Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Przechowywanie zbiorów FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie opisujemy metody przechowywania zbiorów w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

Poniżej przeczytacie o formach przechowywania zbiorów w grze Farming Simulator 22: po co przechowywać zbiory, czy zebrane rośliny mogą ulec zniszczeniu, gdzie przechowywać zboża, a gdzie przechowywać ziemniaki.

Metody przechowywania

Dostępnych jest kilka metod przechowywania zbiorów:

  1. Silosy - możecie zbudować własne silosy lub początkowo użyć tych dostępnych na niektórych mapach za darmo (najczęściej przy kolei).
  2. Naczepy - możecie przechowywać zbiory w naczepach, nic im się tam nie dzieje, jednak, dopóki jej nie opróżnicie, nie możecie jej inaczej wykorzystać.
  3. Na ziemi - dowolną przyczepkę z nawozem, zbiorami itp. możecie opróżnić gdziekolwiek na ziemi. Aby potem jednak podnieść te surowce, musicie użyć łopaty w ładowaczu albo pasów transmisyjnych dostępnych w sklepie, które podnoszą przedmioty z ziemi i ładują do podstawionej maszyny.
  4. Palety i bele - produkty zakupione w sklepie na paletach mogą być przechowywane w taki sposób, by umożliwić ich łatwy transport, jednak możecie je także przesypać do przyczepek. Bele możecie tworzyć z siana, trawy i słomy, by również ułatwić magazynowanie i transport. Dotyczy to także bawełny.

Silosy

Silos publiczny przy kolei oferuje Wam darmowe przechowywanie zasobów. - Farming Simulator 22: Przechowywanie zbiorów - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Silos "publiczny" przy kolei oferuje Wam darmowe przechowywanie zasobów.

Silosy możecie stawiać w trybie budowania. Każdy z silosów ma ograniczoną pojemność - w FS22 możecie jednak budować "dobudówki", by rozszerzyć ich pojemność, zamiast ustawiać kolejny silos - gwarantuje to ładunek i rozładunek w jednym miejscu. W silosach możecie przechowywać tylko te zbiory które zostały określone: głównie produkty zbożowe: pszenica, jęczmień, żyto, owies, rzepak, soja.

Do silosów można wrzucać zbiory także bezpośrednio z rury kombajnu.

Aby opróżnić przyczepę do silosu, wystarczy ustawić się na znaczniku wywrotki i rozpocząć rozładunek - Farming Simulator 22: Przechowywanie zbiorów - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Aby opróżnić przyczepę do silosu, wystarczy ustawić się na znaczniku wywrotki i rozpocząć rozładunek. Aby później napełnić przyczepę, ustawcie się przy znaczniku ze strzałką w dół - nad nią będzie widoczna rura.

Przed wysypaniem zawartości zawsze sprawdźcie, jakie ustawienie ma Wasza przyczepa - niektóre mogą wysypywać zmagazynowane dobra do tyłu, inne na boki, zaś w większości mniejszych przyczepek możecie wybrać jedną z obu opcji.

W silosach nie możecie przechowywać niektórych roślin, jak choćby ziemniaki. Je przechowywać musicie na ziemi i ładować na przyczepy pasami transmisyjnymi.

Monitorowanie zasobów

W menu gry możecie obserwować ilość zmagazynowanych dóbr w silosach oraz fabrykach.

Nie będą tu jednak pokazane rośliny przechowywane na ziemi / w maszynach / w przyczepach - Farming Simulator 22: Przechowywanie zbiorów - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Nie będą tu jednak pokazane rośliny przechowywane na ziemi / w maszynach / w przyczepach.