Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Wiatrak/Windmill Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do gry Valheim dowiesz się, jak wybudować Wiatrak (Windmill) oraz jak z niego korzystać.

Wiatrak (Windmill) w grze Valheim wykorzystuje się do rozdrabniania ziaren jęczmienia (Barley) i produkcji mąki jęczmiennej (Barley Flour), która jest niezbędna do wyrobu niektórych potraw i chleba.

Jak wybudować wiatrak?

Zanim będziesz mógł wybudować wiatrak będziesz musiał najpierw postawić Stół mistrzowski (Artisans Table), a tym samym pokonać jednego z bossów gry Valheim - Moder, by zdobyć przedmiot Smocze łzy (Dragon tear) - Valheim: Wiatrak/Windmill - Valheim - poradnik do gry

Zanim będziesz mógł wybudować wiatrak będziesz musiał najpierw postawić Stół mistrzowski (Artisans Table), a tym samym pokonać jednego z bossów gry Valheim - Moder, by zdobyć przedmiot Smocze łzy (Dragon tear).

Do wybudowania wiatraka będziesz potrzebować następujących surowców:

  1. 20 sztuk kamienia (Stone);
  2. 30 sztuk drewna (Wood);
  3. 30 żelaznych gwoździ (Iron Nails).

Jak korzystać z wiatraka?

Wiatrak (Windmill) jest oczywiście napędzany siłą wiatru, więc będzie pracował tylko wtedy, gdy jego skrzydła zostaną wprawione w ruch. Oznacza to, że mąkę jęczmienną najszybciej produkuje się w trakcie porywistego wiatru. Dobrym pomysłem jest także ustawienie kilku wiatraków w różnych miejscach, by zmaksymalizować produkcję.

W jednej części wiatraka znajdziesz otwór przez który możesz dodać jęczmień (Barley) - maksymalnie 50 sztuk - Valheim: Wiatrak/Windmill - Valheim - poradnik do gry

W jednej części wiatraka znajdziesz otwór przez który możesz dodać jęczmień (Barley) - maksymalnie 50 sztuk. Jeśli nie wiesz, jak zdobyć jęczmień, wyjaśniamy to na osobnej stronie naszego poradnika.

Wiatrak zacznie pracować i mielić ziarna z których powstanie mąka jęczmienna (Barley Flour) - możesz ją odebrać w miejscu widocznym na powyższym obrazku - Valheim: Wiatrak/Windmill - Valheim - poradnik do gry

Wiatrak zacznie pracować i mielić ziarna z których powstanie mąka jęczmienna (Barley Flour) - możesz ją odebrać w miejscu widocznym na powyższym obrazku.

Z mąki jęczmiennej możesz przygotować kilka potraw w kociołku (Cauldron):

  1. Bochen chleba (Bread);
  2. Kaszanka (Blood pudding);
  3. Zawijana ryba (Fish wraps);
  4. Pasztecik z jaszczurobawoła (Lox meat pie).