Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Ognisko w pomieszczeniu/Indoor fire - jak zrobić? Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do gry Valheim dowiesz się, jak stworzyć ognisko w pomieszczeniu (Indoor fire).

W grze Valheim postacie mogą położyć się spać, odpocząć i uzyskać dzięki temu wzmocnienie (Rested), ale by do tego doszło, łózko musi stać w pobliżu ogniska. Doraźnym rozwiązaniem tego problemu, zwłaszcza na początku rozgrywki, jest postawienie ogniska zaraz za ścianą, przy której znajduje się łóżko i zadaszenie paleniska, by osłonić je przed deszczem. Istnieje jednak wiele sposobów na to, by rozpalić ognisko wewnątrz schronienia, które umożliwią skuteczne odprowadzanie dymu na zewnątrz.

W pierwszej kolejności wybierz miejsce i przygotuj grunt pod palenisko - Valheim: Ognisko w pomieszczeniu/Indoor fire - jak zrobić? - Valheim - poradnik do gry

W pierwszej kolejności wybierz miejsce i przygotuj grunt pod palenisko. Upewnij się, że nad paleniskiem będzie wystarczająco dużo miejsca, by zacząć je obudowywać.

Obuduj palenisko wedle własnego uznania - Valheim: Ognisko w pomieszczeniu/Indoor fire - jak zrobić? - Valheim - poradnik do gry

Obuduj palenisko wedle własnego uznania. W tym konkretnym przypadku skorzystaliśmy z prostych ścian i jednej belki po lewej stronie, by stworzyć na dole mały prześwit.

Jeśli chcesz, możesz postawić nad paleniskiem stację do gotowania (Cooking station), dzięki czemu będziesz mógł przygotowywać mięso bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Wyjdź na zewnątrz i wyciągnij komin ponad poziom dachu budynku, a następnie postaw daszek, by ochronić palenisko przed deszczem - Valheim: Ognisko w pomieszczeniu/Indoor fire - jak zrobić? - Valheim - poradnik do gry

Wyjdź na zewnątrz i wyciągnij komin ponad poziom dachu budynku, a następnie postaw daszek, by ochronić palenisko przed deszczem. Dym wydobywający się z paleniska będzie unosił się do góry i wylatywał przez otwór.