Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Atlas Fallen - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Atlas Fallen - poradnik do gry

Atlas Fallen - poradnik do gry

Walki na pustyni Atlas Fallen poradnik to najlepsze porady na start, do rozwoju postaci, pokonywania bossów. Opisujemy wszystkie klasy, poziomy trudności, otwarty świat, trofea, osiągnięcia, wymagania sprzętowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2023

Niniejszy poradnik do gry Atlas Fallen to zbiór najważniejszych informacji na temat świata tego RPG-akcji i jego sekretów. Dowiecie się, na co warto zwrócić uwagę na początku Waszej przygody - jak działają umiejętności postaci i bronie. Znajdziecie też tutaj informacje związane z najcięższymi przeciwnikami w grze. Podpowiadamy również w kwestii szukania konkretnych znajdziek.

W eksploracji może Wam pomóc interaktywna mapa, którą znajdziecie w serwisie gamepressure.com.

Atlas Fallen: Zawartość poradnika

Nasz poradnik otwierają porady na start, czyli dział, w którym znajdziecie wskazówki dotyczące walki czy eksploracji. Dowiecie się z niego, na co podczas rozgrywki najbardziej zwracać uwagę. Na innych stronach dokładnie opisujemy poziomy trudności oraz umiejętności i ulepszenia, jakie można zdobyć w grze.

W sekcji FAQ znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wyjaśniamy tutaj, czy jest szybka podróż i czy jest otwarty świat.

Atlas Fallen to gra, w której często będziecie się natykali na bardzo groźnych przeciwników. Poświęciliśmy im osobny dział o nazwie "bossowie". Dowiecie się z niego, jak znaleźć elitarne stworzenia i jak z nimi walczyć.

Poradnik kończymy aneksem. W tym miejscu znajdziecie informacje na temat technicznych aspektów gry, m.in. wymagań sprzętowych, wersji językowych czy cross-playu. Znajdziecie tu również listę osiągnięć.

Atlas Fallen: Szybkie porady na start.

 1. Słuchajcie tego, co mówi Nyaal - ta ważna fabularnie postać będzie Was informować, jeśli znajdujecie się w pobliżu czegoś istotnego, np. Kowadła czy Wędrownego Kupca.
 2. Szukajcie Kowadeł - to bardzo ważne przedmioty, za pomocą których zapiszecie grę i ulepszycie pancerz czy Rękawicę. Kowadła trzeba wyciągnąć z piasku za pomocą uniesienia.
 3. Ulepszajcie pancerze, aby zyskać punkty atutów - będziecie do tego potrzebowali dużej ilości Pyłu Esencji. Proces jest jednak opłacalny, gdyż atuty ulepszają Wasze umiejętności.
 4. Eksplorujcie świat w celu poszukiwania nowych rzeczy. Warto rozglądać się za ołtarzami Thelosa, zakopanymi skrzynkami oraz roślinami.
 5. Celujcie w konkretne części ciała wrogów - ich słabe punkty są oznaczone na czerwono. Jeśli pasek zdrowia wszystkich takich części spadnie do zera, przeciwnik zginie.
 6. Nie bójcie się eksperymentować z kombinacjami umiejętności. Możecie stworzyć nawet trzy całkowicie różne od siebie konfiguracje Kamieni Esencji, co pomoże Wam przed walką z trudniejszymi przeciwnikami.

Więcej porad znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

Atlas Fallen: Podstawy

W tym rozdziale poradnika zawarliśmy najważniejsze informacje o podstawowych mechanikach gry.

 1. Poziomy trudności - na tej stronie omawiamy wszystkie trzy poziomy trudności, a także podpowiadamy, czy można zmienić poziom w trakcie gry.
 2. Wszyscy bossowie - ta strona zawiera zestawienie najważniejszych informacji o bossach, jakich możecie spotkać w grze. Opisujemy ich główne ataki oraz porady jak z nimi walczyć.
 3. Kamienie esencji - odpowiadamy na pytanie czym są i do czego służą te znajdźki, a także jak ich szukać w świecie gry.

Atlas Fallen: FAQ

W tej części poradnika znajdują się odpowiedzi na często zadawane pytania.

 1. Czy jest otwarty świat? - ta strona poświęcona jest mapie w Atlas Falle.
 2. Czy jest szybka podróż? - wyjaśniamy wszystkie kwestie związane z szybką podróżą w grze.
 3. Czy jest kreator postaci? - na tej stronie wyjaśniamy czy jest możliwość stworzenia własnego bohatera lub bohaterki.
 4. Czy można wrócić do regionu? - wyjaśniamy kwestie związane z powrotem do poprzednich lokacji.
 5. Czy jest New Game Plus? - na tej stronie dowiecie, czy w grze wystepuje tryb NG+.

Atlas Fallen: Sekrety i znajdźki

 1. Wszystkie punkty widokowe - to miejsca, które odkrywają przed graczem różnego rodzaju znajdźki, dodatkowo odnalezienie 20 z nich odblokowuje osiągnięci Zdobywca Szczytów.
 2. Wszystkie Kowadła - te znajdźki służą do zapisu gry, szybkiej podróży i ulepszeń. Na tej stronie znajdziesz ich pełną listę.
 3. Wszystkie mapy skarbów - opisaliśmy, jak zebrać wszystkie mapy skarbów w grze oraz gdzie znajdują się ukryte skarby.
 4. Ulepszenia Rekawicy - wyjaśniamy, w jaki sposób zdobyć wszystkie ulepszenia Rękawicy zapewniające nowe umiejętności.
 5. Wszystkie Niebiańskie Kapliczki - rozbicie Niebiańskich Kapliczek zapewnia pył esencji. Na tej stronie znajdziecie ich listę.
 6. Wszystkie pancerze - za zebranie wszystkich pancerzy odblokujecie osiągnięcie. Ta strona poradnika wyjaśnia, w jaki sposób je zdobyć.
 7. Wszystkie przedmioty kosmetyczne - na tej stronie znajdziecie listę wszystkich przedmiotów kosmetycznych potrzebnych do trofeum lub osiągnięcia.

Atlas Fallen: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdują się minimalne wymagania Atlas Fallen na PC.

 1. Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 3 1200 (lub lepszy)
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4 GB VRAM lub Radeon RX 4704 GB VRAM (lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 5. Miejsce na dysku: 35 GB

Więcej na ten temat oraz znajdziecie na stronie naszego poradnika Wymagania sprzętowe.

Autorzy Poradnika

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Przed wstąpieniem do GRYOnline.pl zajmował się studiowaniem (w sumie przygoda ta trwa dalej). Na razie ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Z GOL-em swoją przygodę zaczął w roku 2019, kiedy podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Najbardziej lubi, gdy dostaje do napisania poradnik do gry z gatunku soulsborne. W wolnej chwili czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem (jeśli o nim nie słyszałeś, to już wiesz z jakim skutkiem).

więcej

Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka, Krzysiek "kalwa" Kalwasiński


Informacje o Atlas Fallen - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2023

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.