Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Crafting - panel, ulepszenia Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do Valheim dowiesz się więcej o craftingu. Znajdziesz tutaj informacje na temat panelu produkcji oraz ulepszeniach sprzętu.

Produkcja i ulepszenia

Bardzo istotnym elementem całej rozgrywki jest crafting, na którym opiera się cały postęp rozgrywki. Eksplorując kolejne biomy będziesz zdobywał surowce i odblokowywał nowe, potężniejsze schematy.

W początkowych fazach rozgrywki bazowym miejscem, przy którym będziesz wytwarzał rzeczy jest stół warsztatowy (workbench) - Valheim: Crafting - panel, ulepszenia - Valheim - poradnik do gry

W początkowych fazach rozgrywki bazowym miejscem, przy którym będziesz wytwarzał rzeczy jest stół warsztatowy (workbench). Pozwala on produkować podstawowe przedmioty oraz budować drewniane konstrukcje. W momencie, gdy chcesz postawić budynek, wystarczy go zbudować i wyposażyć się w młotek. Musisz jednak pamiętać, że zasięg działania jest ograniczony białym okręgiem.

Jeśli chcesz skorzystać z warsztatu bezpośrednio do stworzenia, naprawienia lub ulepszenia obiektu to musisz go obudować ścianami i dachem.

Wraz z postępami w rozgrywce odblokujesz dostęp do kuźni (forge), które pozwala wytwarzać bardziej zaawansowane elementy, takie jak metalowe zbroje i narzędzia. Jednak aby to było możliwe należy postawić piece do przetapiania metali (smelter).

Panel craftingu

Gdy wejdziesz w interakcję z jednym z powyższych stołów to otworzy się dedykowany panel craftingu. Znajdziesz w nim dwie zakładki. Pierwsza z nich przeznaczona jest do produkcji [1]. W tym miejscu możesz stworzyć nowe elementy wyposażenia. Druga natomiast przeznaczona jest do ulepszeń istniejącego już narzędzia [2]. Dodatkowo znajduje się tam także przycisk do naprawy przedmiotów [3].

Obie zakładki tego panelu działają w identyczny sposób - Valheim: Crafting - panel, ulepszenia - Valheim - poradnik do gry

Obie zakładki tego panelu działają w identyczny sposób. Znajdziesz na niej listę wszystkich możliwych do stworzenia obiektów. Wraz z listą składników wymaganych do ich stworzenia. Jeśli ich nie posiadasz, to ich wartość będzie podświetlać się na czerwono.

Stół warsztatowy i kuźnia muszą być ulepszane. W ten sposób zyskasz dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzi i ulepszeń. Aby miejsca te osiągnęły wyższy poziom, należy w ich okolicy postawić odpowiednie obiekty. Ich listę znajdziesz na osobnej stronie poradnika.