Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Owce - hodowla, porady FS 22 poradnik, wskazówki

Poniższa strona poradnika opisuje hodowlę owiec i produkcję wełny w Farming Simulator 22.

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2021

Na poniższej stronie przeczytacie o Owcach w Farming Simulator 22: czym się żywią, gdzie je przetrzymywać, co zrobić z wełny i kiedy sprzedawać owce.

Owce są jedną z tańszych i mniej wymagających opcji hodowli. Potrzebują jedynie wody oraz trawy (lub siana). Siano możecie zakupić w formie bel w sklepie.

Owce zapewniają 100% wydajności produkcji tak przy użyciu siana jak i trawy, nie musicie dostarczać im obu pokarmów.

Typy zagród

Dostępne są trzy formy budynków, gdzie możecie przetrzymywać owce - Farming Simulator 22: Owce - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Dostępne są trzy formy budynków, gdzie możecie przetrzymywać owce:

  1. Pastwisko: 15 osobników, pojemność pokarmu - 3000l (wymaga także dostarczania wody), cena: 26 000€
  2. Zagroda: 25 osobników, pojemność pokarmu - 4500l, cena: 51 000€
  3. Zagroda 2: 65 osobników, pojemność pokarmu - 11500l, cena: 97 000€

Ze względu na małą pojemność owiec, pastwisko nie jest zbyt dobrym pomysłem; ponadto będziecie musieli pamiętać o dostarczaniu owcom wody.

Typy owiec

Owce, jak każde zwierzę, posiada wydajność i wymagania zależne od wieku - Farming Simulator 22: Owce - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Owce, jak każde zwierzę, posiada wydajność i wymagania zależne od wieku. Gatunki są bez znaczenia, jest to tylko parametr wizualny. Zasady:

  1. Młode owce - do 8 miesiąca - produkują minimalną ilość wełny oraz nie rozmnażają się. Mają minimalne wymagania co do pokarmu.
  2. Owce w wieku powyżej 8 miesięcy są optymalnie produktywne. Generują wełnę i zaczynają się rozmnażać. Ponieważ ciągle rosną, zużywają więcej pożywienia niż młodsze i starsze osobniki.
  3. Starsze owce - 30 miesięcy - nadal posiadają ten sam poziom rozmnażania, jednak produkują niemal 2x więcej wełny oraz zużywają mniej pożywienia.
W oknie zarządzania zwierzętami możecie podglądnąć stan Waszych zwierząt - Farming Simulator 22: Owce - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

W oknie zarządzania zwierzętami możecie podglądnąć stan Waszych zwierząt. Owce zużywają wodę i pokarm w podobnej ilości. Produktywność będzie wynosić 100% tak długo, jak obie potrzeby - wody i pokarmu - są zaspokajane, niezależnie od ich ilości. Poniżej poziomu ich Zdrowia, ujrzycie stan reprodukcji - gdy pasek się zapełni, urodzą się młode owieczki.

Karmienie

Karmienie możecie wykonać z wykorzystaniem sypkiej formy trawy bądź siana, wyładowując je we wskazanym znaczniku, gdy u dołu ekranu pojawi się informacja o możliwości rozładunku.

Druga opcja to bele - Farming Simulator 22: Owce - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Druga opcja to bele. Bele siana zakupicie w sklepie. Pamiętajcie, że owce nie jedzą kiszonki. Trawa i siano posiadają taką samą wydajność w karmieniu.

Wskazówka: rozstawiając bele trawy / siana w miejscu karmienia zapasy zużyte przez zwierzęta będą stale uzupełniane, dzięki czemu jeszcze rzadziej możecie do nich zaglądać - Farming Simulator 22: Owce - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Wskazówka: rozstawiając bele trawy / siana w miejscu karmienia zapasy zużyte przez zwierzęta będą stale uzupełniane, dzięki czemu jeszcze rzadziej możecie do nich zaglądać.

Odbiór i wykorzystanie wełny

Finalnie koło budynku z owcami w wyznaczonej strefie zaczną pojawiać się palety z wełną - Farming Simulator 22: Owce - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Finalnie koło budynku z owcami w wyznaczonej strefie zaczną pojawiać się palety z wełną. Pełna paleta to 1000l wełny. Sposób załadunku i transportu jest dowolny - głównie zależy od tego, ile palet na raz przewozicie.

Przy większych ilościach warto zaopatrzyć się w płaską przyczepę oraz ładowacz teleskopowy - dzięki długiemu wysięgnikowi łatwo rozmieszczać palety na przyczepie.

Opłacalność

Wartości zaokrąglone. Produkcja i konsumpcja liczone w skali miesiąca, dla 10 osobników.

 

Młode owce

Dorosłe owce (8msc)

Stare owce (30msc)

Cena zakupu

200€ / szt.

488€ / szt.

1283€ / szt.

Zużycie pokarmu (msc.)

400l

500l

500l

Produkcja wełny (msc.)

0

100

150 / 200

Rozmnażanie

Brak

Co 5 miesięcy

Co 5 miesięcy

Maksymalna wartość zwierząt: 1000€ (w wieku 36 miesięcy).