Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Porady na start FS 22 poradnik, wskazówki

Farming Simulator 22 należy do grupy gier, które nie prowadzą gracza za rączkę. Porady na start wskazują jak prawidłowo rozpocząć rozgrywkę i na co zwrócić uwagę w początkowych stadiach rozwoju farmy.

Ostatnia aktualizacja: 14 września 2022

W tym miejscu poznacie kilka porad na start w Farming Simulator 22, które pomogą Wam podjąć decyzje odnoście zakupu maszyn, wyboru roślin do upraw na początek i wskazówki dotyczące hodowli.

Jak dobrać początkowe pojazdy?

Dobry ciągnik to podstawa. Jako pierwszy pojazd warto wybrać średni ciągnik o zrównoważonej mocy. Potrzebujecie przynajmniej jednego pojazdu, który poradzi sobie z cięższymi zadaniami, jak orka lub transport ciężkich przyczep. Zwróćcie uwagę na możliwości zastosowania dodatków, takich jak uchwyty i obciążniki oraz rodzaj skrzyni biegów.

Przyczepa uniwersalna. Na początku warto zainwestować w jedną z wywrotek, które nie mają dużej masy własnej oraz nie kosztują za wiele. Podstawowe modele często mają możliwość transportowania niemal każdego typu dóbr, dlatego nie warto od razu skłaniać się ku przyczepom specjalistycznym.

Taka konfiguracja nie ma sensu, ale jest możliwa. - Farming Simulator 22: Porady na start - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Taka konfiguracja nie ma sensu, ale jest możliwa.

Kombajny mogą korzystać z różnych headerów. Mowa tu nie o typach ze względu na rodzaj zbieranych roślin. Spokojnie możecie podpiąć do mniejszego kombajnu większy header niż zalecany. Liczcie się jednak z możliwością obniżenia szybkości pracy, lecz nie zawsze jest to regułą. Istotne tu będzie ukształtowanie terenu oraz fakt, o ile spada prędkość - czasami jadąc 1km/h mniej nadal możecie szybciej obrobić pole z większym hederem.

Szybko załóżcie hodowlę zwierząt

Zacznijcie od hodowli. Aby szybko nie zniechęcić się do rozgrywki (monotonia lub niskie zarobki) warto od razu zorganizować sobie zajęcie dodatkowe, jakim jest hodowla zwierząt - szybko przerodzi się ono w zajęcie główne. Warto jednak zająć się czymś więcej niż kury... Łatwym rozwiązaniem są owce, ewentualnie świnie.

Świnie i krowy generują nawozy. Nawet jeśli chcecie zająć się stricte uprawą roślin, korzystanie z nawozów potrafi być wyjątkowo kosztowne - czasem nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo.

Tankujcie w jeziorach - Farming Simulator 22: Porady na start - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Tankujcie w jeziorach. Korzystanie ze stawów i jezior jest najlepszym pomysłem, gdy rozpoczynacie hodowle i potrzebujecie karmić Wasze zwierzęta. Korzystanie ze studni obciąży Was kosztami - im wyższy poziom trudności, tym lżejszy stanie się Wasz portfel.

Jednokrotne nawożenie

Korzystając z nawozów naturalnych wystarczy jednokrotne nawożenie - Farming Simulator 22: Porady na start - Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Korzystając z nawozów naturalnych wystarczy jednokrotne nawożenie. Możecie włączyć opcję aplikacji podwójnej dawki nawozu w Waszym rozrzutniku, by móc tylko raz nawieźć pole, aby gra potraktowała to jako pełne nawiezienie z maksymalnym zyskiem (działa i w przypadku obornika jak i gnojówki). Należy pamiętać, by aktywować tę opcję - w przeciwnym razie używacie standardowego nawożenia pojedynczą dawką.

Nawozy naturalne wymagają inwestycji. Nie mowa tu tylko o kosztach zagród i zwierząt. Kłopotliwe może być częste tankowanie zbiorników na gnojówkę / obornik, który znika w szalonym tempie - stąd wymagany będzie lepszy sprzęt do nawożenia. Ponadto rozrzutniki wymagają zwykle silniejszego niż przeciętny ciągnika, by zapewnić pełną efektywność pracy.

Jeśli tą pracę zlecacie pracownikom, upewnijcie się, że wyłączona jest opcja automatycznego zakupu nawozu w opcjach gry.

Co uprawiać na początek?

Na początku gry najlepiej zająć się hodowlą oraz uprawiać to, co stanowi pokarm dla danych zwierząt. Owce lub krowy wymagają początkowo jedynie trawy (krowy najlepiej dodatkowo kiszonki), które pozyskacie łatwo, szybko i tanim kosztem maszyn. Musicie jednak w zakupach uwzględnić np. przyczepy do transportu mleka / wełny czy przyczepę do transportu zwierząt (zwróci się w szybkim czasie). Będzie to zawsze dobre zajęcie choćby poboczne, gdy przywykniecie do prac przy zwierzętach oraz będziecie mieli zajęcie w czasie zimowym.

Jeśli jednak wolicie zająć się uprawami, dobrym pomysłem jest wykorzystanie roślin typu słonecznik czy rzepak. Zarobicie na nich wiele oraz możecie je przetworzyć na olej, by zwiększyć zyski. W późniejszym etapie warto rozważyć uprawę roślin, z których połączenia uzyskacie ciekawe linie produkcyjne.

Możecie zarobić dużo pieniędzy także na uprawach ziemniaków lub bawełny, lecz znacznie ogranicza to Wasze dalsze możliwości przetwórstwa lub zastosowania maszyn w innych pracach rolnych.

Dobrym zbożem do upraw jest również owies: używany przy hodowli koni, z możliwością sprzedaży bezpośredniej, do przerobienia na mąkę lub do fabryki płatków śniadaniowych - daje to możliwość szybkiej sprzedaży po dobrej cenie bez konieczności przechowywania w silosach i oczekiwania na dobre ceny.