTX.
Tylko jaki ma sens kupowanie tego kotleta w starej architekturze skoro chwile pozniej bedzie premiera znacznie lepszych ukladow w 7nm? Nvidia chce najwyrazniej zmaxymalizowac dojenie lemingow.
1070 pod inną nazwą. Za 1070 zaplacimy tyle zł, ile jest ... w nazwie karty :> wiec 1660 ti to bezsens.
Kreatywność twórców tych lotnych plotek zostanie wkrótce ograniczona przez brak liczb całkowitych z zakresu 1100-1700...
Wincyj kartuf wincyj