Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 22 kwietnia 2011, 13:23

Operation Flashpoint: Red River (składziki amunicji; wyposażenie; leczenie ran; wydawanie rozkazów) PC, X360, PS3

Triki do gry

SKŁADZIKI BRONI I AMUNICJI

W trakcie wykonywanych misji warto rozglądać się za składzikami amunicji, zwłaszcza jeśli sterowana przez Ciebie postać strzela seriami, szybciej wykorzystując tym samym posiadane zapasy. Składziki zwykle umieszczone są w zajmowanych bazach i wioskach. Niekiedy można też natrafić na składziki broni. W tym przypadku dobrym pomysłem jest zapamiętywanie miejsc występowania wyrzutni rakiet i w razie pojawienia się wrogich pojazdów lub śmigłowców szybko do nich powracać.

WYBÓR WYPOSAŻENIA

Doboru wyposażenia warto każdorazowo dokonywać przed przystąpieniem do nowej misji. Dobrym pomysłem jest przede wszystkim jego dopasowanie do rodzaju rozgrywanego etapu. Dla przykładu, na nocne misje warto brać bronie wyposażone w tłumik, a do etapów z dużą ilością zadań obronnych miny i granaty dymne, które są niezwykle pomocne w zagwarantowaniu pomyślnego wycofania się z miejsca walk. Warto dodać, że nowe bronie oraz elementy wyposażenia są sukcesywnie odblokowywane w miarę awansowania na wyższe poziomy doświadczenia.

LECZENIE RAN

Za każdym razem gdy Twoja postać zostanie trafiona pojawia się ryzyko wystąpienia zjawiska krwawienia. Oznacza to konieczność skorzystania z podręcznej apteczki. Nie musisz tego wykonywać od razu, ale z drugiej strony nie warto się z tym zbytnio ociągać. Pamiętaj o usunięciu się na bok na czas leczenia, tak by zminimalizować ryzyko kolejnych trafień. Jeżeli zostaniesz całkowicie powalony na ziemię, to możesz wezwać na pomoc kogoś z drużyny. Taka akcja niekoniecznie musi się jednak zakończyć sukcesem, zwłaszcza jeżeli ma to miejsce na otwartym terenie, który w dalszym ciągu znajduje się pod ostrzałem.

WYDAWANIE KOMEND

Możliwość wydawania komend jest bardzo cennym nabytkiem, ale jeżeli Twoi podwładni kontrolowani są przez sztuczną inteligencję koniecznie sprawdzaj czy poprawnie wykonują Twoje rozkazy. W szczególności warto zapobiegać sytuacjom ustawiania się przez nich przed wskazanymi im zasłonami terenowymi, gdyż mogą wtedy stać się dla wrogów łatwym celem.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 22 kwietnia 2011