Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Pole - jak zakupić i czym się sugerować? FS 22 poradnik, wskazówki

Poniższa strona poradnika wyjaśni, jak nabywać nowe pola w grze Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

Z tej strony poradnika do Farming Simulator 22 dowiecie się, jak nabywać nowe działki i pola, czym się sugerować przy zakupie, oraz dowiecie się, czy możecie sprzedawać działki.

Jak zakupić pole?

Aby zakupić nowe pole w Farming Simulator 22, otwórzcie mapę gry - Farming Simulator 22: Pole - jak zakupić i czym się sugerować? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Aby zakupić nowe pole w Farming Simulator 22, otwórzcie mapę gry. Przełączcie się teraz (domyślnie X) na widok działek. Wybierając jedną z nich ujrzycie u dołu ekranu cenę za podświetlony obszar. Na działce nie musi znajdować się pole uprawne. W ten sam sposób możecie sprzedawać pola - ma to znaczenie albo gdy się rozmyślicie, ale też np. jeśli kupicie las i go wytniecie, przy czym działka nie jest Wam potrzebna.

Czym się sugerować przy wyborze pola?

Można uwzględnić kilka argumentów, które przemawiają za wyborem konkretnych działek, zależnie od przeznaczenia:

  1. Odległość od punktów na mapie - jeśli nie zamierzacie budować się wokół jednego punktu, możecie skorzystać z obiektów występujących naturalnie na mapie, jak skupy, fabryki, darmowe silosy (przy kolei), biogazownie (jako punkt sprzedaży i darmowe pryzmy na kiszonkę) czy nawet zbiorniki wodne, by pozyskiwać darmowy napój dla zwierząt.
  2. Co rośnie na polu? - zakupując duże pole, warto nabyć je w okresie zbiorów: część pieniędzy za zakup zwróci się po sprzedaży zebranych płodów rolnych.
  3. Powierzchnia - pola uprawne możecie tworzyć i powiększać, dlatego nie zawsze musicie się sugerować, jakie pola uprawne są w obrębie działki.
  4. Kształt pól - mimo, że możecie modyfikować kształt pól, jeśli chcecie korzystać z pomocy pracowników, warto wybrać jak najbardziej regularne, a omijać pola np. w kształcie trapezu (o ile nie chcecie tego pola ucinać).
  5. Kształt i nachylenie działki - jeśli kupicie bardzo nieregularną działkę, może być ciężko upchać tam pola lub nieruchomości. Nachylenie ma duże znaczenie, gdy pracujecie z ciężkim sprzętem - ciągnik z pługiem, który ledwo posiada wymaganą moc do ciągnięcia maszyny, nie poradzi sobie pod górkę.
  6. Łączenie i dzielenie pól - ze względu na to, że gra umożliwia łączenie i dzielenie pól uprawnych, możecie zdecydować się na jedno duże pole do podzielenia lub kilka małych do połączenia.
  7. Przeszkody wokół pola - warto obejrzeć działkę i sprawdzić co się na niej znajduje. Przeszkody i obiekty, jak płoty, lampy, drzewa wokół działki skutecznie utrudnią pracę na niej (szczególnie pracownikom).
  8. Miejsce na budynki - na pewno z czasem będziecie stawiać kolejne nieruchomości. Warto przygotować sobie miejsce na centrum Waszego gospodarstwa lub mieć przy działce chociaż miejsce na silos.
  9. Drzewa - jeśli chcecie pobawić się w przemysł drzewny, możecie kupić działkę z lasem, zamiast stawiać własny las (który na pewno jest wygodniejszy w obsłudze, lecz kosztowny, pracochłonny i czasochłonny).

Na początek warto wybrać niezbyt duże pola - chyba że wiecie, w co chcecie zainwestować. Duże pola sprawdzą się przy uprawie bawełny, średnie w pobliżu biogazowni do uprawy trawy na kiszonkę, a małe do posiadania różnorodnych upraw i najlepiej karmienia nimi zwierząt.