Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

EA Sports FC 24 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
EA Sports FC 24 - poradnik do gry

EA Sports FC 24 - poradnik do gry

Stara, dobra gra o piłce EA Sports FC 24 poradnik to najlepsze porady na start, do rozwoju klubu, gry w obronie i ataku. Opisujemy najlepszych piłkarzy i piłkarki, Ultimate Team, ligi i turnieje, zmiany, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2023

Niniejszy poradnik do EA Sports FC 24 jest dużym kompendium wiedzy na temat tej gry piłkarskiej, która stanowi pierwszą odsłonę serii EA Sports FC, a zarazem jest 31 odsłoną serii gier FIFA. Szczegółowe informacje i porady zawarte w naszym poradniku przybliżą Wam wszystkie najważniejsze mechaniki tej produkcji, nauczą gry w obronie i w ataku, a także pomogą w rozwoju klubu w trybie Ultimate Team.

EA Sports FC 24: Zawartość poradnika

Pierwszą część tego poradnika można potraktować jako przewodnik po podstawach gry EA Sports FC 24. Poza przydatnymi poradami na start znajdziecie tutaj także strony, na których poruszamy tak ważne zagadnienia, jak prawidłowo wykonywać podania i strzały, jak grać w obronie i w ataku, jak wykonywać stałe fragmenty gry, a także jak grać bramkarzem. Znajdziecie tutaj także rozdział FAQ, w którym odpowiadamy na często zadawane pytania, np. co nowego w EA FC 24, jak uzyskać przewagę w Ultimate Team, ile kosztuje 4600 FC Points, jak włączyć precyzyjne wykończenie, jak działa kondycja zawodników.

Druga części niniejszego poradnika do gry FIFA 23 została w całości poświęcona najpopularniejszemu trybowi rozgrywki, Ultimate Team. W pierwszym dużym rozdziale wyjaśniamy podstawowe mechaniki tego trybu: zarządzanie zespołem, style gry, zgranie, najważniejsze atrybuty zawodników i zawodniczek. W następnym rozdziale tej części poradnika wymieniamy wszystkie Ikony, TOP 100 piłkarzy Ultimate Team.

Nasz poradnik do gry EA FC 24 zamyka rozdział Aneks, w którym znajdziecie wymagania sprzętowe, informacje na temat polskiej wersji językowej, a także opis poszczególnych edycji gry EA Sports FC 24.

EA Sports FC 24: Szybkie porady na start

 1. Rozgrywanie piłki: w grze EA FC 24 istnieje wiele sposobów na precyzyjne rozgrywanie piłki, takie jak krótkie i długie podania po ziemi, podania prostopadłe i wiele innych. Kluczowym elementem jest zachowanie tempa i kontrola nad siłą podania, aby nie zakłócić płynności gry zespołowej. Upewnijcie się, że jesteście odpowiednio ustawieni przed wykonaniem podania.
 2. Dośrodkowania: klasyczne dośrodkowanie (Kwadrat/X) często jest najlepszym rozwiązaniem, aby wrzucić piłkę w pole karne przeciwnika w grze EA FC 24. Pamiętajcie, aby dostosować siłę dośrodkowania, aby futbolówka nie wylądowała poza boiskiem.
 3. Strzały: w grze EA Sports FC 24 macie wiele możliwości oddawania strzałów na bramkę, w tym finezyjne uderzenia, techniczne strzały, strzały z powietrza i wiele innych. Jednak klasyczny strzał (Kółko/B) często jest najlepszym wyborem. Upewnijcie się, że dobrze wybierzecie kierunek i moc strzału, aby skierować piłkę w stronę bramki.
 4. Atak: podczas ataku w grze EA FC 24 wykorzystujcie różne strategie, aby przełamać obronę przeciwnika i dotrzeć do pola karnego. Łączcie krótkie i długie podania z grą zespołową i podaniami prostopadłymi.
 5. Obrona: warto unikać faulowania przeciwników w swoim polu karnym. Klasyczne odebranie piłki (X/A) jest bezpiecznym sposobem na odebranie jej przeciwnikowi, który rzadko kończy się sędziowskim gwizdkiem. Inna skuteczna technika to Jockey (L2/LT), która pomaga w odebraniu piłki przeciwnikowi.
 6. Sprint: Pamiętajcie, że nadmierne używanie sprintu może szybko wykończyć zawodników i utrudnić kontrolowanie piłki. Ostrożne korzystanie ze sprintu jest szczególnie ważne w środku boiska, gdzie zagęszczenie przeciwników jest największe.

Więcej porad dotyczących rozgrywki w grze EA FC 24 można znaleźć na stronie: Porady na start.

