Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Porady ogólne | Rise of the Argonauts poradnik Rise of the Argonauts

Porady ogólne

W Rise of the Argonauts nie zdobywamy punktów doświadczenia. Zamiast tego zdobywamy tzw. Czyny oraz w trakcie konwersacji poświęcamy wypowiedzi jednemu z czterech bóstw.

Większość czynów otrzymujemy poprzez wykonanie konkretnych zadań związanych z fabułą gry. Są jednak również czyny polegające na zabiciu odpowiedniej liczby przeciwników danego rodzaju, zniszczonych tarcz, dobitych wrogów leżących na ziemi, wykonanych egzekucji, czy też zabicia wrogów używając miecza, włóczni lub maczugi.

Zawsze rozmawiaj ze wszystkimi napotkanymi postaciami. Nawet jeżeli nie wiąże się to z otrzymaniem zadania, to jednak w ten sposób zdobywasz punkty, za które później będziesz mógł wykupywać odpowiednie umiejętności.

Wybór odpowiedzi związanej z konkretnym bóstwem wiąże się z profitami związanymi z jednym z czterech rodzajów oręża. Inwestując w Aresa sprawiamy, że więcej punktów będziemy mogli przeznaczyć na umiejętności związane z walką maczugami. Wybierając w odpowiedzi Atenę, będziemy mogli lepiej szkolić się w umiejętności władania włóczniami. Apollo związany jest z tarczą, zaś Hermes z mieczami.

Zdobywanie punktów, które następnie przeznaczamy na zakup umiejętności w większości przypadków polega na wybieraniu konkretnych opcji dialogowych. Pomocą w wyprawie po złote runo służą Jazonowi cztery bóstwa: Ares, Apollo, Atena i Hermes. W trakcie rozmów dialog przypisany konkretnemu dialogowi zawsze znajduje się w tym samym miejscu.

Ares - Poradnik do gry - Porady ogólne | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Ares

Hermes - Poradnik do gry - Porady ogólne | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Hermes

Apollo - Poradnik do gry - Porady ogólne | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Apollo

Atena - Poradnik do gry - Porady ogólne | Rise of the Argonauts - Rise of the Argonauts - poradnik do gry

Atena

Nie zapominaj również o rozmowach z Argonautami na pokładzie Argo. Dzięki temu możesz zdobyć sporą liczbę dodatkowych punktów.

Kolejność odwiedzania wysp nie ma żadnego znaczenia dla fabuły gry. Jednakże osobiście proponuję skorzystać z takiej kolejności, jak ta podana przeze mnie w poradniku. Dzięki temu problemy z trudnością rozgrywki możesz mieć tylko w trakcie pobytu w Mykenach. Broń, którą zdobędziesz w tym mieście spowoduje, że znacznie łatwiej będzie ci pokonać głównych bossów na pozostałych dwóch wyspach.

Czerwonym kółkiem z cyfrą zaznaczone na mapach są zadania główne. Zielonym kółkiem z literą zadania poboczne. Kółka z czarną obwódką informują, że w tym miejscu na mapie będzie miał miejsce kolejny etap danego zadania. Mniejsze, przekreślone kółka żółte wskazują miejsca, w których znajdują się ołtarzyki. Odnalezienie wszystkich na danej wyspie skutkuje otrzymaniem czynu.