Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Orka FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie przeczytacie o wykonywaniu orki w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2021

Poniższa strona wyjaśnia do czego służy orka - praca wykonywana za pomocą pługa. Dowiecie się, kiedy musicie ją wykonywać, jakich narzędzi możecie użyć, czy wymagana jest okresowa orka oraz które rośliny wymagają orki zawsze.

Czym jest orka?

Orka to pierwsza czynność, jaką należy wykonać na nowym polu. Możecie wykonać ją tuż po zbiorach. Jest to proces wymagany przed posadzeniem roślin okopowych, dla zbóż wystarcza kultywacja. Orkę wykonujecie za pomocą pługa, głęboszy lub glebogryzarek.

Aby użyć pługa, stając przed pustym polem po zbiorach, należy:

  1. Rozłożyć pług,
  2. Obniżyć pług.
Wiecie, że pług działa prawidłowo, gdy ziemia za nim będzie pofałdowana - Farming Simulator 22: Orka - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Wiecie, że pług działa prawidłowo, gdy ziemia za nim będzie pofałdowana

Kiedy orać?

Orka to jedna z najcięższych prac w FS22. Do tego zadania potrzebujecie mocnego ciągnika; jednak ze względu na to, że orka nie zawsze jest wymagana co zbiór, nie musicie w nią inwestować w pierwszej kolejności. Do pracy z pługiem prawie zawsze potrzebujecie obciążnika na przedzie ciągnika.

  1. Rośliny okopowe: kukurydza, słonecznik, buraki cukrowe oraz trzcina cukrowa nie wymagają orki, lecz jej wykonanie przed sadzeniem zwiększa plon o 15%.
  2. Do orki używany jest pług, głębosz lub glebogryzarka.
  3. Pług może zostać także użyty do zniszczenia roślin na polu.
  4. Orka zapobiega / spowalnia wzrost i pojawianie się chwastów. Jednak tylko głęboka orka - płytko pracujący głębosz tutaj nie pomoże.
  5. Używanie pługa powoduje wyciąganie na powierzchnię gleby kamieni.
  6. Pług używany jest również do tworzenia nowych pól po aktywacji właściwej funkcji.

Po zbiorach, a przed użyciem pługa, gdy na polu pozostaje ściernisko, warto użyć mulczera, by najpierw je zutylizować - zwiększy to kolejny plon o 5%.

Domyślne ustawienia gry uwzględniają okresową orkę na rolach - tzn. nawet jeśli siejecie zboże i po zbiorach kultywujecie pole, będziecie musieli co kilka zbiorów użyć pługa, by nie dopuścić do obniżania ilości zbiorów z pola. Informacje o konieczności wykonania orki ujrzycie na mapie (oznaczenie kolorem czerwonym) oraz stając przed polem.

Głębosze

Mniejsze głębosze mogą pracować od razu z sadzarką. - Farming Simulator 22: Orka - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Mniejsze głębosze mogą pracować od razu z sadzarką.

Głębosze to urządzenia, które płycej zagłębiają się w ziemię, lecz ich praca jest wystarczająca i w grze równoważna z użyciem pługu. Możecie więc korzystać z nich zamiast pługa, by wykonać okresową orkę znacznie szybciej. Dodatkowo do niektórych modeli głęboszów możecie podpiąć od razu siewnik bądź rozrzutnik nawozu, by wykonać dwie prace jednocześnie.

Wielu pracowników słabo radzi sobie z wykorzystaniem zespołów pojazdów, jak głębosz + siewnik / sadzarka.