Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 20 listopada 2012, 20:42

Batman: Arkham City Armored Edition (nagrody za ukończenie gry; silniejsi przeciwnicy; działanie w ukryciu) WiiU

Wstęp

Batman: Arkham City to jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat. Edycja Armored Edition została przygotowana z myślą o konsoli Wii U i z tej okazji przypominamy o kilku ważnych kwestiach, których znajomość może ułatwić lub uatrakcyjnić rozgrywkę.

Triki do gry

NAGRODY ZA UKOŃCZENIE GRY

Główna nagroda z tytułu ukończenia gry na normalnym lub wysokim poziomie trudności to odblokowanie specjalnego trybu Nowa Gra Plus. Tryb ten umożliwia rozpoczęcie zabawy od nowa, tyle że na najwyższym poziomie trudności (silniejsi przeciwnicy i bossowie, brak ostrzeżenia o wyprowadzanych atakach itp.) i z zachowaniem odblokowanych wcześniej umiejętności oraz gadżetów Batmana. Istotną wiadomością jest w tym przypadku to, że gra nie wymusza wybierania tego trybu, gdyż równie dobrze można kontynuować zabawę w dotychczasowej kampanii (już po ukończeniu głównego wątku) z zamiarem pozaliczania rozpoczętych misji pobocznych i odnalezienia wszystkich sekretów. Dodatkowa premia za ukończenie gry to możliwość zakładania alternatywnych strojów Batmana.

ELIMINOWANIE SILNIEJSZYCH PRZECIWNIKÓW

W dużej ilości walk oprócz standardowych przeciwników biorą także udział ich elitarne odmiany, w rezultacie czego warto pamiętać o stosowaniu uniwersalnych metod ich pokonywania. Przeciwników chodzących w zbrojach należy najpierw ogłuszać peleryną, a następnie stosować atak o nazwie rozwałka, upewniając się jednocześnie, że Batmanowi nikt w tej czynności nie przeszkodzi. Walcząc z bandytami uzbrojonymi w noże i inną broń białą można w zależności upodobań wykonywać nad nimi przeskoki lub skupiać się na unikaniu ich ciosów w oczekiwaniu na dobry moment do kontrataku. Wrogów chodzących z tarczami dobrze jest ogłuszać i następnie wskakiwać na nich celem ich zdeptania. Ostatnia odmiana elitarnych oddziałów wroga to strażnicy z paralizatorami, nad którymi warto przeskakiwać w połączeniu ze zdezorientowaniem ich i dopiero wtedy przystępować do zadawania właściwych ciosów.

PROWADZENIE DZIAŁAŃ Z UKRYCIA

Prowadzenie działań z ukrycia jest wskazane nawet wtedy, gdy gra nie wymaga tego do pomyślnego zaliczenia aktualnie rozgrywanego zadania. Najlepsza metoda eliminacji przeciwników to zachodzenie ich od tyłu w celu wykonywania cichych nokautów. Ataki z powietrza wiążą się już niestety z ryzykiem zaalarmowania okolicznych przeciwników. Jeżeli walki mają miejsce w pomieszczeniach, pod którymi przebiegają szyby wentylacyjne, to zdecydowanie warto z nich korzystać. Szyby są dobrą metodą nie tylko na sprawne przemieszczanie się po całej lokacji, ale i na wykonywanie nokautów z zaskoczenia.

Jeżeli w danej bitwie skradanie się jest wymuszane, to przed jej rozpoczęciem warto poświęcić kilka chwil na dokładne rozejrzenie się po okolicy. Pozwoli to na ustalenie orientacyjnych miejsc pobytu przeciwników i zakładników, jak również na zapoznanie się z dodatkowymi utrudnieniami, do których można zaliczyć między innymi korzystanie przez wrogów z termowizorów, urządzeń zakłócających i min zbliżeniowych.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 20 listopada 2012