Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Farming Simulator 22 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Farming Simulator 22: Przyczepy - różnice i cechy FS 22 poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do Farming Simulator 22 przeczytacie, jakie są najważniejsze różnice w modelach przyczep (trailer) bądź naczep (semitrailer).

Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2022

W tym miejscu przeczytacie, czym się sugerować przy zakupie przyczepy bądź naczepy oraz jakie występują różnice między nimi w grze Farming Simulator 22.

Różnice między przyczepami

Najważniejsze cechy i różnice przyczep oraz naczep to:

  1. Pojemność - najważniejsza cecha przy wyborze przyczepy. Warto rozeznać się w zapotrzebowaniu (np. wielkość pól i szacowana wielkość zbioru lub pojemność kombajnu, gdzie przyczepa posiada większą - zbliżoną lub wielokrotność).
  2. Typ i zastosowanie - pomimo, że wiele przyczep pełni rolę uniwersalnego środka do transportu dóbr, wiele przyczep posiada ograniczenia lub przeznaczenie specjalne (np. przyczepa do transportu trzciny czy buraków). Dodatkowo warto zwrócić uwagę na występowanie specjalnych przyczep, jak przyczepy przeładunkowe, które dodatkowo pozwalają przesypywać towar między przyczepami - te jednak posiadają w sklepie właściwą kategorię.
  3. Przednia oś skrętna - niektóre przyczepy posiadają przednią oś skrętną. Świetnie nadają się one, by tworzyć z nich zestaw przyczep, gdyż podążają idealnie za przyczepą poprzedzającą. Niestety bardzo trudno jest nimi nawracać.
  4. Wysokość - bardzo pojemne przyczepy często bywają krótkie, lecz wysokie. Jest to znaczący problem dla niektórych kombajnów / przyczep przeładunkowych.
Zsyp to wygodna forma do karmienia zwierząt, szczególnie w oborach, pod zadaszeniem. - Farming Simulator 22: Przyczepy - różnice i cechy - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Zsyp to wygodna forma do karmienia zwierząt, szczególnie w oborach, pod zadaszeniem.
  1. Forma rozładunku - niestety o tej własności nie jesteśmy informowani w sklepie. Można jedynie przyjrzeć się budowie przyczepy i wyciągnąć własne wnioski lub wypożyczyć ją i przetestować w leasingu. Przyczepy bowiem mogą być wyładowywane na kilka sposobów: do tyłu (wywrotka), na bok, do tyłu bez podnoszenia (z użyciem taśmy lub zsypu), przez rurę (przyczepy przeładunkowe). Forma rozładunku jest szczególnie istotna przy dbaniu o zwierzęta, przy rozładunku wywrotek, gdzie mogą zahaczyć o sufit.
  2. Konfiguracje - niektóre przyczepy mogą być konfigurowalne, by spełniały różne funkcje. Wskazana przyczepa może zostać zmodyfikowana do formy płaskiej platformy i świetnie nada się do transportu palet czy bel. Raz zakupiona konfiguracja może zostać zastosowana w warsztacie za darmo dla danej przyczepy.
Możecie skorzystać z naczep, by podpiąć je do ciągnika, gdy użyjecie wózka. - Farming Simulator 22: Przyczepy - różnice i cechy - Farming Simulator 22 - poradnik do gry
Możecie skorzystać z naczep, by podpiąć je do ciągnika, gdy użyjecie wózka.
  1. Forma zaczepu - jeśli jest to naczepa, będziecie potrzebowali ciężarówki lub "przejściówki" - wózka (Dolly). Ponadto niektóre przyczepy potrzebują także mocy (widoczny żółty wał napędowy) do rozładunku - są to najczęściej przyczepy posiadające taśmę do wyładunku lub przyczepy posiadające funkcję, jak przyczepa samozbierająca czy mikser do paszy.
  2. Dodatkowy zaczep z tyłu - jeśli jest, będziecie mogli połączyć przyczepy w zestaw. Do takiego zabiegu potrzebujecie zwykle mniejszych przyczep, przy czym pierwsza musi posiadać tylko jedną oś z tyłu (podwójną), a kolejne dwie osie - przód i tył.

Przyczepy na start

Jeśli wiecie, jak chcecie poprowadzić Waszą karierę na początku gry w Farming Simulator 22, warto od razu zastanowić się nad przyczepami specjalistycznymi. Szczególnie jeśli myślicie np. o zbieraniu bawełny, belowaniu trawy bądź leśnictwie. Jeśli chodzi o przyczepy uniwersalne, którymi przewieziecie większość dóbr i surowców, polecić można:

  1. Welger DK 115 - najtańsza dostępna przyczepa. Świetna do łączenia w zespoły. Ponadto posiada opcję modyfikacji na płaską platformę do transportu palet i bel, jako jedna z najtańszych form transportu. Może być rozładowana na boki, do tyłu (wywrotka) lub poprzez mały otwór w tylnej burcie - idealnie nadaje się do rozładunku w budynkach gospodarczych.
  2. CLAAS Carat 140 TD - najlepsza przyczepa początkowa pod względem cena/pojemność. Ponadto można do niej podłączyć kolejne przyczepy.