Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Ocean - surowce, przeciwnicy Valheim poradnik, porady

Biomy: Ocean - dostępne surowce, zwierzęta, przeciwnicy

Na tej stronie poradnika Valheim znajdziesz informacje na temat Oceanu, czyli jednego z biomów występującego w grze. Dowiesz stąd więcej o surowcach występujących na tym obszarze oraz przeciwnikach żyjących w okolicy.

Ocean jest najbardziej jałową strefą ze wszystkich biomów. Poza nielicznymi wyjątkami służy on jedynie do przemieszczania się między wyspami. Oczywiście nie oznacza to, że jest w 100% bezpieczny.

Jedynym źródłem surowców na Oceanie jest Kraken - Valheim: Ocean - surowce, przeciwnicy - Valheim - poradnik do gry

Surowce

Jedynym źródłem surowców na Oceanie jest Kraken. To ogromna, neutralnie nastawiona, istota przypominająca żółwia. Nad powierzchnią wody znajduje się jedynie część ze skorupą. Przypomina ona niewielką okrągłą wyspę, pozbawioną wysokiej roślinności. Możesz na nią bez problemu wejść. Uderzając w nią kilofem pozyskasz z niej chitynę. Musisz mieć jednak na uwadze, że po takim ciosie stwór zacznie się zanurzać.

Zagrożenia

Głównym zagrożeniem, jakie czeka Cię na morzu jest Serpent. To sporych rozmiarów wąż wodny, na którego możesz natrafić w czasie żeglowania. Zadaje on duże obrażenia, przez co łatwo można stracić łódź. Aby zlikwidować przeciwnika musisz korzystać z łuku. Nadal będzie to jednak dość karkołomne zadanie - Twój oponent posiada bowiem dużą ilość punktów życia.

Jeśli jednak zostaniesz pokonany przez Serpenta, to masz szansę na odzyskanie dobytku. Powracając w miejsce swojego zgonu, prawdopodobieństwo na ponowne spotkanie węża jest niskie.