Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość PC Building Simulator pozwoli przetestować sprzęt, który zamierzasz kupić

27.10.2017 14:44
K4cz0r93
😉
1
K4cz0r93
142
Drummer

Póki co to raczej tylko ciekawostka.... jeżeli baza podzespołów i komponentów będzie szeroka jak w pierwszym lepszym polskim dużym internetowym sklepie, to zrobi się ciekawe narzędzie.

27.10.2017 15:05
kaszanka9
2
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

I zawsze będzie ciekawostka, tak jak są nimi benchmarki, oni będą tylko pobierać wyniki realnego sprzętu z bazy futuremark i prezentować, a ci mają bazę każdego sprzętu.

27.10.2017 15:08
DanuelX
3
1
odpowiedz
DanuelX
82
Kopalny

Tak samo "pozwoli przetestować" sprzęt jak granie w symulator kozy pozwoli na zapoznani się z życiem i zachowaniem prawdziwej kozy.

28.10.2017 00:49
Lothers
4
3
odpowiedz
Lothers
168
Senator

No to niech futuremark jeszcze dokładnie testuje kompatybilność i wydajność podzespołów i zamieszcza dokładniejsze dane w bazie podzespołów programu, to wtedy faktycznie może to być użyteczne narzędzie, jak ktoś planuje złożenie kompa, również opcje overclocking, nie trzeba będzie dopiero w domu się głowić co tu nie pasi. Wiadomo, że jak ktoś ma pojęcie do wie co do czego, ale laik mógłby przy okazji się nauczyć i sprawdzić co i z czym działa i gdzie. Tylko musi być stale poszerzana baza sprzętu. Stracą sprzedawcy, bo nie będą mogli wciskać przestarzałych zestawów, ale odbiją to sobie producenci. Bo część klientów wybierz może droższe podzespoły. Tylko muszą być miarodajne dane, aktualna baza sprzętu i freeware, ze wsparciem na przyszłość. A jak tylko zabawa, to na co to komu? Żeby ktoś się ponapalał że se złożył wirtualnie demona. To samo można na bit-tech.net. Lepiej jako narzędzie niż gra. Futuremark mógłby skorzystać. Jak dołączą się sklepy to już niezły hajs można zrobić. W grze zamawiasz według zestawu, a sklep już wysyła, ale złożony i gwarancję rozruchową potem szybka wymiana w razie niedopasowania konkretnego. Mogą wyciąć trochę konkurencji wśród portali. Ja bym tak kupował. Bo wygodne, do tego helpdesk online co niektórych overclockerów i doradców (już sianko ;). Wygodne by to było. Modele sprzętu przecież producenci dostarczą. A jeszcze kasa skapnie za lekki tuning wydajności oficjalnej w Futuremarku ;) I premiery w dniu premiery w symulatorze.

post wyedytowany przez Lothers 2017-10-28 00:55:35
28.10.2017 12:35
wytrawny_troll
5
odpowiedz
wytrawny_troll
52
Exactor

Spoko pomysł . Nawet jak nie spełni swojego przeznaczenia. Zawsze można wykorzystać jako pomoc dla dziecka, albo osoby mało zorientowanej w temacie.
A jak zrobią to co obiecują? To cóż byłoby to bardzo przydatne narzędzie.
Interesujące. Bardzo fajny projekt.

10.11.2017 00:19
meanraax
6
odpowiedz
meanraax
22
Centurion

dokladnie - ciekawostka. bo ile mozna robic to samo predzej czy pozniej sie znudzi. mam nadzieje ze to nie fala na skladanki po CMS ktory wciagal tematyka ale po tygodniu juz mi sie odechcialo klikania w srubki bo ile mozna to samo. a znajac zycie jak to na steamie ladnie sobie wycenia pewnie 20€ co najmniej. jezeli chodzi o czary mary to pozostaje jeszcze kwestia na ile to bedzie wiarygodne i skuteczne. tylko wtedy czy to bedzie gra czy prawdziwa symulacja...

post wyedytowany przez meanraax 2017-11-10 00:21:34
Wiadomość PC Building Simulator pozwoli przetestować sprzęt, który zamierzasz kupić