Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Zwierzęta - jak kupować? FS 22 poradnik, wskazówki

Ta strona poradnika do Farming Simulator 22 opisuje sposoby nabywania, transportu i sprzedaży zwierząt.

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2021

Poniższa strona opisuje całą drogę od zakupu, transportu i wyładunku zwierząt w Farming Simulator 22. Dowiecie się jak nabyć zwierzęta u Handlarza zwierzętami (Animal Dealer), wyładować je na swoim pastwisku (pasture) lub zagrodzie (farm house) oraz jak sprzedawać zwierzęta.

Naczepa do transportu zwierząt

Zwierzęta możecie nabyć na dwa sposoby, podobnie jak je sprzedawać: nabywając przyczepę do transportu zwierząt (w domyślnej wersji gry jest to znaczna inwestycja, gdyż poza końmi do transportu bydła, owiec i świń dostępna jest tylko przyczepa Wilson Trailer Silverstar za 80 000€.

Wymaga ona siodła, tzn - Farming Simulator 22: Zwierzęta - jak kupować? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Wymaga ona siodła, tzn. ciągnika siodłowego lub wózka doczepianego do traktora, który robi za "przejściówkę". Opłacalność jej zakupu jest wysoka, jednak dopiero, gdy zamierzacie hodować wiele zwierząt z nastawieniem na ich reprodukcję i późniejszą sprzedaż w punkcie skupu.

Z przygotowaną naczepą podjedźcie do punktu handlu zwierzętami, oznaczonego na mapie niebieska ikoną z głową krowy - Farming Simulator 22: Zwierzęta - jak kupować? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Z przygotowaną naczepą podjedźcie do punktu handlu zwierzętami, oznaczonego na mapie niebieska ikoną z głową krowy. Ustawicie się na znaczniku z ikoną łapy, a będziecie mogli otworzyć menu handlu. W tym miejscu możecie kupować i sprzedawać zwierzęta.

Przyczepa przyda Wam się do jeszcze jednego celu - organizowania zwierząt, jeśli posiadacie więcej niż jedna zagrodę / pastwisko. Będziecie w stanie przenosić zwierzęta między budynkami, np. by zwolnić miejsce lub dla samodzielnej organizacji.

Sklep ze zwierzętami

W sklepie ujrzycie owce, świnie, konie i krowy, które możecie nabyć - Farming Simulator 22: Zwierzęta - jak kupować? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

W sklepie ujrzycie owce, świnie, konie i krowy, które możecie nabyć. Gatunek i ich wygląd nie mają znaczenia, jednak wiek, a co za tym idzie - cena - mają duże znaczenie. Nabywając bardzo młode zwierzęta nie zapłacicie wiele, ale nie mogą się one rozmnażać aż do osiągnięcia wskazanego wieku. Będą również produkować znacznie mniej dóbr (mleko / wełna), dopóki nie dorosną. Jednakże - młode osobniki pobierają znacznie mniej zasobów. Jeśli nie spieszy się Wam z produkcją dóbr, możecie poczekać aż osobniki dorosną praktycznie bez konieczności zaglądania do nich po zapewnieniu im pokarmu / wody.

Osobniki najstarsze są znacznie droższe od tych w "średnim" wieku. Jest to już utuczone zwierzę, które możecie sprzedać z własnej farmy na mięso. Czasem warto jednak poczekać: starsze osobniki potrafią być czasem znacznie produktywniejsze, gdy chodzi o wytwarzanie dóbr, mogą też pobierać mniej pokarmu, gdyż już nie rosną. Czas reprodukcji pozostaje taki sam.

Wyładunek zwierząt

Po nabyciu zwierząt ustawcie naczepę przy pastwisku / oborze, w którym będziecie trzymać zwierzęta i wyładujcie je, ustawiając się na znaczniku z łapą - Farming Simulator 22: Zwierzęta - jak kupować? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Po nabyciu zwierząt ustawcie naczepę przy pastwisku / oborze, w którym będziecie trzymać zwierzęta i wyładujcie je, ustawiając się na znaczniku z łapą. Pamiętajcie, że to nie ciągnik, a przyczepa musi znaleźć się na znaczniku, by móc wyładować zwierzęta.

Jeśli nie macie zamiaru często handlować zwierzętami, możecie jedynie sporadycznie wynajmować naczepę ze sklepu zamiast od razu ją kupować.

Przyczepa może przydać się Wam również, by przenosić zwierzęta pomiędzy budynkami gospodarczymi o ile posiadacie ich kilka. Jest to o tyle istotne, by zwolnić miejsce dla nowego miotu - jeśli młode nie będą miały miejsca, by pojawić się w budynku, to po prostu się nie pojawią, a zwierzęta wkroczą w kolejny okres reprodukcji.

Handel bezpośredni z zagrody

Druga opcja nabywania zwierząt - w tym jedyna opcja dla kur - to zakup/sprzedaż z poziomu pastwiska / budynku gospodarczego - Farming Simulator 22: Zwierzęta - jak kupować? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Druga opcja nabywania zwierząt - w tym jedyna opcja dla kur - to zakup/sprzedaż z poziomu pastwiska / budynku gospodarczego. Tak samo możecie wykonać proste operacje z poziomu menu zarządzania: przejdźcie do menu zakupów i wybierzcie ostatnią pozycję menu - stąd wybierzcie pozycję "Handlarz zwierzętami", a następnie interesujący Was budynek, który jest w Waszym posiadaniu.

Różnica w tej metodzie jest taka, że zostaniecie obciążeni dodatkowymi kosztami transportu w przeciwieństwie do samodzielnego transportu zwierząt naczepą - dotyczy to tak zakupu jak i sprzedaży osobników. Zwierzęta jednak natychmiast zostaną przeniesione.

Zarządzanie

Aby monitorować stan zwierząt - reprodukcji, potrzeb, wyprodukowanych dóbr - skorzystajcie z menu - Farming Simulator 22: Zwierzęta - jak kupować? - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Aby monitorować stan zwierząt - reprodukcji, potrzeb, wyprodukowanych dóbr - skorzystajcie z menu. Klikając na zakładkę z ikoną krowy, przejdziecie do panelu podsumowania. Nie możecie z tego miejsca handlować zwierzętami, lecz sprawdzić ich wiek, potrzeby oraz cenę. Przełączajcie się pomiędzy kolejnymi budynkami i grupami zwierząt, by poznać stan każdej z grup.

Wskaźnik Zdrowie (Health) maleje, gdy nie są zaspokajane potrzeby zwierząt (np. brak pokarmu). Gdy Zdrowie spadnie, wydajność zwierzęcia i reprodukcja spada aż do czasu odnowienia Zdrowia (samoczynnie, gdy potrzeby zostaną na powrót zaspokojone). Jeśli zwierzęta mają niski poziom Zdrowia, maleje ich wartość - jeśli więc chcecie pozbyć się hodowli, zróbcie to, póki zwierzęta są w dobrym stanie zdrowotnym. Zwierzęta nie umierają, nawet jeśli o nie nie zadbacie i ich zdrowie spadnie do poziomu 0.