Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Szklarnie - porady FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie przeczytacie o szklarniach (greenhouses) w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2021

Poniższa strona poradnika opisuje uprawę roślin w szklarniach w grze Farming Simulator 22. Dowiecie się, czym się różnią szklarnie (greenhouses), jakie produkty można w nich uprawiać, co jest potrzebne do wzrostu roślin.

Modele szklarni

Dostępne są trzy modele szklarni do budowy - Farming Simulator 22: Szklarnie - porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Dostępne są trzy modele szklarni do budowy:

  1. Mała - 3000€. Pojemność wody: 5000l. Zużycie wody na godzinę: 2x16 litrów.
  2. Średnia - 5000€. Pojemność wody: 10000l. Zużycie wody na godzinę: 2x28 litrów.
  3. Duża - 10 000€. Pojemność wody: 20000l. Zużycie wody na godzinę: 2x64 litrów.

Woda

Wspomniane zużycie wody przelicza się na ilość produktu, jak w fabrykach, zależnie od typu rośliny - jednej z trzech, które możecie posadzić w szklarniach - Farming Simulator 22: Szklarnie - porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Wspomniane zużycie wody przelicza się na ilość produktu, jak w fabrykach, zależnie od typu rośliny - jednej z trzech, które możecie posadzić w szklarniach:

  1. 1l wody - 1l pomidorów
  2. 1l wody - 0.5l sałaty,
  3. 1l wody - 2l truskawek.

Zwróćcie uwagę na błąd przelicznika wody na sałatę w małej cieplarni, który wynosi ok. 1l wody na 1/3 sałaty. W związku z tym nie należy uprawiać jej w małej cieplarni.

Szklarnie wymagają jedynie wody - Farming Simulator 22: Szklarnie - porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Szklarnie wymagają jedynie wody. Po włączeniu szklarni z poziomu menu zarządzania łańcuchami produkcji, rozpocznie się wzrost i zbiór roślin w cyklu godzinowym. Typ roślin do wzrostu możecie wybrać ręcznie w szklarni lub także z poziomu menu. Wodę możecie transportować cysternami - znajdziecie je w zakładce w sklepie Zwierzęta. Zwróćcie uwagę, czy dana cysterna nadaje się do transportu wody (niektóre przyczepy ze zbiornikami służą np. wyłącznie do transportu paliwa).

Woda nie jest droga - możecie ją czerpać ze zbudowanych studni (nieruchomości), które nie zajmują dużo miejsca, lecz za wodę ze studni musicie zapłacić - Farming Simulator 22: Szklarnie - porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Skąd brać wodę?

Woda nie jest droga - możecie ją czerpać ze zbudowanych studni (nieruchomości), które nie zajmują dużo miejsca, lecz za wodę ze studni musicie zapłacić. Nie są to duże kwoty, jednak przy wysokim zużyciu wody przez szklarnie, poczujecie obniżony zysk po sprzedaży zbiorów.

Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie budowa dużych ilości szklarni w pobliżu naturalnych zbiorników wodnych, skąd zaczerpniecie wody za darmo (przyczepa lub przynajmniej jej tył musi być umieszczony w wodzie - nie z każdego zbiornika / rzeki będziecie w stanie zaczerpnąć).

Produkcja i zbiory

Produkcja jest dość szybka, jako że na paletach nie zmieści się wiele warzyw - Farming Simulator 22: Szklarnie - porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Produkcja jest dość szybka, jako że na paletach nie zmieści się wiele warzyw. Na szczęście są lekkie - możecie układać je ręcznie na przyczepie, co na pewno przyspieszy uprzątanie strefy wyładunku.

Zbiory pojawiają się od razu na paletach, w strefie obok szklarni i są gotowe do sprzedaży. Jedynie truskawki mogą zostać przetworzone w fabryce (Piekarnia potrzebuje truskawek do wytworzenia Ciasta).