Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Wędka - skąd wziąć? Jak zdobyć? Valheim poradnik, porady

Na tej stronie poradnika Valheim dowiesz się w jaki sposób zdobyć wędkę, dzięki której możliwy jest połów ryb.

Złoto

Przede wszystkim aby zdobyć wędkę niezbędne będzie złoto. Występuje ono głównie w swojej "surowej" formie tj. złotych monet, które można zdobyć, pokonując niektórych przeciwników oraz eksplorując ruiny, krypty i lochy.

Ponadto po świecie gry rozsiane są też inne kosztowności:

  1. bursztyn,
  2. rubiny,
  3. bursztynowe perły,
  4. naszyjniki itd.

Wszystkie zawierają w swoim opisie informację o tym, że należą do "kosztowności" oraz ile są one warte w złocie. Do zakupu wędki będzie nam potrzebne 350 sztuk złota.

Następnym krokiem będzie znalezienie kupca Haldora - Valheim: Wędka - skąd wziąć? Jak zdobyć? - Valheim - poradnik do gry

Kupiec Haldor

Następnym krokiem będzie znalezienie kupca Haldora. Niestety tutaj nie istnieje jedyna sprawdzona metoda - w każdym świecie jego lokalizacja jest losowa, uzależniona od seedu świata gry.

Dlatego nasza rada to zaopatrzyć się w prowiant, broń, pancerz oraz oczywiście kosztowności i ruszyć w świat! Kiedy już znajdziecie kupca Haldora, którego rozpoznacie po towarzyszący mu ogromnym zwierzaku jucznym oraz ochronnych runach rozstawionych wokół jego sklepu, podejdźcie do niego i rozpocznijcie handel klawiszem E.

Otworzy Wam się okno z jego ofertą, gdzie będziecie mogli spieniężyć swoje kosztowności oraz przede wszystkim kupić upragnioną wędkę. Nie zapomnijcie również o zapasach przynęty (bait). Można ją dostać tylko u kupca Haldora a bez niej łowienie ryb jest niemożliwe!