EA Sports FC 24: Podstawy

 1. Stadiony: z tej strony dowiecie się, które stadiony zostały dodane do gry EA FC 24, oraz znajdziecie tutaj pełną listę obiektów sportowych, na których można rozgrywać tradycyjne mecze lub mecze w trybie Volta Football.
 2. Ligi i turnieje: na tej stronie znajdziecie wykaz wszystkich lig i turniejów dostępnych w EA Sports FC 24.
 3. Squad builder: na tej stronie przedstawiamy przydatne narzędzia, które umożliwią Wam zaplanowanie drużyny marzeń.
 4. Podania: przedstawiamy różne rodzaje podań dostępne w grze EA FC 24 oraz udzielamy porad dotyczących ich wykonywania w różnych sytuacjach.
 5. Dośrodkowania: dowiedzcie się, jak doskonalić swoje dośrodkowania piłki w pole karne przeciwnika w grze EA Sports FC 24.
 6. Strzały na bramkę: poznajcie różne techniki strzałów dostępne w grze EA FC 24, które pomogą Wam zdobywać więcej bramek.
 7. Stałe fragmenty gry: jeśli chcecie poznać najlepsze sposoby na wykorzystywanie stałych fragmentów gry, to ta strona poradnika jest dla Was.
 8. Gra w ataku: z tej strony dowiecie się, jak efektywnie prowadzić akcje ofensywne w grze EA FC 24, które mogą zakończyć się skutecznym strzałem na bramkę.
 9. Gra w obronie: tutaj znajdziecie porady dotyczące poprawnej gry w obronie i redukowania liczby straconych bramek. Prezentujemy zarówno podstawowe, jak i zaawansowane techniki obronne.
 10. Gra bramkarzem: ta strona zawiera porady dotyczące gry w roli bramkarza w grze EA FC 24. Dowiedzcie się, jak wznowić rozgrywkę i jak kontrolować bramkarza na linii bramkowej.

EA Sports FC 24: FAQ

 1. Co nowego w EA Sports FC 24?: Na tej stronie wymieniamy wszystkie najważniejsze nowości wprowadzone w grze. Sprawdźcie nowe funkcje i mechaniki, zanim zagracie w EA FC 24.
 2. Jak uzyskać przewagę w Ultimate Team?: z tej strony dowiecie się, jak dobrze wejść w tryb Ultimate Team w grze EA FC 24.
 3. Ile kosztuje 4600 FC Points?: po przeczytaniu tej strony dowiecie się, jaka jest wartość 4600 FC Points, a także jakie są wszystkie dostępne pakiety FC Points w EA FC 24 i ile kosztują.
 4. Jak włączyć precyzyjne wykończenie?: z tej strony poradnika dowiecie się, jak włączyć precyzyjne wykończenie (Timed Finishing), czyli możliwość wykonywania celniejszych i mocniejszych strzałów.
 5. Jak działa kondycja zawodników?: z tej strony dowiecie się, czym jest wytrzymałość zawodników, a także jak ją kontrolować.

EA Sports FC 24: Najlepsi zawodnicy i zawodniczki Ultimate Team

 1. Ikony: na tej stronie poradnika wymieniamy wszystkie Ikony w EA Sports FC 24 w trybie Ultimate Team.
 2. TOP 100: sprawdźcie, jakie jest aktualne zestawienie TOP 100 najlepszych piłkarzy w Ultimate Team.

EA Sports FC 24: Ultimate Team

 1. Zgranie w trybie Ultimate Team: na tej stronie poradnika wyjaśniamy, czym jest zgranie (Chemistry) w trybie Ultimate Team, jakie ma wpływ na drużynę i jak je zwiększać.
 2. Style gry w Ultimate Team: z tej strony dowiecie się, czym są Style gry (Chemistry Styles), jak wpływają na umiejętności zawodników oraz jak użyć karty Stylu gry.
 3. Najważniejsze atrybuty piłkarzy i piłkarek: po zapoznaniu się z tą stroną poznacie najważniejsze atrybuty i statystyki piłkarzy i piłkarek występujących na różnych pozycjach na boisku.
 4. Zarządzanie drużyną Ultimate Team: na tej stronie podpowiadamy, jak skutecznie zarządzać swoim zespołem w Ultimate Team - jak dostosować pozycje zawodników, zmieniać ich style gry, radzić sobie z kontuzjami oraz przedłużać kontrakty.

EA Sports FC 24: Wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit,
 2. Procesor: Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz,
 3. Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 570 lub lepsza,
 4. Pamięć RAM: 8 GB,
 5. Miejsce na dysku: około 100 GB.

Więcej informacji m.in na temat zalecanych wymagań sprzętowych gry EA FC 24 na PC znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

EA Sports FC 24: Premiera

EA FC 24 zadebiutuje na rynku w dniu 29 września 2023 na następujących platformach: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch. Gracze, którzy kupią edycję Ultimate, będą mogli zagrać 7 dni wcześniej, czyli 22 września 2023.

EA Sports FC 24: Polska wersja językowa

Gra EA FC 24 została przetłumaczona na aż kilkanaście różnych języków, w tym na język polski.

Więcej na ten temat przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Polska wersja językowa.

EA Sports FC 24: Edycje gry

W momencie pisania niniejszego poradnika grę EA FC 24 można nabyć dwóch różnych wersjach.

Więcej informacji na temat wersji gry i ich zawartości znajdziecie na stronie: Edycje gry.

Autor Poradnika

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do teamu poradników GRYOnline.pl w 2015 roku, studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych gier, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo tego, że gra w prawie każdy gatunek gier, szczególną uwagę skupia na MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki, szczególnie fantasy i kryminały, a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej


Informacje o EA Sports FC 24 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 19 września 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.