Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Sieczka - pozyskiwanie i sprzedaż FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika wyjaśnione zostało, czym jest sieczka (Chaff) i jakie znajduje zastosowanie w grze Farming Simulator 22. Dowiecie się, jak na niej zarobić poprzez zamianę w kiszonkę oraz jakich kombajnów użyć, by pozyskać sieczkę z plonów, np. kukurydzy (Corn).

Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2022

Poniższa strona opisuje, jak pozyskiwać sieczkę (Chaff), jakich kombajnów (harvester) do tego użyć, oraz ile można na tym zarobić w grze Farming Simulator 22.

Zbiór sieczki

Sieczka powstaje na skutek przetworzenia zbiorów na posiekane fragmenty. W ten sposób tracicie cały zbiór z pola - sieczka jest jednak wartościowa i owa "utrata" może przynieść całkiem spore korzyści. Sieczka bowiem może być składowana w pryzmach i przetworzona na kiszonkę - tą zaś możecie sprzedać w Biogazowni, aby otrzymać pieniądze. Jeśli jesteście w posiadaniu biogazowni, z kiszonki dodatkowo przygotujecie Kompost, który wykorzystacie później do nawiezienia swoich pól. Szczegółowe informacje na temat kiszonki znajdziecie na stronie: Kiszonka - pozyskiwanie i zastosowanie.

Kiszonkę możecie wytwarzać także z trawy. Sieczka gwarantuje jednak znacznie większy zbiór z jednego hektara pola.

Domyślnie do zbioru używa się silosokombajnów, które posiadają swoją kategorię w sklepie - Farming Simulator 22: Sieczka - pozyskiwanie i sprzedaż - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Domyślnie do zbioru używa się silosokombajnów, które posiadają swoją kategorię w sklepie. Są to jednak maszyny drogie i wymagają dodatkowo zakupienia hederów. Model silosokombajny wpłynie jedynie na moc maszyny: wielkość hederu oraz przyczepy, jaką będzie w stanie uciągnąć (pełna przyczepa sporych rozmiarów może wpłynąć na dalsze tempo zbiorów).

Silosokombajny nie posiadają bowiem własnego zbiornika - należy podpiąć do nich przyczepę, która może przechować sieczkę - Farming Simulator 22: Sieczka - pozyskiwanie i sprzedaż - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Silosokombajny nie posiadają bowiem własnego zbiornika - należy podpiąć do nich przyczepę, która może przechować sieczkę. Dobrym pomysłem na sporych polach jest wykorzystanie przyczep przeładunkowych, które znajdziecie w kategorii Technologia trzciny cukrowej. Pozwalają ona przesypać zawartość do innej przyczepy poprzez podniesienie kosza. Mają jednak jedną wadę - mogą nieznacznie umożliwiać manewrowanie silosokombajnem ograniczając pełny skręt.

Kombajn do sieczki dla ciągników

Inna metoda zbioru, dla niezdecydowanych lub mniej zamożnych, to wykorzystanie małego kombajnu podpinanego do ciągnika.

Jest to Lacotec LH II, który znajdziecie w zakładce sklepu - Farming Simulator 22: Sieczka - pozyskiwanie i sprzedaż - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Jest to Lacotec LH II, który znajdziecie w zakładce sklepu. Urządzenie to działa dokładnie jak pełnoprawny silosokombajn, przy czym:

  1. Będziecie potrzebowali ciągnika o bardzo dużej mocy,
  2. Musicie zamontować przyczepę na tył lub poruszać się drugim pojazdem obok,
  3. Nie liczcie na pracowników przy tej pracy,
  4. Potrzebujecie dodatkowo wybranego hedera dołączanego do Lacotec LH II - może być to dowolny z najmniejszych hederów,
  5. Na tył ciągnika koniecznie zamontujcie obciążnik z możliwością dopięcia przyczep,
  6. Praca będzie powolna, a manewrowanie trudne.
Do tej pracy sugerowany będzie mocny, ciężki ciągnik. - Farming Simulator 22: Sieczka - pozyskiwanie i sprzedaż - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Do tej pracy sugerowany będzie mocny, ciężki ciągnik.

Opłacalność

Sieczka potrafi być bardzo opłacalna. Najopłacalniejszą rośliną w tym przypadku jest kukurydza. Oferuje ona produkcję sieczki na poziomie 100 000l / hektar. Po odpowiednim zadbaniu o pole i nawiezienie go, zbiór może być nawet dwukrotnie większy. Ilość kiszonki będzie wynosić tyle samo, co ilość sieczki (opcjonalnie zwiększona o 5% po zastosowaniu dodatków do kiszonki dla silosokombajnu). Cena zaś kiszonki to około 300 EUR (średnie trudności ekonomiczne) przy optymalnej cenie, co daje zysk z hektara na poziomie 30 000 - 60 000€.