Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Konie - hodowla, porady FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 zajmujemy się opisem hodowli koni.

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2021

W Farming Simulator 22 macie możliwość hodowli koni. Na tej stronie dowiecie się: jakie są dostępne typy zagród, czym karmić konie, jak poprawiać ich kondycję poprzez jazdę konną.

Typy zagród

  1. Pastwisko: 5 osobników, pojemność pokarmu - 7000l (wymaga także dostarczania wody -pojemność: 1250l), cena: 55 000€
  2. Stodoła: 8 osobników, pojemność pokarmu - 11 500l, pojemność słomy: 3200l, cena: 118 500€
  3. Duża stodoła: 14 osobników, pojemność pokarmu - 20 000l, pojemność słomy: 5600l, cena: 125 000€

Ważne: ilość pokarmu jest liczona wspólnie (niezależnie jaki pokarm dostarczacie - jeśli zapchacie pojemność magazynową sianem, nie dostarczycie dodatkowego zboża z powodu braku miejsca.

Typy koni

Dostępnych jest kilka ras koni - Farming Simulator 22: Konie - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Dostępnych jest kilka ras koni. Wszystkie jednak posiadają takie same parametry i różnią się jedynie wyglądem. Za jedną sztukę musicie zapłacić 500€. Jeśli nie zamierzacie ich transportować przyczepą do transportu zwierząt (co w przypadku koni jest wielce zalecane), zapłacicie dodatkowe 300€ kosztów transportu. Opłata zostaje także doliczona przy sprzedaży.

Karmienie i słoma

Konie spożywają trzy typy pożywienia:

  1. Owies - efektywność: 60%,
  2. Sorgo - efektywność: 60%,
  3. Siano - efektywność: 40%.

Oba zboża używacie zamiennie, tzn. wystarczy jeden typ zboża + siano dla 100% efektywności. Z tego powodu znajomość pojemność magazynowej zagród jest bardzo ważna - dla pełnej efektywności chcecie dostarczyć oba typy pokarmu. Słomę dostarczycie także poprzez wysypanie jej lub dostarczenie beli w miejsce rozładunku.

Ważne: nie musicie dbać o "efektywność pokarmu" koni. Zapewnienie mieszanego pożywienia pozwoli im szybciej odzyskiwać Zdrowie, zależne od Kondycji. Finalnie i tak największe znaczenie dla wartości zwierząt ma to, jak często na nich jeździcie.

Pomimo, że konie nie produkują nawozu, nadal lepiej czują się, gdy dostarczycie im słomę - w ten sposób przyspieszycie wzrost ich wartości (nie dotyczy Pastwiska - tam należy dostarczać wodę).

Do średniej stodoły pokarm należy wsypywać przez dużą bramę, która jest otwieralna - Farming Simulator 22: Konie - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Do średniej stodoły pokarm należy wsypywać przez dużą bramę, która jest otwieralna. Nie musicie jednak wjeżdżać całkowicie do środka - znacznik wskazujący na możliwość opróżnienia pojawi się już przed bramą.

Najlepiej wykonywać dawkowanie z wykorzystaniem formy sypkiej pokarmu i dawkować z użyciem łopaty, szczególnie w przypadku małej zagrody. Pokarm możecie wysypać na stos obok stodoły. Jeśli uzupełnicie w pełni zagrodę jednym typem pożywienia, poczekajcie, aż zostanie częściowo zjedzone - nie ma możliwości opróżniania stodoły.

Czyszczenie i jazda konna

Kondycja - jazda konna

Każdy z koni wymaga (teoretycznie) codziennej jazdy dla utrzymania pełnej kondycji (Fitness) - Farming Simulator 22: Konie - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Każdy z koni wymaga (teoretycznie) codziennej jazdy dla utrzymania pełnej kondycji (Fitness). By to zrobić podejdźcie do konia i wsiądźcie na niego używając przycisku interakcji. Teraz możecie opuścić zagrodę (otwierając bramę lub przeskakując przez ogrodzenie). Przy galopie, wzrost parametry "jazdy" wynosi 1% / sekundę, więc musicie pojeździć około 1.5 minuty, by wykonać dzienną porcje ćwiczeń.

Parametr kondycji zwierzęcia wzrasta o 1/4 ilości jazdy: np. wzrośnie o 25%, gdy wykonacie 100% dziennej jazdy.

Nie pozostawiajcie konia poza zagrodą po jeździe - sam do niej nie wróci i nie będzie widoczny w panelu zwierząt, dopóki go nie zaprowadzicie z powrotem.

Czystość

Po jeździe koń jest brudny - odpowiada za to parametr czystość (Cleanliness) - Farming Simulator 22: Konie - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Po jeździe koń jest brudny - odpowiada za to parametr czystość (Cleanliness). Jeśli stoi w zagrodzie jego czystość spada 10% na dzień. Aby wyczyścić konia, kliknijcie na nim kilka razy (kursor zamieni się w szczotkę).

Zdrowie

Parametr zdrowia zależy jest od zaspokojenia wszystkich potrzeb zwierzęcia: żywności, wody / słomy oraz kondycji - to od niego zależy faktyczna cena zwierzęcia. Zdrowie konia zacznie rosnąć dopiero, gdy poziom jego Kondycji będzie wynosił przynajmniej 50%. Dopóki wszystkie potrzeby są zaspokajane w pewnym stopniu (np. koń nie musi być cały czas czysty ani posiadać 100% kondycji), Zdrowie nie będzie spadać.

Jak hodować konie, by zarobić a się nie narobić

Konie należy hodować dla pełnej wartości przez okres 36 miesięcy. Przez cały ten czas będą zyskiwać na wartości. Jednakże - nie musicie dbać początkowo o ich kondycję. Wystarczy, że dostarczycie im zapas żywności i pozwolicie im dorosnąć - pracę nad kondycją i zdrowiem zwierzęcia możecie zacząć w dowolnym momencie, bez pogarszania swoich finansów. W związku z tym, należy zająć się zwierzęciem około 4-6 miesięcy przed sprzedażą, by podnieść jego wartość. Wartość konia z maksymalnym a minimalnym poziomem Zdrowia, to około 60% (zdrowy koń będzie kosztował 3000, zaniedbany - 1200).

Opłacalność

Konie cechują się możliwością generowania dużego przychodu, ale tylko jeśli poświęcicie im wystarczająco dużo uwagi i pracy. Jest to zajęcie czasochłonne i nie nadaje się dla każdego gracza. Konie nie ulegają reprodukcji. Koniom należy dać sporo czasu: po dwóch latach zdrowy koń będzie kosztował około 2000€ (mniej więcej +1000€ na rok).

Wartości zaokrąglone. Produkcja i konsumpcja liczone w skali miesiąca, dla 1 osobnika.

 

Koń

Cena zakupu

500€ / szt.

Zużycie pokarmu (miesiąc)

50l

Zużycie wody (miesiąc)

30l

Zużycie słomy (miesiąc)

50l

Spadek czystości i kondycji (miesiąc)

-10%

Wzrost wartości (miesiąc)

~50-100€, w zależności od stanu zdrowia

Maksymalna wartość zwierząt: 5000€ (w wieku 36 miesięcy). Jeśli będą niezadbane, maksymalna ich wartość wynosi 1500€. Wyższy wiek nie wpłynie na wartość. Na finalną wartość ma wpływ tak Zdrowie jak i Kondycja, więc zadbajcie o nie przed sprzedażą.