Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 6 marca 2013, 13:54

Kody do gry Tomb Raider (eksploracja otoczenia; umiejętności; odnajdywanie sekretów) PC, X360, PS3

Wstęp

Tomb Raider z 2013 roku jest odświeżeniem jednej z najbardziej popularnych serii przygodowych gier akcji. Przed rozpoczęciem zupełnie nowej podróży z Larą Croft radzimy zapoznać się z przedstawionymi poniżej wskazówkami, tym bardziej, że gra ta wprowadza szereg zupełnie nowych mechanizmów rozgrywki.

Triki do gry

EKSPLORACJA OTOCZENIA

Wzorem chociażby tytułów z serii Castlevania dostęp do niektórych obszarów w grze Tomb Raider jest początkowo zablokowany i po raz pierwszy z zależnością tą ma się do czynienia po dotarciu do wioski w górach. Nie przejmuj się w rezultacie jeżeli do niektórych obszarów początkowo nie możesz dotrzeć, bo staną się one dostępne w dalszej fazie gry. Na poszukiwania znajdziek najlepiej jest wyruszyć po pozyskaniu wszystkich najważniejszych elementów ekwipunku Lary, czyli czekana do wspinaczki, strzały z liną do konstruowania mostów linowych, krzesiwa do swobodnego rozpalania pochodni oraz strzelby do niszczenia barykad.

ODBLOKOWYWANIE UMIEJĘTNOŚCI

Za każdym razem gdy Lara awansowała na wyższy poziom doświadczenia otrzymuje jeden punkt rozwoju, który w dowolnym obozowisku możesz przeznaczyć na zakup nowej umiejętności. W początkowej fazie rozgrywki warto inwestować w odblokowywanie umiejętności zwiększających liczbę zdobywanych punktów doświadczenia za wykonywane akcje, np. za trafianie przeciwników w głowę czy oprawianie zwierząt. W dalszej części kampanii dobrze jest z kolei zainteresować się umiejętnościami usprawniającymi walkę wręcz (ułatwione atakowanie wrogów lub unikanie ich ciosów).

ODNAJDYWANIE SEKRETÓW

Najprostszym sposobem na zlokalizowanie najważniejszych sekretów w danej lokacji jest pozyskane mapy skarbów. Nie jest to jednak jedyna możliwość, bo znajdźki możesz też odnajdywać dzięki mapom zabieranym z opcjonalnych grobowców oraz umiejętnościom odblokowywanym za punkty rozwoju (pierwsza grupa umiejętności).

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 6 marca 2013