Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Walka - wykrycie, słabości przeciwników Valheim poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Valheim znajdziesz informacje na temat walki w grze. Dowiesz się stąd na jakich zasadach jesteś wykrywany przez przeciwników oraz jak poznać ich słabości.

Hierarchia biomów

W czasie eksploracji świata gry trafisz na wiele przeciwników. To jak duże wyzwanie stanową zależy w dużej mierze od biomów, w których przebywasz. Stopniowanie poziomu trudności prezentuje się następująco:

  1. Łąki;
  2. Czarny Las;
  3. Bagna;
  4. Góry;
  5. Stepy.

Dodatkowo cała struktura świata jest skonstruowana w taki sposób, że rzeczy powiązane z bossem żyjącym w danym biomie są niezbędne do funkcjonowania i zdobywania surowców w kolejnym. Oznacza to, że jeśli z przejdziesz od razu z Czarnego Lasu do np. Stepów to nie będziesz posiadać wyposażenia, które pozwoli Ci się efektywnie bronić przed lokalnymi przeciwnikami.

Przebieg walk

Starcia prowadzone są w czasie rzeczywistym. Każdy z przeciwników ma określone pole wykrycia. Jeśli się w nim znajdziesz to nad przeciwnikiem pojawi się żółta ikonka oznaczająca nasłuch. Oznacza ona, że oponent wyostrzył swoją czujność, ale jeszcze Cię nie wykrył. Jeśli w tym momencie użyjesz skradania to istnieje szansa, że nie zostaniesz wykryty.

W momencie, gdy nad przeciwnikiem pojawi się czerwony wykrzyknik, to zostałeś wykryty i oponent ruszy w Twoją stronę - Valheim: Walka - wykrycie, słabości przeciwników - Valheim - poradnik do gry

W momencie, gdy nad przeciwnikiem pojawi się czerwony wykrzyknik, to zostałeś wykryty i oponent ruszy w Twoją stronę. Taktykę dostosuj do typu oponenta. Każdy z nich posada bowiem swoje słabe strony i jest wrażliwy na konkretny typ ataku. Możesz się o tym przekonać patrząc na kolor wartości zadawanych obrażeń, który może wystąpić w trzech wariacjach:

  1. szary - oznacza odporność przeciwnika na dany typ ataku;
  2. biały - w tym wypadku postać nie ma żadnych modyfikatorów do wartości otrzymywanych obrażeń;
  3. żółty - postać jest wrażliwa na dany typ ataku i otrzymuje więcej obrażeń.

Przykładowo Szare Karły, Trolle i Wilki są podatne na obrażenia od ognia, a szkielety wykazują wrażliwość na obrażenia obuchowe.

Wyruszając w podróż do danego biomu musisz być świadomy tego, jakie istoty tam żyją i posiadać wyposażenie ułatwiające Ci walkę z nimi. Jedną z najbardziej uniwersalnych broni w grze jest łuk. Pozwala on zadawać obrażenia na dystans, a dodatkowo możesz wyprodukować kilka różnych typów strzał, nakładających na wrogów różne efekty.

Część broni posiada także specjalne ataki specjalne, które są w stanie zadawać większe obrażenia i nakładać dodatkowe statusy na przeciwników.

Musisz także pamiętać, że walka nie opiera się tylko na atakach. Musisz także bronić się przed ciosami wyprowadzanymi przez przeciwników. Aby to zrobić musisz wykonać unik w momencie, gdy zobaczysz, że przeciwnik szykuje się do ataku. Ewentualnie możesz także nosić ze sobą tarczę i to ją wykorzystywać do obrony przez ciosami.

Wykorzystanie budynków i otoczenia

Podczas starć możesz wykorzystywać również otoczenie. Część przeciwników nie będzie w stanie pokonać niektórych przeszkód - szkielety nie wskoczą na powalone drzewo, drzewa pozwalają się osłonić przed wrogimi łucznikami, a wilk zaklinuje się pod drabiną.

Jeśli wiesz, że w okolicy znajduje się silny przeciwnik, to dobre jest zlokalizować miejsca, które dadzą Ci przewagę. Ewentualnie możesz także postawić warsztat i niewielkie umocnienia i podprowadzić do nich przeciwnika. W ten sposób zyskasz przewagę i zwiększysz swoje szanse na zwycięstwo.

1 - Valheim: Walka - wykrycie, słabości przeciwników - Valheim - poradnik do gry