Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Migające cienie - jak naprawić? FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 dowiecie się jak rozwiązać problem z migającymi cieniami.

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2021

Poniższa strona opisuje problem migających cieni w Farming Simulator 22: jak je wyłączyć, jak zimniejszych ich migotanie, co jest powodem tego zjawiska.

Pierwsza rzecz, jaką zauważycie rozpoczynając grę w FS22 to mrugające cienie na podłożu - Farming Simulator 22: Migające cienie - jak naprawić? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pierwsza rzecz, jaką zauważycie rozpoczynając grę w FS22 to mrugające cienie na podłożu. Potrafi być to bardzo irytujące szczególnie na trawie. Powodem tego stanu rzeczy jest ruch słońca po niebie - im wyższa prędkość gry, tym większy ruch cieni.

W związku z tym, częściowym rozwiązaniem problemu jest gra w trybie czasu rzeczywistego i przyspieszanie czasu jedynie, gdy potrzebujecie przejść do kolejnego dnia (lub przewijanie go poprzez sen w domu - dozwolony jest w dowolnej chwili gry).

Druga opcja, to ustawienie cieniów o gorszej jakości - Farming Simulator 22: Migające cienie - jak naprawić? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Druga opcja, to ustawienie cieniów o gorszej jakości. Będą mniej ostre, bardziej rozmazane i nieznacznie jaśniejsze. Dzięki temu będą mniej kontrastowe i ich ruch nie będzie tak mocno dostrzegalny. Jednak mogą być również irytujące, szczególnie siedząc w maszynie.

Krytycznym rozwiązaniem, które również znacząco wpłynie na wydajność, jest możliwość całkowitego wyłączenia cieni roślin: traw i krzewów (nadal będą one rzucane przez drzewa) - Farming Simulator 22: Migające cienie - jak naprawić? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Krytycznym rozwiązaniem, które również znacząco wpłynie na wydajność, jest możliwość całkowitego wyłączenia cieni roślin: traw i krzewów (nadal będą one rzucane przez drzewa). Opcje tą: Zieleń - cienie (Foliage shadows) znajdziecie w Zaawansowanych ustawieniach graficznych (Advanced Graphic Settings).

Za dodatkową pomoc możecie uznać narzędzie modyfikowania terenu, które znajdziecie w menu budowania - Farming Simulator 22: Migające cienie - jak naprawić? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Za dodatkową pomoc możecie uznać narzędzie modyfikowania terenu, które znajdziecie w menu budowania. Wokół swojego gospodarstwa możecie pozbyć się trawy i zamienić ją na ziemię / asfalt lub inną teksturę, by zminimalizować ilość trawy, która rzuca najwięcej migotliwych cieni.