Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Mulczowanie FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie przeczytacie, czym jest mulczowanie w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

Poniżej opisaliśmy proces mulczowania w grze Farming Simulator 22: do czego służy mulczowanie (mulching), kiedy je wykonywać, czy wpływa na wielkość plonów.

Czym jest mulczowanie?

Mulczowanie to usuwanie ścierniska z pola po zbiorach. Maszyna ścina i rozkłada na polu pozostałości roślin, by użyźnić glebę. Zajęcie to jest szybkie, gdyż maszyny mogą poruszać się z prędkością 12 km/h oraz nie generują dużego obciążenia dla ciągników. Niektóre urządzenia, takie jak TMC Cancela TMS2-300D może być połączone z innymi urządzeniami (np. kultywator + siewnik), by wykonać kilka prac na polu za jednym zamachem.

Praca ta gwarantuje wzrost kolejnego plonu o 5%.

Jak mulczować?

Mniejsze urządzenia do mulczowania mogą pracować tak z tyłu jak i z przodu pojazdu: domyślnie powinien być jednak zamontowany z przodu i pracownicy nie będą pracować, jeśli będzie podpięty z tyłu - Farming Simulator 22: Mulczowanie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Mniejsze urządzenia do mulczowania mogą pracować tak z tyłu jak i z przodu pojazdu: domyślnie powinien być jednak zamontowany z przodu i pracownicy nie będą pracować, jeśli będzie podpięty z tyłu.

Mulczowanie możecie wykonać nawet, gdy źdźbła wystające z ziemi mają tylko kilka centymetrów wysokości. - Farming Simulator 22: Mulczowanie - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Mulczowanie możecie wykonać nawet, gdy źdźbła wystające z ziemi mają tylko kilka centymetrów wysokości.

Mulczowanie to dość szybka praca, choć na dużych polach może zająć trochę czasu, szczególnie że rozmiar maszyn jest mocno ograniczony. Nie musicie się jednak spieszyć z wykonaniem tej pracy, dlatego możecie to zrobić w wolnym czasie przed kolejną orką / kultywacją. Możecie także nawieść pole przed mulczowaniem i po mulczowaniu, by po późniejszym zasiewie martwić się jedynie chwastami i oczekiwać zbiorów.