Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Porady na start Valheim poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do Valheim znajdziesz porady na start. Zamieszczono tutaj informacje, które pomogą Ci sprawnie rozpocząć przygodę.

Nie zapominaj o jedzeniu

Chociaż w grze nie można umrzeć z głodu, to nadal istotnym jest aby dbać regularne spożywanie posiłków. Jedzenie czasowo wpływa na maksymalne zdrowie postaci. Liczba przyznawanego HP uzależniona jest od rodzaju posiłku i kumuluje się wraz z liczą spożytego pokarmu.

Maksymalnie zjeść możesz 3 dania. Dodatkowo nie mogą być one takie same.

Miej schowki na wszystko

Produkcja oferuje wiele różnych typów przedmiotów, które będziesz gromadził. Dodatkowo udźwig Twojej postaci jest ograniczony. Dlatego też dobrze jest mieć skrzynie, w których będziesz przechowywał swoje łupy. Aby się nie pogubić, dobrze jest mieć kilka schowków na różne typy obiektów.

Ostrożnie odkrywaj otoczenie

Eksplorując mapę napotkasz wiele różnych przeciwników. Im dalej od miejsca startu się zapuścisz, tym bardziej niebezpieczni są przeciwnicy. Dlatego też nigdy nie zachowuj się zbyt pewnie i rozglądaj się po okolicy. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko spotkania z potencjalnie zabójczymi przeciwnikami.

Zbieraj wszystkie surowce

Schematy craftingowe odkrywasz poprzez zbieranie surowców wymaganych do ich produkcji. Dlatego też podnoś każdy nowy surowiec jaki napotkasz na swojej drodze. W ten sposób będziesz w stanie opracowywać coraz to bardziej zaawansowane przedmioty.

Korzystaj ze zdolności specjalnych

Po pokonaniu danego bossa otrzymujesz trofeum. Możesz je złożyć w ofierze na ołtarzu, przy którym rozpocząłeś zabawę. W ten sposób uzyskasz dostęp do mocy specjalnych, które czasowo poprawiają statystyki Twojej postaci (oraz towarzyszy znajdujących się w pobliżu, jeśli grasz z innymi).

Do postaci może być przypisana jedna umiejętność, ale możesz ją zmienić będąc przy ołtarzu.

Stawiając poszczególne segmenty budynku, będą one zmieniać swoją stabilność - Valheim: Porady na start - Valheim - poradnik do gry

Pilnuj stabilności budynków

Stawiając poszczególne segmenty budynku, będą one zmieniać swoją stabilność. Definiowana jest ona z pomocą kolorów, na jakie podświetla się dany obiekt. Jeśli będzie to czerwony, to znaczy, że konstrukcja w najbliższym czasie ulegnie zniszczeniu.

Korzystając z danego narzędzia, ulega ono stopniowemu niszczeniu (definiowane jest to przez pasek znajdujący się pod obiektem) - Valheim: Porady na start - Valheim - poradnik do gry

Przed wyprawą naprawiaj sprzęt

Korzystając z danego narzędzia, ulega ono stopniowemu niszczeniu (definiowane jest to przez pasek znajdujący się pod obiektem). Kiedy jego wytrzymałość spadnie do 0 to przestanie być ono użyteczne. Dlatego, jeśli planujesz udać się na dłuższą wyprawę, to przed jej rozpoczęciem napraw wszystko co tylko jest możliwe.

Trolle to jeden z potężniejszych typów przeciwników - potrafi on zabić dwoma celnymi ciosami - Valheim: Porady na start - Valheim - poradnik do gry

Trolle mogą być przydatne

Trolle to jeden z potężniejszych typów przeciwników - potrafi on zabić dwoma celnymi ciosami. Może on jednak być również niezwykle przydatny. Jego ciosy możesz wykorzystać do ścinania drzew i wydobywania metali, Wystarczy, że sprowadzisz go w pożądane miejsce i będziesz prowokował ataki.