Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Zarządzanie ekwipunkiem - porady, skróty klawiszowe Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do gry Valheim dowiesz się, jak efektywnie zarządzać przedmiotami w swoim ekwipunku.

W grze Valheim każda postać dysponuje zaledwie 32 miejscami w ekwipunku (8 komórek szybkiego wyboru i 24 miejsca na loot), a domyślny limit udźwigu został ustawiony na 300. Odpowiednie zarządzanie miejscem w ekwipunku i korzystanie z kilku przydatnych skrótów klawiszowych pozwoli zaoszczędzić czas, a także w znacznym stopniu przyśpieszy grupowanie oraz przenoszenie przedmiotów np. z inwentarza do skrzyni lub na wózek.

Przenoszenie przedmiotów

Przedmioty w grze Valheim można przenosić na kilka sposobów. Poza standardową opcją przeciągnij i upuść można skorzystać z innej, znacznie szybszej metody. Przytrzymując Control i klikając na przedmiot (lub stos przedmiotów) LPM można automatycznie przenieść go z inwentarza do skrytki.

Warto tutaj zaznaczyć fakt, że przy korzystaniu z tej metody surowce lub przedmioty zostaną automatycznie dodane do wcześniej zdeponowanych stosów - Valheim: Zarządzanie ekwipunkiem - porady, skróty klawiszowe - Valheim - poradnik do gry

Warto tutaj zaznaczyć fakt, że przy korzystaniu z tej metody surowce lub przedmioty zostaną automatycznie dodane do wcześniej zdeponowanych stosów. Na powyższym obrazku można zauważyć sytuację, w której po zdeponowaniu bursztynu (Amber), przedmioty z inwentarza zostaną dodane do tych, które wcześniej zostały schowane do skrzyni. W przypadku, gdy stos się przepełni, przedmioty zostaną przyporządkowane do następnej wolnej komórki.

Stosy przedmiotów lub surowców można także rozdzielać poprzez przytrzymanie Shift i kliknięcie LPM - Valheim: Zarządzanie ekwipunkiem - porady, skróty klawiszowe - Valheim - poradnik do gry

Stosy przedmiotów lub surowców można także rozdzielać poprzez przytrzymanie Shift i kliknięcie LPM. Na ekranie wyświetli się wtedy okienko dzielenia przedmiotów, gdzie za pomocą suwaka można ustalić, jak dany stos ma zostać podzielony.

Usuwanie przedmiotów - czy jest możliwe?

W momencie pisania niniejszego poradnika w grze Valheim nie ma dedykowanego przycisku, który pozwoliłby na usunięcie lub zniszczenie zbędnego przedmiotu. Z niechcianymi przedmiotami trzeba poradzić sobie w inny sposób.

  1. Schowaj przedmioty do skrzyni;
  2. Wyrzuć przedmioty na ziemię lub wrzuć je do wody;
  3. Skorzystaj z konsoli, włącz kody (imacheater) i użyj komendy removedrops. Komenda skasuje wszystkie pobliskie przedmioty, które leżą na ziemi, więc upewnij się, że nie usuniesz przez przypadek jakiegoś wartościowego przedmiotu. Po wykonaniu tej operacji możesz wyłączyć kody poprzez ponowne wpisanie komendy iamacheater. Listę wszystkich kodów dostępnych w grze Valheim znajdziesz na osobnej stronie niniejszego poradnika.

Stosy drewna i kamieni - jak ustawiać?

Surowce (drewno i kamienie) można dodatkowo ustawiać w stosy po 50 sztuk, co dodatkowo pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w Twoim inwentarzu lub zwolnić miejsce w skrzyniach - Valheim: Zarządzanie ekwipunkiem - porady, skróty klawiszowe - Valheim - poradnik do gry

Surowce (drewno i kamienie) można dodatkowo ustawiać w stosy po 50 sztuk, co dodatkowo pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w Twoim inwentarzu lub zwolnić miejsce w skrzyniach. Do wybudowania stosu drewna lub kamienia wystarczy użyć młotka i wybrać odpowiednią opcję z menu budowania. Jeśli będziesz potrzebować dodatkowych surowców, możesz zniszczyć stos i odzyskać wszystkie materiały.

Należy tutaj zaznaczyć fakt, że stosy surowców wystawione na działanie negatywnych zjawisk pogodowych (ulewny deszcz), ulegają zniszczeniu i co jakiś czas trzeba je naprawiać - Valheim: Zarządzanie ekwipunkiem - porady, skróty klawiszowe - Valheim - poradnik do gry

Należy tutaj zaznaczyć fakt, że stosy surowców wystawione na działanie negatywnych zjawisk pogodowych (ulewny deszcz), ulegają zniszczeniu i co jakiś czas trzeba je naprawiać.