Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Portale Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do gry Valheim dowiesz się, czego będziesz potrzebować do stworzenia portalu i jak go postawić oraz jak go używać.

Portale to niezwykle przydatne konstrukcje, które pozwolą Ci na szybkie przemieszczanie się po rozległym świecie gry Valheim. Zanim jednak będziesz mógł przenosić się z jednego punktu mapy do drugiego, musisz odpowiednio się przygotować i poznać tajniki sztuki teleportacji.

Jak stworzyć portal?

Do stworzenia jednego portalu w grze Valheim będziesz potrzebować stołu warsztatowego (Workbench) i określonych, rzadkich surowców - Valheim: Portale - Valheim - poradnik do gry

Do stworzenia jednego portalu w grze Valheim będziesz potrzebować stołu warsztatowego (Workbench) i określonych, rzadkich surowców. Receptę na portal odkryjesz w momencie zebrania Szlachetnego drewna (Fine wood). Należy jednak zaznaczyć fakt, że liczbę surowców trzeba pomnożyć przez dwa, ponieważ należy postawić dwa portale: wejście i wyjście.

Do wybudowania jednego portalu w grze Valheim będziesz potrzebować:

 1. 10 Greydwarf (do zdobycia z pokonanych Greydwarf w Black Forest);
 2. 20 Fine wood (do zdobycia np. po ścięciu brzóz lub buków);
 3. 2 Surtling core (do zdobycia w Burial Chambers).

Jak użyć portalu?

Po zdobyciu określonych surowców wybuduj pierwszy portal w wybranym przez siebie miejscu - Valheim: Portale - Valheim - poradnik do gry

Po zdobyciu określonych surowców wybuduj pierwszy portal w wybranym przez siebie miejscu. Zwróć uwagę na to, że na ekranie wyświetli się informacja o tym, że portal nie jest połączony (Unconnected). Wybierając opcję Set tag możesz przyporządkować portalowi wybraną przez siebie nazwę, jednak należy pamiętać, by drugi portal nazwać dokładnie w ten sam sposób - wielkość liter ma znaczenie. Nie nazwane portale połączą się automatycznie.

Gdy zbudujesz drugi portal, poczekaj chwilę, aż się aktywuje - na ekranie pojawi się informacja o połączeniu (Connected) - Valheim: Portale - Valheim - poradnik do gry

Gdy zbudujesz drugi portal, poczekaj chwilę, aż się aktywuje - na ekranie pojawi się informacja o połączeniu (Connected). Jeśli z jakichś powodów portal nie zadziała, upewnij się, że zarówno jeden, jak i drugi portal nie ma żadnej nazwy lub został opisany w dokładnie taki sam sposób, uwzględniając wielkość liter.

Jeśli chcesz się przeteleportować, wystarczy, że podejdziesz do portalu i po prostu przez niego przejdziesz - Valheim: Portale - Valheim - poradnik do gry

Jeśli chcesz się przeteleportować, wystarczy, że podejdziesz do portalu i po prostu przez niego przejdziesz. Na ekranie pojawi się ekran z charakterystyczną animacją, a po chwili Twoja postać pojawi się po drugiej stronie.

Portale można zdemontować przy użyciu młotka i odzyskać w ten sposób wszystkie użyte do budowy surowce.

Ograniczenia, zagrożenia

Portale w grze Valheim mają pewne ograniczenia, a także w określony sposób wpływają na otoczenie, zwłaszcza na agresywne stwory, wabiąc je i wzbudzając w nich chęć do ataku. Jeśli to możliwe, postaraj się zabezpieczyć swój portal - postaw go wewnątrz głównego zabudowania lub ogrodź swój teren palisadą.

Jeśli chcesz przejść przez portal, a na ekranie wyświetla się komunikat, że jakiś przedmiot powstrzymuje Twoją postać przed teleportacją, musisz zajrzeć do swojego ekwipunku i go zlokalizować - Valheim: Portale - Valheim - poradnik do gry

Jeśli chcesz przejść przez portal, a na ekranie wyświetla się komunikat, że jakiś przedmiot powstrzymuje Twoją postać przed teleportacją, musisz zajrzeć do swojego ekwipunku i go zlokalizować.

Przedmioty, których nie można teleportować łatwo rozpoznać, ponieważ posiadają charakterystyczną ikonę przekreślonego portalu - Valheim: Portale - Valheim - poradnik do gry

Przedmioty, których nie można teleportować łatwo rozpoznać, ponieważ posiadają charakterystyczną ikonę przekreślonego portalu. Niestety, do takich zakazanych przedmiotów należy zaliczyć bardzo ciężką rudę metali.

Oto lista wszystkich przedmiotów uniemożliwiających teleportację w grze Valheim:

 1. Copper ore;
 2. Copper;
 3. Tin ore;
 4. Tin;
 5. Iron ore;
 6. Iron;
 7. Silver ore;
 8. Silver;
 9. Bronze;
 10. Black metal scrap;
 11. Dragon egg.