Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 24 lipca 2012, 20:25

Kody do gry Endless Space (szybki początek; relacje z sąsiadami; bohaterowie) PC

Kody do gry

SZYBKI POCZĄTEK

W początkowej fazie rozgrywki bardzo istotne jest to żeby przejąć kontrolę nad jak największą liczbą okolicznych systemów gwiezdnych. Zamiast czekać na rozwój istniejących kolonii warto w rezultacie konstruować kolejne statki kolonizacyjne. Dobrze jest ponadto w pierwszej kolejności wybierać te systemy, w skład których wchodzą łatwe do skolonizowania planety. Mowa tu o takich planetach, które nie nie wymagają opracowania bardziej zaawansowanych technologii oraz w przyszłości będą mogły zostać poddane procesom terraformacyjnym. Szybka kolonizacja jest szczególnie ważna w sytuacji gdy dana część galaktyki jest też zamieszkiwana przez jedną lub kilka innych cywilizacji, bo wtedy najlepsze systemy mogą paść łupem konkurentów.

RELACJE Z SĄSIADAMI

We wczesnym stadium gry dobrze jest zawiązać sojusze ze wszystkimi napotkanymi cywilizacjami lub przynajmniej utrzymywać z nimi neutralne stosunki. Wyjątkiem są rasy nastawione wyjątkowo agresywnie, takie jak chociażby Hissho, z którymi utrzymywanie pozytywnych relacji może być bardzo utrudnione. Na podjęcie ewentualnych agresywnych działań najlepiej jest zdecydować się dopiero po zajęciu wszystkich najlepszych systemów gwiezdnych oraz dostatecznym rozwinięciu swojego imperium (nowoczesna flota, stabilna ekonomia, postęp technologiczny).

BOHATEROWIE

Ważnym elementem gry jest dopasowywanie wynajmowanych bohaterów do ich specjalizacji. Przykładowo, jeżeli dany bohater najlepiej sprawdza się w roli administratora systemu gwiezdnego, to właśnie takie zadanie warto mu przydzielić. Rekomendowane jest również opracowanie technologii pozwalających na zatrudnienie większej liczby bohaterów oraz skracających czas oczekiwania na udostępnienie przez grę kolejnych postaci.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 24 lipca 2012