Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Przegląd ocen Dying Light The Following

12.02.2016 15:48
THeMooN85
👎
1
THeMooN85
83
Eternally Querulous

Za spartoloną fabułę i jedne z najgorszych i bezsensownych zakończeń (są dwa fabularne i jedno ukryte - które nie różni się od jednego z fabularnych niczym poza cutscenką), za zmuszanie gracza do powtarzania tych samych misji tylko po to aby popchać lichą fabułę do przodu, za zmuszanie gracza do uganiania się po tym zapyziałym polu za benzyną i jeżdżeniu z jednego końca mapy na drugi w te i we wte, ocena nie powinna być większa niż 5/10.

O ile podstawka zrobiła na mnie wrażenie, o tyle The Following mogłoby równie dobrze nie powstać w ogóle.

12.02.2016 17:08
kęsik
👍
2
odpowiedz
kęsik
107
Legend

Bez żadnych wątpliwości bardzo dobry dodatek.

12.02.2016 18:37
pieterkov
3
odpowiedz
1 odpowiedź
pieterkov
102
Generał

@THeMooN85
Jak odblokować ukryte zakończenie? Ja zrobiłem oba (wybór w misji) i każde jest tak samo bezsensowne, po wszystkim mam scenę jak wychodzę z kanałów i... no właśnie. Niby jest pętla czasowa ale nie ma ona sensu, bo bohater został wysłany już po inwazji.
Zgadzam się również, że dodatek oceniono za dobrze tzn. nie zauważono 2 podstawowych błędów:
- teren wcale nie jest tak otwarty, to w zasadzie 2 obszary połączone paroma wąskimi gardłami, w dodatku jeżdżenie po tych obszarach ogranicza się tylko do dróg bo jak wjedziemy na pole to zaraz walniemy w jakiś murek albo słup
- misje to backtracking jak diabli, jeździmy w tą i z powrotem jakieś 10 razy, góra mapy, dół mapy, góra mapy, dół mapy i tak w kółko. Żeby chociaż szybka podróż była!
Łazik jest spoko ale po ukończeniu wszystkich zadań pobocznych i głównych mam ledwie połowę umiejętności kierowcy odblokowaną więc awansowanie powinno być zrobione znacznie szybciej. Ganianie za benzyną nadaje realizmu, a samochody stoją co kilkanaście metrów więc nie ma z tym wielkiego problemu. Bardziej mnie wkurzało zbieranie śrub bo z niektórych aut wypadał mi smar albo rurki do ulepszeń zamiast śrub których akurat potrzebowałem do napraw.
Natomiast zachwalane i reklamowane kusza i łuk okazały się bezużyteczne, "więcej broni palnej" = te same giwery w 2 kolorach, parę nowych, ale nic specjalnego.

post wyedytowany przez pieterkov 2016-02-12 18:45:27
13.02.2016 00:35
THeMooN85
3.1
THeMooN85
83
Eternally Querulous

Ukryte zakończenie...

spoiler start

czyli odpalenie bombki - tak to ukryte jest takie samo jak jedno z fabularnych, to w sumie żadne zakończenie. Nie odblokowujesz go. Masz ten kod co go dostałeś od Atilli... znajdujesz jedną z wojskowych ciężarówek, wchodzisz na pake a tam bombka... wpisujesz kod i ... BOOM. To tyle.

spoiler stop

jest tak samo kiepskie jak fabularne :D

Do samego łazika nic nie mam, tylko te misje mnie denerwowały. I tak, z tym lewelowaniem to trochę przesadzili, no i to drzewko "legendy"... zrobili to tylko po to aby gracze powtarzali grę na trudniejszych poziomach. Niby ok, można ale po co.

Ja zbierałem złom i sprzedawałem aby kupować śruby xD A z broni "palnej" korzystałem raczej sporadycznie. Łuk faktycznie do niczego ale kuszą bawiłem się w zdejmowanie wybuchowych koleżków :)

15.02.2016 14:36
4
odpowiedz
Slowers
16
Chorąży

"Łazik jest spoko ale po ukończeniu wszystkich zadań pobocznych i głównych mam ledwie połowę umiejętności kierowcy" To nie wiem jak ty to zrobiłeś ale ja mam prawie wszystkie a nie zakończyłem jeszcze zadań pobocznych tylko główny wątek fabularny, Oczywiście nie ma co dyskutować na temat reszty bo tutaj to kwestia gustu. Mi DLC podobało się bardzo może nie tak jak podstawa, ale uważam że jest to dobry kawałek do ogrania.

" zaraz walniemy w jakiś murek albo słup" no tutaj przydała by się możliwość zmiany kamerki na rzut zza auta, ale tak nie miałem większych problemów z jazdą , bardzo fajnie i przyjemnie mi się popylało.

" zbieranie śrub bo z niektórych aut wypadał mi smar " zawsze można zakupić :) Ja za każdym razem zakupywałem pełen zestaw do napraw. Kasy mam tyle że nie muszę się o nią martwić. A kuszą i łukiem lubię się bawić jest fajna zabawa z nią trzeba potrafić z nich korzystać, Fakt jest taki że na dużych one słabo działają ale wyglądają zajefajnie jak wywalisz w takiego kilkanaście strzał i on z nimi chodzi :)) HEHEHE

I właśnie nie wiedziałem do czego ten KOD:) i jak otworzyć tą skrzynkę która stoi na zerwanym moście gdzie jest - dla mnie był ten duży Strażak?. A no i nie potrafię znaleźć dużego młota oburęcznego. ? help

16.02.2016 16:14
👍
5
odpowiedz
PaniPaniWrocky
33
Pretorianin

MAM podobny problem znalazłem 2 Tajemnicze skrzyneczki wie ktoś jak je otworzyć? Młota nie widziałem więc nie pomogę. Z ciekawości ile macie godzin w sumie przegranych w DL w raz z DLC. ? Ja mam prawie 100 h ale nie wiem jak sprawdzić ile mi zajęło przejście dodatku. Wie ktoś coś?

"Za spartoloną fabułę i jedne z najgorszych i bezsensownych zakończeń" Mi się podobało:) Nie mam zastrzeżeń

TF jest dodatkiem który tak naprawdę daje wiele do zabawy, no i oczywiście ciągnie nadal wątek fabularny z podstawy.

Wiadomość Przegląd ocen Dying Light The Following