Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Kury - hodowla, porady FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie dowiecie się o hodowli, zakupie i sprzedaży kur w Farming Simulator 22 i zarabianiu na jajkach.

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2021

Poniższa strona poradnika do Farming Simulator 22 wyjaśnia hodowlę kur: czym się różnią kury od kogutów, jak sprzedawać jajka, jak karmić kury i czym się różnią poszczególne zagrody dla kur.

Kury to często wybierany biznes hodowlany na początek. Powodem tego są małe wymagania zwierząt oraz niska cena tak kur jak i pożywienia dla nich.

Typy zagród

Kury możecie hodować w przestrzeni otwartej lub zamkniętej - Farming Simulator 22: Kury - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Kury możecie hodować w przestrzeni otwartej lub zamkniętej. Największe różnice to rozmiar:

  1. Pastwisko - 30 kur, pojemność ziarna: 750l, cena: 6 000€.
  2. Kurnik - 360 kur, pojemność ziarna: 9000l, cena: 79 000€.

Biorąc pod uwagę ilość zajmowanego miejsca, pastwisko przydaje się jedynie, jeśli chcecie produkować małe ilości jaj do użycia w łańcuchach produkcji. Biorąc pod uwagę, że kury szybko się rozmnażają, szybko zabraknie im miejsca.

Typy kur

W sklepie nabędziecie młode kury, starsze kury oraz koguty - Farming Simulator 22: Kury - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

W sklepie nabędziecie młode kury, starsze kury oraz koguty.

  1. Młode kury składają małą ilość jaj i dopóki nie osiągną wieku rozpłodowego - 4 miesięcy - nie będą się rozmnażać. Spożywają jednak mniej pokarmu, dlatego możecie zakupić je wcześniej i pozwolić im dorosnąć, szczególnie jeśli chcecie zakupić ich wiele będzie to znacznie opłacalniejsze.
  2. Dorosłe osobniki kur od razu gwarantują produkcję na wysokim poziomie - tak jaj, jak i rozmnażanie: każda kura wygeneruje nową kurę po dwóch miesiącach.
  3. Koguty - nie rozmnażają się ani nie składają jaj. Zakupujecie je tylko na mięso. Osiągają dojrzałość i zwiększają swoją wartość czterokrotnie po 6 miesiącach. Nie musicie trzymać w kurniku kogutów, by kury się rozmnażały.

Karmienie

Kury potrzebują jedynie ziarna. Możecie użyć pszenicy, sorgo lub jęczmienia. Jeśli nie posiadacie upraw, a chcecie szybko ruszyć z produkcją jaj, możecie zakupić w sklepie paletę lub worek pszenicy.

Pszenica w sklepie nie jest tania, jednak kury nie jedzą dużo - wystarczy na długo (choć zależy także, ile kur jednocześnie hodujecie) - Farming Simulator 22: Kury - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pszenica w sklepie nie jest tania, jednak kury nie jedzą dużo - wystarczy na długo (choć zależy także, ile kur jednocześnie hodujecie).

Zboża - także pszenicę ze sklepu - załadujcie na przyczepkę i wyładujcie we wskazanym miejscu na znaczniku - Farming Simulator 22: Kury - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Zboża - także pszenicę ze sklepu - załadujcie na przyczepkę i wyładujcie we wskazanym miejscu na znaczniku.

Używając systemu pasów możecie zautomatyzować karmienie: po prostu rozłóżcie pas przed budynkiem i uruchomcie, a przed pasem wysypcie pokarm - Farming Simulator 22: Kury - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Używając systemu pasów możecie zautomatyzować karmienie: po prostu rozłóżcie pas przed budynkiem i uruchomcie, a przed pasem wysypcie pokarm. Będzie automatycznie podawany, gdy kurom zabraknie ziarna.

Odbiór i wykorzystanie jaj

Jaja pojawiają się na paletach przed pastwiskiem, w przypadku kurnika - za budynkiem - Farming Simulator 22: Kury - hodowla, porady - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Jaja pojawiają się na paletach przed pastwiskiem, w przypadku kurnika - za budynkiem. Dużym plusem jest ich niska waga - możecie załadować je na pojazd ręcznie.

Jaja możecie bezpośrednio sprzedać w skupie lub wykorzystać w łańcuchu produkcji. Znajdują zastosowanie jedynie przy produkcji Ciasta, które jest najtrudniejszym produktem wymagającym wielu innych składników, dlatego nie warto myśleć o nim na początku gry.

Jedna paleta jaj mieści 1400 jaj.

Opłacalność

Wartości zaokrąglone. Produkcja i konsumpcja liczone w skali miesiąca, dla 10 osobników.

 

Młode kury

Dorosłe kury (6 miesięcy)

Koguty

Cena zakupu

5€ / szt.

50€ / szt.

5€ / szt.

Zużycie ziarna (msc.)

50

50

50

Produkcja jaj (msc.)

0

100

0

Rozmnażanie

Brak

Co 2 miesiące

brak

Maksymalna wartość kur: 25€ (w wieku 6 miesięcy) / koguty: 20€ (w wieku 6 miesięcy).